» »

Daljinsko užiganje luči

Daljinsko užiganje luči

Anton013 ::

Lep pozdrav vsem,ki boste tole brali.Zanima me,če mi lahko kdo pošlje kakšen načrt glede te luči.Na daljinsko upravljanje rabim zato,ker bi si rad užgal luč na stopnišču,jaz pa sem v zgornjem štuku,tako da luči ne morem užgati.Dobro bbi bilo,ko bi lahko uporabil stopniščni avtomat,vendar ta mi pomaga samo v eno stran,ko pa bi prišel domov,pa luči spet nebi mogel užgati.Prosim,če mi lahko kdo pošlje kakšen načrt,ki je to zelo enostavno narejeno,jaz ne rabim nobenega pametnega daljinca z več funkcijami vendar le z dvema.Najlepše se vsem zahvaljujem,ki mi bojo kaj napisali:\

BladE_ ::

Hmmm ce te prow razumem ti hoces neko luc przigat in ugasat z daljincem ??

Dobi se en lep kit komplet k ga mam tut sam ! Gre pa za RF oddajnik/sprejemnik z njim lohka przigaz ugasas luc al pa kero kol stvar k porab največ do 3A !! se prav da je luč mala malca! domet pa ma do 30m do ene meje tut cez steno ker ja RF in ne IR !! majo ga pa u ICju
Akcija - Reakcija

Anton013 ::

Hvala za odgovor,vendar mene zanima,če ima kdo kakšen načrt o tej zadevi,vem da se ne splača delati vendar vseeno bi rad videl,koliko je teh elementov v takem dxaljincu.Mi lahko poveš koliko stane ta daljinec,ki si ga kipil v ic.ju.

Dusan_HD ::

Lahko pa kupiš od DUEWI

To moraš zmontirati nekje v dozo pred poabnikom:
TO PRED PORABNIKOM

Potem pa nekje na steno prilimaš:
TO

Zanimiva stvar. Imajo tudi daljinec za 16 enot..... maš on/of stikala, ali dimmerje. bla bla bla ... Poglej po njihovi strani malo gor/dol okoli teh proizvodov.

Se pa da nekaj od tega videti v baumaxu ali obiju. Na žalost nisem zasledil teh podometnih stvari za v dozo. Avstrijci pa seveda imajo v trgovinah vse artikle od tega.

Jaz (lenuh moderen) si bom tako naredil v dnevni sobi, ampak večino na daljinca.
raY_

SloMusty ::

Samo kaj zraven tega dobiš tudi daljinca ali kako???

Videl sem da imajo neke vellemanove komplete tudi v trgovini ČIP v Mariboru.

Lp
Freestyle wind riders!!!

Dusan_HD ::

Ne, to kar sem ti pokazal je vse posebej.
Naši trgovci pa imajo od kompletov le 3 nadometne vtičnice + daljinec. Ampak to ne pride tako lepo v poštev.
raY_

BladE_ ::

jst mam to doma pride pa okol 5-6k z daljincem ! pol ma pa vec funkcij kako przigas luc: lohka je skos przgana lohka jo pa na timer nastimas in se izklop recimo po 10sek, 30sek, 1min itd.lohka pa jo tut seveda sam z daljincem izklops! dalinc je velk na oko 5x5cm pa ma 2 tipke!
Akcija - Reakcija

SloMusty ::

Blade kje pa si ti to nabavil???

lp
Freestyle wind riders!!!

BladE_ ::

IC Elektronika ! Pa rabs prblizn 1-2ure da to skupi pospajkas :D :D
Akcija - Reakcija

Anton013 ::

Hvala za odgovore,mislim da bo bilo res najbolje da to stvar kar kupim,vseeno,pa če ima še kdo kakšno idejo,ali kaj bolj enostavnega,naj to priloži na forum.

andHoc ::

Ravno tole sm jest kupu v obiju ...

Dimmer je cca 5 kSit
Dalinc za 16 enot je 4 kSit
navado stikalo je 3 kSit

Kolk pa pride šaltar za na steno pa morm it še pogledat ...

Ena slaba stvar preden kupte, luč lahko potem ugašate in prižigate samo z dalincem, če je zaporedno vezano še navadno stikalo nebo kaj dosti pomagalo, kej stikalo ostane v off položaju ko dobi štrom :(

LP
...vse je relativno...

Anton013 ::

V tem welemanu kit kompletu je pic,zanima me ali se ga da prebrati,ali bi mi ga lahko kdo flešnu?

SloMusty ::

No jaz sem to nabavil in že lotam. pride kakšna slikica.

lp
Freestyle wind riders!!!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

neusmerjen IR ledica

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
61261 (1261) pavl
»

Stroboskop

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
53179 (3179) Mikron
»

Kje kupiti

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
71588 (1464) Mikron
»

2 x ista muska iz izhodov

Oddelek: Pomoč in nasveti
8766 (718) 5er-->
»

Spletne trgovine za nakup elektronike

Oddelek: Kaj kupiti
91918 (1644) Simz

Več podobnih tem