» »

Celeron 300a

Celeron 300a

xpozed ::

Kako nej svojga celerona navijem za vec kot samo 50%, trenutno mi laufa na 450 Mhz, fsb 100 Mhz in faktor pomozevanja 4,5... A bi se ga dal kako na vec spraut, mam Abit-BH6 plato in 133 Mhz ram...>:D

Cveto ::

Natakni gor Golden orba za (od Athlona), ga spoliraj, dvigni napetost na 2,3 v in upaj na najboljse. Meni je šlo na 504 mhz na enaki konf. kot jo imaš ti

xpozed ::

A misls da je fora sam v tem, da se prehitr segreje. ker sm probal na 504 mhz z 112 fsb pa mi je zbutal masino, sam pol k bi mogu jt v winse pa je kr friznu, napetost je pa bla na 2,3v. ;(

Cveto ::

Maš kar prav, problem je pregrevanje.
Probaj zbrusit(in spolirat) hladilnik, probaj najprej pri odprtem računalniku. CAS latency dej na 3, ker večina PC 133 modulov dela na CAS2 samo do 100 mhz.
Samo pri tebi ni to problem, ampak samo pregrevanje procesorja, ker se ti šele potem zablokira.

Lucio ::

Problem ni samo v tzemp. temveč tudi v tem da L2 CACHE v procu ne zdrži takega FSB. Probaj ga bisejblat v Bios-u pa ti bo skoraj sigurno šol na 504.
SEm imel isti procesor kakšno leto nazaj.
Zdej pa imam TB 1.33@1.6 GG (vodno hlajen:D)

luni ::

eh, ne disejblat L2 kesa, ker bo potem isto kot da bi mel Pentiuma 100... kvecjemu mu malo zvisaj latenco
Artificial Intelligentia

xpozed ::

CAS latency del na 3 pa mi useeno ne dela, pa ko potipa cooler na procu je samo mlacen in ni vroc! Mate mogoce se k`ksno idejo?

Lucio ::

Ti prodaj izključit L2 samo da vidiš če je point v cachu ali v temp. Sej nisem reku da ga izklopi za vedno. Samo da vidiš kaj te zadržuje na 450. Če pa izklopiš L2 cache še nisi na P100, ker sem osebno imel tudi C266@448, kateri v sebi ni imel L2. pa je delal le malenkost počasneje kot C300@450.
To pa lahko trdim iz lastnih izkušenj.

xpozed ::

L2 cache sm izklopu, pa mi mol se vedno masina stekne, kaj moram storiti da bo delovalo?

Uporabnik ::

pač ni vsak procesor sposoben tega. če si probal vse in ne gre... pa č ne gre, sprijazni se.

xpozed ::

Kaj se nej sprijaznem? halo to je moj proc on zmore cisto vse... joke, ja ce ne gre ne gre a ne...:\, razn ce mate se k`ksno idejo?

Shadowman-x ::

Potipaj še zadnjo stran procesorja, če je ta slučajno vroča, pomeni, da je pretok toplote slab in bo treba izboljšati stik med procesorjem in hladilnikom.

xpozed ::

Ja sm ga potipal pa je tko na izico topel (ni pa vroc)!

xpozed ::

A vam je mal idej zmankal??? dej nej kdo zine kako ga nej navijem za vec kot 50%???|O


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

400MHz pri 100fsb ali 550MHz pri 75fsb?

Oddelek: Strojna oprema
291839 (1442) Poldy
»

AMD K-6 500Mhz

Oddelek: Strojna oprema
7998 (891) Sami
»

Overclockanje PII 300

Oddelek: Navijanje
191530 (1245) imott3791
»

Kako naviti PII procesor...?

Oddelek: Navijanje
161276 (1054) VASkO
»

Najbolj navit stari proc

Oddelek: Navijanje
251380 (1045) MiKi

Več podobnih tem