» »

[VB] priprava namestitvenega paketa (setup)

[VB] priprava namestitvenega paketa (setup)

Bela01 ::

Kako naredit export programček oz. kako naj programček zapakiram v neke exe datoteko, ki bi jo potem inštaliral na drugem računalniku? V glavnem, če sedaj izberem build solution, mi tale programček ne deluje na drugem računalniku, kjer ni VB.
V VB 2005 bi naj bila pod menijem build izbira publish, s katero potem to narediš. V 2003 verziji pa tega nisem našla. A mi lahko kdo pomaga?

LP, Ines
  • spremenilo: CCfly ()

Bela01 ::

Kje naredit setup sem našla, vendar zadeva še vedno ne deluje tako kot bi jaz želela. Ko želim inštalirat program, mi vse lepo napiše kam ga je inštaliral. In tudi ko grem dodaj/odstrani programe tam noter je, ampak njegove mape na lokaciji kjer bi mogel program bit pa ni. In tudi kako naredit, da se ti doda v meni start ikona?

Bela01 ::

Opažam, da imam monolog, vendar še vedno upam da kakšen dialog. :9 Torej nekaj sem že ugotovila. Zanima me kaj vse morem vključit v wizardu? Na voljo imam:
Primary output from ...
Localized resources from ...
Debug Symbols from ...
Content files from ...
Source Files from ...

Kaj morem vključit in kaj sploh pomeni kaj?

Bela01 ::

Odgovora sicer nisem dobila, sem pa rešila problem.

Zanima me samo, če mogoče ve kdo ali je možno na kak način naret v VB .net programček, ki bi deloval tudi na računalnikih, ki nimajo framework .net-a?

darkolord ::

Ne.

(OK, se da, če priložiš zraven vse potrebne assemblije in knjižnice, samo to ni ne podprta ne priporočljiva rešitev)

Bela01 ::

Pri tem istem programu sem naknadno še dodala dve formi. Ko bi ju rada priklicala iz druge forme - form.Show() (tako kot vse ostale, ki so že vključene) vendar mi to nikakor ne uspe, čeprav delam enako kot prej.
Izpiše se mi napaka:
"Object reference not set to an instance of an object."

Kaj to pomeni?

darkolord ::

Najprej moraš narest novo instanco forme, ki jo želiš klicat...

Dim forma as Form1 = new Form1()
forma.Show()

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: darkolord ()

Bela01 ::

točno, spregledla sem as new. Sem pozabla poleg pripisat. Pa sem gledla kak sem one deklarirala pa nisem vidla :)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Visual Basic

Oddelek: Programiranje
313201 (2227) cekr
»

C# Pomoč

Oddelek: Programiranje
131314 (1139) jizzer
»

c# class

Oddelek: Programiranje
342155 (1749) japol
»

C# okna in podokna

Oddelek: Programiranje
111561 (1155) FlashM
»

[C#] Dostop do objekta iz različnih form

Oddelek: Programiranje
182094 (1807) Kekec

Več podobnih tem