» »

Secondary IDE channel problem

Secondary IDE channel problem

ThePlayer ::

že pred časom sem na tem forumu prosil za pomoč glede predvajanja audio CD-jev s pogonom TEAC CD-540E. Nekdo (ne spomnim se imena) mi je takrat svetoval naj iz device managerja odstranim pogon in IDE ATA/ATAPI kontrolerje, vse namestim na novo in način prenosa nastavim na PIO. To sem naredu, stvar se je popravla (audio CD-ji laufajo) in se zato osebi, ki mi je svetovala zahvaljuje. Vendar pojavil se je drug problem.

Zdej mam v device managerju tist nadležen klicaj zraven "Secondary IDE channel" (pod IDE ATA/ATAPI controllers). Pod properties mi v device statusu napiše:

"This device cannot find enough free resources that it can use. (Code 12)

If you want to use this device, you will need to disable one of the other devices on this system.

Click Troubleshooter to start the troubleshooter for this device."

Pod jezičkom resources pa so v oknu "Conflicting device list" naštete naslednje stvari:

"Input/Output Range 0170 - 0177 used by:
SCSI/RAID Host Controller
Input/Output Range 0376 - 0376 used by:
SCSI/RAID Host Controller
Interrupt Request 15 used by:
SCSI/RAID Host Controller".

Kdo ve v čem je problem in kako bi ga blo mogoče odpravt?

Han ::

Izgleda, da so se naslovi malo stepli med seboj... Kaj drugega mi ne pade na pamet kot (ponovno) brisanje naprav iz Device Managerja.

Najprej zradiraj SCSI, ki je verjetno krivec za tisti klicaj. Ko ga bo Windows po ponovnem zagonu spet zaznal, bi mu moral dodeliti prosti naslov. Če to ne bo zaleglo, zbriši IDE ATA/ATAPI Controllers in SCSI/RAID Host Controller, resetiraj in upaj na seznam brez klicajev.

Če uporabljaš SCSI/RAID napravo, ki je Windows ne zazna samodejno, naloži čim novejši gonilnik zanjo.

Odpri še Computer Management (vanj prideš najhitreje z desnim klikom na My Computer, kjer v meniju izbereš Manage). V Storage razdelku (Logical Drives in Removable Storage) poglej za odvečne (prekrižane) naprave in jih vrzi ven...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Odstranitev strojne opreme - permanentno

Oddelek: Strojna oprema
151203 (852) Duhec
»

WIN7 ne prepozna SATA diska

Oddelek: Operacijski sistemi
172950 (2486) Andy21
»

Pomoč pri zvočni in čitalcih kartice

Oddelek: Programska oprema
122359 (2263) jan01
»

HD Sandra 2001

Oddelek: Pomoč in nasveti
8780 (704) glavic
»

DMA/UDMA/PIO

Oddelek: Strojna oprema
81465 (1256) alien-w

Več podobnih tem