» »

MiniDisc 74 in 80min razlika?

MiniDisc 74 in 80min razlika?

g0Run7 ::

Pred kratkim sem nabavu sony-jev MZ-R700, nimam pa kaj preveč pojma o diskih... zaenkrat sem si kupil 80 minutni disk od TDK, je pa bil 74 minutni dražji, tako da mi sploh ni jasno za kaj se gre. a je 74 min kvalitetnejši al kaj? razlika od šestih minut se mi še kako pozna, če uporabim 2 ali (ampak raje ne) 4 kratno stiskanje...

a mi lahko kdo prosim razjasni, pa od katere firme so najboljši...

hvala:))

lp

borchi ::

men so najbolši sony-jevi. pa še lepi so. enkrat sem kupu 80min noname in je crknu. 80 minutne kupuj raje preverjene kvalitete. zakaj pa je bil 74min dražji (če je od istega proizvajalca in isti model) pa ne bi vedu.
l'jga

g0Run7 ::

ja mislim da sem ugotovil zakaj: ker so bili 74 minutni v kričeči rdeči, 80 pa ne...

kje pa dobiš sony-jeve? v big bengu v kopru jih nisem najdu...

a je TDK ok za minidiske?

a imajo kakšne zvočne kartice za pc-je optical-digital out za priklopit v MD rekorder?

LordWorm ::

Ej ali obstajajo Midisci ki berejo mp3je?

g0Run7 ::

njet da bi vedu...

Prjatu ::

Glede na to da je Sony izumil MD, bi jaz kar prisegal na Sony-ja, pa tud nisem še slišal da bi kakšen disk od Sony-ja crknil, razlika med 74min in 80min diskom pa je šest minut in nič drugega, kar se pa zvočnih tiče pa vem da je imela moja Awe64 Gold dodaten optični izhod ki ga lahko uporabiš tudi za MD.
Something else is controlling me!

kuzifix ::

Dejstvo je, da so od Sonya minidisci top-klasa (pa ne da bi jim delal reklamo, vendar so ga oni tudi razvili:D). Tudi TDK so baje kar v redu, vendar samo dolocena serija, medtem ko ti resno odsvetujem nabavo maxell-ovih (na sonyu 930 so delali lepo, medtem ko je bilo na komponentah nizjega ranga zelo opazno pomanjkanje dinamike, pa tudi sicer zvok ni ravno navduseval). Kar se pa tice razlike med 74 in 80 minutnim ... Kar sem gledal v Nm, je bila razlika v ceni kar precejsnja (74 minutni 400 sit, medtem ko sm gledal 80 za 550 oziroma tam nekje ... ne vem ce se splaca dat 150 sit vec za 6 minut, predvsem ker so 74 minutni v resnici 75 minutni>:D)
Sometimes I think the surest sign that intelligent life exists elsewhere in the universe is that none of it has tried to contact us.

sash ::

Razlika v ceni bo najbrž res samo v tem al so 74 minutni kake barvne (color) edicije in so zaradi tega dražji in nič boljši. Sicer pa ti svetujem da nakup sony-jevih al TDK-jevid medijev, ker men na komponenti MAXELL-ove plate nekaj cvilijo.>:D


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

900+ MB na 800 MB (90 min) CD-ju?!?!?!

Oddelek: Pomoč in nasveti
81063 (897) Han
»

LITEON 40/12/48 in TDK mediji

Oddelek: Pomoč in nasveti
71006 (836) eiht
»

Owerburning z Teac CDRW 40X

Oddelek: Strojna oprema
101096 (842) grizli123
»

Katere prazne CDje kupiti

Oddelek: Kaj kupiti
131627 (1164) jos69
»

Prazni CD-ji...

Oddelek: Kaj kupiti
141814 (1484) krucymucy

Več podobnih tem