» »

Zamrznitev sistema vsakih ~ 30 sekund

Zamrznitev sistema vsakih ~ 30 sekund

Matek ::

Imam en čuden problem - nekaj dni nazaj se mi je začel pojavljati problem, omenjen v naslovu teme. Vsake toliko (nekako ni stalno časovno obdobje) mi računalnik zmrzne. Oziroma bolje rečeno - samo zaustavi se za sekundo-dve, kot da bi nekaj močno obremenilo sistem. Če sem na IRCu, potem recimo tekst zastane za par sekund, okno se ne osveži in tipkovnica se ne odziva - po sekundi ali dveh se izpiše ves tekst, ki sem ga napisal v času neodzivnosti. Če igram Enemy Territory, mi za sekundo-dve FPSji padejo zelo nizko (10-20).

Vse skupaj je rahlo moteče, povrh vsega pa se mi niti ne sanja, kaj bi lahko bil krivec za vse omenjene simptome. Ravnokar sem formatiral disk, namestil firewall, antivirus in mirc, pa je zadeva spet tu. Kakšna ideja?
Bolje ispasti glup nego iz aviona.

Gwanaroth ::

Če si storil vse omenjeno in se greš izločanja, potem je verjetno napaka nekje v strojni opremi?

Probaj z Ultimate Boot CDjem stestirat RAM, procesor, disk..

Meni se je isto dogajalo na laptopu, ki je padel potleh in se je zaradi tega disk poškodoval [bad sektorji]. Sem zamenjal disk, pa je bilo spet ok.

Sicer dvomim, da je pri tebi disk, ker cela kišta težje pade, kot pa laptop ;>
Lights often keep secret hypnosis..

PI ::

Verjetno grafika. Očisti, ali pa jo probaj "odvit" na manj kot je privzeto.

Lp

tonex23 ::

napaka na strojni opremi. potreben je pregled na servisu. isti primer pri meni bil.
intel Core 2 Extreme QX6700, asus commando 965P, 400 gb disk,250gb
external,4gb ddr2 st 800mhz, evga 8800 Ultra, hp lp3065 + 24"dell

mchaber ::

RAM ? plata ?. MSN plus?
.

dela ::

Sam imam isti problem. Duron spitfire + msi k7t LE+ radeon 8500LE@8500 +384 rama + winME, ampak me ne moti pretirano, ker ne zaganjam takšnih aplikacij. Predvidevam, da je kriv RAM ali pa procesor.

Duhec ::

Vklopi SMART funkcijo za disk v cmos nastavitvah biosa. Zna kaj povedat, če je z diskom kaj narobe.
Delaj nekaj časa v varnem zagonu in opazuj računalo. Če ne blokira je lahko vzrok tudi v kakem gonilniku ali programju. Če pa tudi v varnem zagonu 'halt-a' v intervalih, pa je možno, da odpoveduje nek HW (disk).

ginekolog ::

men je windows eno particjo pokvaril in je bi ta halt vsake nekaj časa ko je bralo iz diska.
Divers do it deeper.

Matek ::

Težavo je očitno rešila ponovna instalacija mIRCa (8-O) - staro sem imel že dobro leto shranjeno na posebej particiji in sem jo vedno poganjal od tam, da bi se izognil ponovnemu nastavljanju po formatiranju diska. Well, all is well that ends well, hvala za pomoč, če ne drugo, sem v zbirko must-have repair cdjev dodal tisti Ultimate Boot CD :D .
Bolje ispasti glup nego iz aviona.

MArko ::

meni tak stek povzroca stara 10Mbit mrezna takoj kot je pod malo obremenitvijo.... 6 let sem rabo da sem to ugotovil... vmes menjal 3 kompe pa je blo pri vseh isto meni pa nic jasno... no pred par mesci sem nasel krivca. zaj lahko poslusam mp3je pa vlacim z neta kaj dol brez steka :>


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Počasen zagon sistema

Oddelek: Pomoč in nasveti
202115 (1578) Compufreek
»

Računalnik se ne zažene

Oddelek: Pomoč in nasveti
495514 (4975) CyberAD
»

Windows xp bluescreen

Oddelek: Pomoč in nasveti
222031 (1712) Duhec
»

Windows 7 BSOD problem ("BCCode: c1")

Oddelek: Pomoč in nasveti
51025 (968) jan01
»

Pomoč - WinXp se ne zažene v normal mode

Oddelek: Pomoč in nasveti
252990 (2725) Tea Time

Več podobnih tem