» »

Nov članek: test podlog za miško

1
2
»

Kebab ::

Tux, članek sem prebral. Ne sprašujem za 2nd Edition ampak ta prvo, manjšo.

ferjan ::

Če bi mel kdo homemade icemat naj me kontaktira. Iz dopusta se vrnem cca 21.8.

http://www.bolha.com/oglas1224167

Roadkill ::

ferjan: jaz bi te banal z bolhe. Ne morš tko zavajat folk. Prodajaš doma narejen fake za skoraj isto ceno, kot se prodaja original (v tujini), za katerega sem skoraj prepičan, da je kvalitetneši.
Ü

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Roadkill ()

Keyser Soze ::

Tole imam jaz. Pa moram rečt, da sem bil na začetku negativno presenečen, ko sem videl, da ne bom dobil originala. Morda bi res veljalo malo lepše in jasneje spisat tale oglas. Da bi bilo jasno, da je to klon Icemata in ni original.

Sem pa probal zadevo in moram rečt, da se primerja z Icematom in je identična kar se tiče površine in trenja. Če mi ne bi pokazal original Icemata in tele podloge za primerjavo zadeve niti pod razno ne bi vzel. Edina razlika je v logotipu in nogicah. Kar se tiče pa nožic, so pa tele za moje pojme previsoke. Ker cela podloga potem nanese v višino skoraj 8-10mm. V Merkurju na Viču prodajajo Hettichove nedrsne samolepilne podložke. Narejejno so iz 1mm debele penjene gume, ki se zelo dobro drži vsake površine. So mehke, kar pomeni, da na nek način kompenzirajo morebitne neravnine mize in so zelo uporabne pri tej zadevi.

Žal mi je le, da nisem kupil tiste večje edicije. Za kakšnih 6 jurjev bi še kupil - morda. 7 je pa že preveč.

Kar se tiče pa teflonskih nogic za MX serijo... Ne pašejo na MX518, saj so prenizke in dobesedno padejo v notranjost obstoječega kalupa nožice pri miški. Tako da po podlogi drsaš s plastiko od same miške.

P.S.: Bi pa veljalo povprašat kakšnega steklarja, koliko stane izdelava takšne podloge. KEr imam občutek, da je fant kar dobro pogruntal kako delajo tole podlogo.

Zgodovina sprememb…

hunter01 ::

Ker sem videl ta oglas na bolhi sem se odločil da grem tudi jaz z icematom (od kolega) malo povprasat do steklarja kako se to naredi in koliko bi mi zaracunal ;) mogoče še danes. bom sporočil ceno kolk bo rekel steklar

Highlag ::

Žal moram reči, da je test kr neki.

Testirali ste podloge miši. Ok. Š čim pa?:\

Sam imam sicer eno bedno podlogo, ki ima integrirano naslonjalo za roko. Material je nek silikon prevlečen z teksilom. Sama podloga je ko je bila nova smrdela, tako da jo 1/2 leta sploh nisem uporabljal. No ko sem se le lotil uporabe, sem opazil da moja tedanja miš MX300 ne zna delat s to podlogo. Zato sem miš kasneje zamenjal za eno Microsoftovo, ki pa na tej podlogi deluje odlično.

Zato bi po mojem ponižnem mnjenju pri takšnem testu nujno morali podloge testirati z vsaj parimi tipi najpopularnejših miši različnih proizvajalcev. Rahlo namreč dvomim, da se vse miši obnašajo enako na eni in isti podlagi. Sam nimam takšnih izkušenj.
Never trust a computer you can't throw out a window

Matek ::

Skoraj vse od teh podlog so optimizirane za delovanje optičnih mišk in seznam kompatibilnih naprav imaš ponavadi tudi na strani prodajalca, tako da ne vidim v čem je problem. Če te zanima - testiral sem z MX500, kar pomeni, da bi vse sodobnejše miške morale delovati na teh podlogah.
Bolje ispasti glup nego iz aviona.

Bramac ^^ ::

Za razerja (copperhead) bo verjetno najboljša podloga eXectMat? So jih lih dobil v cool-pcju (podloge). Odločam se med eXectMat-om in Icemat 2nd Black (ker se ne obrabi + odlična podloga).

Zgodovina sprememb…

Vesoljc ::

@poldi113

tukaj recimo
Abnormal behavior of abnormal brain makes me normal...

Bramac ^^ ::

Vesoljc: mal si falu oddelk na cool-pcju :D podloge..

Zheegec ::

Lepo spolirana lesena miza je zakon. Ravno prav trenja za MX510, pa še ogromna površina :D
Je bil pa problem ko sem na NEST uletel brez podloge 0:)
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

njok ::

A se je stanje pri podlogah v tem casu kaj spremenilo? Kaj je trenutno best buy?

Roadkill ::

Enako zanima mene.
Kaj bi bilo smisleno kupit za ~7k sit?

Sem svoj funC pad nabavil že več kot dve leti nazaj in sem trenutno povsem brez orientacije.
Vem pa, da ne bom spet kupoval funCa, ker se prehitro obrabi.
Ü

Vesoljc ::

jebat ga, vecina podlog iz umetnih mas ima to slabost da se obrabi...
potrosna roba, kaj cmo... sicer pa 7k vsake dve leti, ali pa celo vsako leto, niti ni tolk, ce ze das kej na to...

trenutno mam exactmat in morm rect da je kr fajn, sicer je na speed strani ze opazna obraba, control side pa se zaenkrat kr fajn drzi.
Abnormal behavior of abnormal brain makes me normal...

njok ::

Mene ta obraba ne moti prevec. Na IceMat 2nd niti ni tako opaziti, malo bolj gladka je tako da mis bolj tece. Brat ima Xtrac Zooma, tam se cas bolj pozna, pa se vedno ni panike (pa se poceni je). Zgleda da bom kar Zooma vzel, kej je res fajn da je tako tanek, mogoce edino malo premajhen. Mogoce kdo ve kaka je razlika med Zoom-om in Pro XS-om?

Sc0ut ::

Ce mas opticno misko obvezno steelpad qck.
Ce pa lasersko pa steelpad 5l.
1231 v3, Z97 A, 16GB ram 1600mhz, 3070 RTX, HX850
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Vaš rojstni dan (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
1078198 (6188) Looney
»

Nov članek - Poškodbe pri delu z računalnikom

Oddelek: Novice / Nova vsebina
372818 (2818) ERGY
»

Nakup novega računalnika

Oddelek: Kaj kupiti
9953 (848) Klemenn

Več podobnih tem