» »

Pakiranje baza+aplikacija

Pakiranje baza+aplikacija

boozzyy ::

Ima morda kdo izkušnje s sledečim problemom (željo).
Rad bi naredil polavtomatsko orodje, ki bo zapakiralo bazo in aplikacijo, ki uporablja to baz v neko exe datoteko.
To orodje (pomožna aplikacija) naj bi bilo sestavljeno iz dveh faz:
- praznenje vseh tabel in odstranjevanje user-jev, ki so definirani za bazo. Nato bi to izpraznjeno bazo skupaj z aplikacijo zapakiralo v neko exe datoteko.
- ta exe datoteka bi morala biti narejena tako da bi pri inštalaciji datoteke stranki izvedla naslednje korake:
1. attachala bazo
2. ponudila možnost dodajanja user-jev
3. inštalirala aplikacijo
Za del tega problema opstajajo različni programi npt. red-gate. Mene pa zanima, če morda kdo ve če obstaja kakšen program, ki omogoča kakšno podobno stvar oz. če je morda kdaj kdo kaj podobnega delal in mi bi lahko svetoval kako bi se dalo to čimbolj elegantno sprogramirati. Veliko mi bo že pomenilo, če mi kdo pove kako se da posamezne korake čimbolj enostavno rešiti (npr. brisanje vseh user-jev naenkrat)

Hvala

Seadoo ::

Če iščeš orodje, s katerim narediš setup datoteko, potem poglej http://nsis.sourceforge.net/. Aplikacijo in vse kar potrebuješ (bazo) lahko zapakira v nek setup.exe datoteko, ki ob zagonu instalira aplikacijo. Instalacijo pa se da kontrolirat - kopiranje fajlov, spreminjanje registra, poganjanje drugih programov, registrirane servisov, ipd.
Out of my mind. Back in five minutes.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

zagon Java aplikacije

Oddelek: Programiranje
51091 (953) l0g1t3ch
»

Spreminanje connectionStringa v app.config C#

Oddelek: Programiranje
6889 (825) Ericssony
»

[VB] priprava namestitvenega paketa (setup)

Oddelek: Programiranje
7963 (850) Bela01
»

[Java] Zagon brez instalirane Jave

Oddelek: Programiranje
181794 (1532) noraguta
»

virus in OS (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
1276790 (5379) krneki0001

Več podobnih tem