» »

Tastari napajalniki (oziroma kabel do stikala na kisti)

Tastari napajalniki (oziroma kabel do stikala na kisti)

kuzifix ::

Mnjah, moj problem je nasleden: Lih zdejle sestavlam skupej en star pentium, ki ga je blo treba fino spucat, se mi je pa zataknlo pri napajalniku: ni atx, in ima se poseben kabel ki gre do stikala za on/off na ohisju, ki ima stiri konektorje ... In seveda sem pozabu zacahnat kam gre kater ko sem odklopil vse skupaj ... Pa ce kdo ve kaj vec kam gre kaksna (so crna, modra, rjava in bela) ali pa je vseeno? Saj bi poskusal, vendar ze imam izkusnje s kratkimi stiki ... >:D
Sometimes I think the surest sign that intelligent life exists elsewhere in the universe is that none of it has tried to contact us.

msmiha ::

Mislim, da lahko poskušaš dokler ne boš poštodiral prave kombinacije. Mislim, da se ti bo težko kaj skurlo, če boš srilkalo narobe priklopil. Sicer pa če maš merilni inštrument doma pol ni problema. Pol samo zmiriš kateri kabel je kaj. in pa kako stikalo prevaja elektriko pa je. Mislim pa da je:
bela in črna=masa
modra= plus
rjava=minus
Edini način, da odkrijemo meje mogočega je, da jih prestopimo in se znajdemo v nemogočem.

tec ::

Ce imas instrument ali baterijo ter lucko probas kateri dve zici grajo iz vticnice na napajalniku (0,faza) Potem izmeris stikalo kako preklaplja in nato priklopis kable,da gre iz vticnice preko stikala na napajalno vezje.
Pa na rumenozeleno (ozemljitev) glej,da je na ohisju napajalnika.
Potam vstekas probas in lahko postane temno,ker je sla varovalka v hisi.
Napajalnika ne bos skuru.Pa,ce razsravfas zadevo je bolj na izi.


Neo32 ::

Am mas stiri zice an. Gre pa tkole rjava je faza in se mora sklenit skup z crno, plava je nevtralni vodnik in gre skup z belo. Predno pa to naredis pa poglej katere pole sklene skup stikalo da ne bos kratkega stika naredu.

Rjava-/-Crna
-----------------
Modra-/-Bela

kuzifix ::

Vsem se zahvaljujem za pomoc!
Koncn rezultat je biu pa takle: ena skurjena varovalka (dobr da sm meu rezervo), nakar uzamem napajalnik se enkrat vn da vidm ce je ales gut ... In eureka, na vrhu napajalnika je shema kako je treba zvezat ... Stupid me!;( V sili clovek bere navodila :D
PS: Neo, nisi dost faliu ... (na 1 prideta modra in rjava, na 0 pa bela in crna)
Sometimes I think the surest sign that intelligent life exists elsewhere in the universe is that none of it has tried to contact us.

Tomi ::

Hm, če bi Mareta vprašal, bi skoraj gotovo našel shemo. Vsaj glede na to, kar so nam danes vtepali v glavo na faksu ( o natančnosti in podobno ):D
metrodusa.blogspot.com

Neo32 ::

Jah pr elektriki mas velikokrat 2 moznosti, ce je napacna to kmal zves! :D


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Vezava kopalniškega stikala

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
4321039 (9362) marjan_h
»

Faza in nula iz ločenih kablov

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
409636 (8041) BorutK-73
»

Vezava elektrike pri viseči svetilki

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
1911679 (10626) energetik
»

trifazni elektromotor -vezava na podaljšek

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
3922559 (22035) Vikking
»

Priklop štedilnika!

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
3113347 (12505) int47

Več podobnih tem