» »

Resen problem oz. luknja v mojem znanju. Help.!!

Resen problem oz. luknja v mojem znanju. Help.!!

aaugus ::

Lep pozdrav vsem mojstrom na forumu!
Sistem Winodws XP pro
Potrebujem orodje s katerim bi naredil naslednje :
1. določil bi direktorij in ko bi disk napolnil recino na 90% bi sproti brisalo najstarejše datoteke v tem direktoriju
2. na računalniku pa se ne bi moglo uporabljat drugega kot TIS ( to pomeni ko se računalnik zažene se pokaže tis in to je vse kar lahko uporabnik uporablja, v ozadju mora teči en program, ki pa ne sme biti viden, do njega bi bilo mogoče dostopati samo z hot key(kombinacijo seveda), vsi ostali preklopniki med programi, ctrl alt del, in podobne tipke ne smejo delovati. Dobra bi bila opcija če se TISa sploh ne bi dalo zapreti, če ni te možnosti, da se ob zaprtju takoj pojavi)
3. Možnost upravljanja tega računalnika preko interenta, vendar pri tem ne sme biti oteženo delo z tisom ( windowsow desktop client tega vsaj kolikor jaz vem ne omogoča)
4. možnost poslušanja preko interneta kaj se zraven tega računalnika dogaja (live streaming iz mic. vhoda)

Prosil bi za kakšne nasvete.

Gre pa za naslednjo zadevo.:
Torej ko gajbo vklopijo mora laufat tis, v ozadju pa videonadzor, audio nadzor, in na disku se morajo datoteke ki so določeno stare same brisat. Uporabniku drugega dostopa ne smemo ponuditi. Vse skupaj se nadzira preko interneta.

Se veselim dobrih nasvetov.
Aleš
Vsako tele ma bika za fotra.

Sklemen ::

O, ou, sistemc v težavah ...

Sklemen

sinko999 ::

Meni znana rešitev je taka maš sistem mu zamenjaš shell napišeš svoj shell svoj nadzorni sistem ki ti tudi vse javlja potem to mašino vržeš v VPN da imaš "mir". Samo cena tega softw. je pa lepa. Za preklopnike pa se tudi lahko napiše program oz verjetno je že kje napisan.
Za datoteke lahko uporabiš radix, pa nimaš problemov z polnim diskom po rebootu.

LP
Ni? ni ve?no !

Microsoft ::

Am, tisto da ti javi, kdaj gre cez 90%, lahko uporabis Alerter. Ta ti lahko tudi pozene dolocen pogram in ce malo znas delati z skriptami, ti te lahko tudi pobrisejo tiste stare fajle.


by Miha
s8eqaWrumatu*h-+r5wre3$ev_pheNeyut#VUbraS@e2$u5ESwE67&uhukuCh3pr

mainman ::

Radix ni rešitev ker ob ponovnem zagonu zbriše vse datoteke to pa on noče. On hoče, da se pri prepolnem disku zbrišejo stari video posnetki.

Nekaj stvari s pravicami se da rešiti direktno na sistemu za ostale stvari pa priporočam, da si najdete programerja, ki vam bo napisal program.

roscha ::

Linux to help?

Tis dela pod Wine. Remote dostop je pasulj. Problem s prostorom na disku tudi. Cron, + mala skriptica za čekiranje prostora & brisanje.

Edino okrog video nadzora pojma nimam. Verjetno se da...

mainman ::

aaugus: nisi povedal nič o videonadzoru. Kaj je v računalnik vgrajena kaka kartica, kako je s programom?

aaugus ::

videonadzor je rešen s hw kartico 104 in programom pico2000.
l.p.
Vsako tele ma bika za fotra.

aaugus ::

Sem še pozabil pripomnit. V stvari tale pico SW odpre server na določenem portu in potem lahko z priloženim clientom opazuješ dogajanje v lokalu. Zelo nujna bi bila samo 2 toola. 1 ki bi mi brisal zadnje video posnetke in drugi ki bi tako minimiziral pico program da ne bi bil dostopen za ogled, kljub temu pa bi delal v ozadju. In če je mogoče kje v win xp izklopiti vse hot keye tudi "ctrl+alt+del." in "alt+tab".

L.p.

Za remote gledanje pa sem zasledil na netu remotley anywhere in lahko gledaš v živo kaj uporabnik z rač. počne. Ne vem pa še cene tega programa. Bom preizkusil demo.
Vsako tele ma bika za fotra.

zlobcek ::

Če bi rad samo gledal remotely pol je vnc tud dober ka-li? Malo okrnjena verzija je namreč zastonj.

google / vnc / real vnc

za drugo sem pa malo podhranjen z znanjem.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: zlobcek ()

mainman ::

Tu imaš navodilo kako izklopiti alt+tab.

link

Tu pa imaš še en link kako kaj izklopiti v Windows XP.

link

Kar se tiče remote dostopa lahko uporabiš vnc samo je tu problem ker boš videl tisto kar vidi uporabnik na računalniku.

Glede brisanja pa uporabi kot je že Microsoft napisal Alerter, ki naj proži skripto. Skripto pa mislim, da ni tak problem napisati.

btw: postopki v zgoraj navedenih linkih niso preverjeni.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Izšel Ubuntu 10.10 (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
22165560 (55644) Icematxyz
»

Remote desktop - čisti začetnik, kako začeti?

Oddelek: Operacijski sistemi
111658 (1440) pikachu004
»

2 vzporedna sistema

Oddelek: Operacijski sistemi
241091 (843) Tic
»

Problem z explorerjem

Oddelek: Operacijski sistemi
8816 (712) Ghero0
»

Kako blokirati kombinacijo tipk (Ctrl+Alt+Del, ...) v VB za win XP, 2000

Oddelek: Programiranje
91380 (1198) noraguta

Več podobnih tem