» »

Popolno formatiranje

Popolno formatiranje

beni ::

Živjo, imam naslednjo težavo. Ker gre nekaj compov v prodajo (no ja zaposleni jih lahko odnesejo za simbolično ceno), bi oral diske popolnoma očistiti. Torej tako, da ne bo možen nikakršen recovery več.
Kakšen način mi priporočate, glede na to, da bi na nekaterih diskih pustil OS na disku, particijo s podatki pa formatiral - izbrisal vse podatke.
Ampak resnično brez možnosti recoveryja, da me ne bo potem kdo preganjal, da sem prodal zaupne podatke. ( Čeprav mislim, da se ljudje bolj bojijo, da bi kdo našel kaj, kar so osebnega na diske spravljali, kot pa kakšen služben jajc)

LP Beni

Jackal ::

S programom proizvajalca diska lahko disk narediš low level format (kar pomeni, da čez cel disk zapiše 0). Garantirano ne bo več česar na disku. Je pa potem ponovno potrebno naredit particijo na disku.

steev ::

Nekje na tem forumu je nekdo razlagal, da je potrebno večkrat prepisati disk z ničlami, ker bralno-zapisovalna glava ne gre vedno po isti poti. To je nekdo omenjal.
:|

beni ::

Ja za poln format celega diska mi je dejstvo znano. Ne vem pa kako naj naredim low format ene particije. To mi ne da spati.
Pojma nimam ...

kuglvinkl ::

S toolom za tvoj disk (DOS). Sicer pa, če ne gre za kakšne hude skrivnosti, 7Xformatiraj disk (nule) in zadeva rešena.

Če gre za strašno občutljjive podatke, se diski fizično uničijo.
Your focus determines your reallity

Primoz ::

beni ... najdeš si kakšen linux boot cd, na katerem je wipe (http://abaababa.ouvaton.org/wipe/). Poženeš wipe in čakaš celo večnost. In to je to.
There can be no real freedom without the freedom to fail.

aljazh ::

Ali pa naložiš trial verzijo PGP desktop-a, ki ima funkcijo "wipe free space", kar pomeni, da ti ves nezasedeni prostor na disku prepiše (lahko izbiraš od enkratnega pa vse do 26-kratnega prepisovanja), tako da recovery ni več mogoč.

beni ::

aljazh in primoz bom vajin nasvet uporabil, pa bom javil rezultate drug teden

LP Beni
Pojma nimam ...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

kako naj sformatiram disk brez namestitve OS

Oddelek: Pomoč in nasveti
101501 (1357) gumby
»

Popolno brisanje trdega diska

Oddelek: Programska oprema
123422 (3218) Cuoresportivo
»

RECOVERY PODATKOV

Oddelek: Pomoč in nasveti
121534 (1354) Elemen_T
»

format

Oddelek: Pomoč in nasveti
101143 (962) Dexxx
»

kako priklicat nekaj kar je ze bilo izpraznjeno iz kosa

Oddelek: Pomoč in nasveti
272655 (2353) branko_bm

Več podobnih tem