» »

virtual dub

virtual dub

laguna ::

Ukvarjam se z zajemanjem slike z virtual dubom (VDub)in me zanima par stvari, pri deinterlaciranju slike (funkcija filters). Želel bi dobiti za en prehod dve sliki torej recimo v eni sliki samo lihe v drugi sliki samo parne vrstice, torej 50 slik na sekundo, tako da bi bila vsaka slika "čista". Zanima me torej, kako nastaviti VDub, da bi mi zajemal 50 slik na sekundo, torej najprej lihe nato sode vrstice (ta bi sestavljala eno celotno sliko), vendar pa bi dvd predvajalnik (samostojni) to vedel in bi najprej na TV narisal prvo sliko (npr. liho) nato pa drugo sliko (npr. sodo), tako bi dobil čisti izvor prepletenega videa brez izgub.

Nekaj sem gledal v VDub pri filtrih (deinterlace) in zasledil naslednje:
- filter blend fields together - mislim, da ta filter ne naredi nič samo združi liho in sodo vrstico, tako, da če bi imel prepleten način prikazovanja, bi lahko bilo to zelo vredu (torej brez izgub), seveda je pa to sliko verjetno zelo teško dobro stisnit.
- ne vem če prav razmišljam, bi lahko filter UNFOLD FIELDS SIDE-BY-SIDE, ki ima potem v filtru napisano da spremeni npr. 320*240 v 640*120, ali sta to potem dve vzporedni sliki (najprej liha, nato soda), ki bi jo naj znali dvd predvajalniki združiti in prikazati čisto prpleteno sliko?. Kajti če je to to, je to zadevo po mojem dosti dosti lažje bolj učinkovito stistniti, kot pri filtru blend fields together.

Prosim, če mi kdo zna razložiti te stvari oz. ali razmišljam pravilno. Torej rad bi dobil namesto 25 slik na sekundo (združene lihe in sode vrstice) 50 slik na sekundo torej liha slika, soda slika (ti dve bi torej tvorili celotno sliko). Ali mogoče obstaja prav poseben filter, ki to naredi, oz. ali se lahko kako drugače nastavi VDub, da bi tako zajemal, torej 50 slik na sekundo, najprej lihe, nato sode ,...

Za nasvet in komentarje ter predloge se vam v naprej že lepo zahvaljujem.

LP
lagunaaaa

SasoS ::

V VDub tega ne morš narest, lahko pa to narediš z avisynthom (SeperateFileds je funkcija se mi zdi). Video zajemaj z 25fps, polna ločljivost (tako boš zajel oba fielda), nato pa lahko obdeluješ naprej...
Blend fields ti sliko ki je sestavljena iz dveh fieldov zlije skupaj. Tukaj izgubiš informacije, saj se vrstice enostavno zlije skupaj...pri hitrih premikih boš tako videl duhove (ghosting :D). Unfold ti naredi točno to...slike da vzporedno, ne, dvd predvajalnik pa tega ne bo znal združit.
Če hočeš obdržat prepleten video potem pusti interlacan (25fps, s tistimi črticami) in kodiraj v dvd format - to bodo predvajalniki potem pravilno predvajali 50fps. Za xvid/divx pa ni nobenega pametnega standarda, xvid sicer podpira interlace flag ne vem pa kako se obnese v praksi...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

VirtualDub za začetnike (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
5814669 (8075) Revenant
»

Deinterlace pri zajemanju videa

Oddelek: Zvok in slika
212104 (1633) AtaStrumf
»

25fps ->50fps

Oddelek: Zvok in slika
131449 (1100) pivmik
»

Kako interlaceat film pri enkodiranju?

Oddelek: Zvok in slika
13865 (788) DMouse
»

meglena slika DV

Oddelek: Zvok in slika
111466 (1352) Business

Več podobnih tem