» »

flashanje biosa

flashanje biosa

Jan987 ::

Na mojo plato asus a7n8x-x sem dal procesor sempron 3000+. Zauna mi gakot anthlon xp 2600+ navitega na 2700+. Malo sem brskal po forumu in ugotovil da je potrebno fleshati bios. Probal sm z asus update vendar javi neko napako na vseh serverjih. zdaj pa me zanima kako bi to opravil ročno. prosim da mi to nekdo čisto na hitro razloži ker me angleščina malo daje ali pa da link do teme kkjer je to slovensko napisano.

Prosim če mi res pomagate.

P.s. Pri procesorju je frekvenca prava saj sem v biosu spremenil na 166x12

mtosev ::

Probaj de server. ;)
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro,
Enermax Platimax 1700W | moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Azrael ::

Navodilo najdeš tu.

Snemi awdflash.exe s tega linka.

Upam, da imaš disketnik, ga boš potreboval.

Naredi sistemsko disketo (uporabi novo disketo!)

Potem ugotovi katera verzija PCB je tvoja plošča (1.x ali 2.0). Ko to veš, snemi BIOS za tvojo verzijo plošče od tu. Ne bodi površen in snemi pravi BIOS, ker boš drugače onesposobil ploščo in si nakopal kup sitnosti.

Odzipaj zip datoteko.

Na sistemsko disketo skopiraj bin datoteko, ki je bila v zipu in awdflash.exe.

Ponovni zagon računalnika in v BIOSu nastavi na first boot device A: ali diskete.

Ponovni zagon z to disketo v disketniku.

Ko se prikaže A: napiši awdflash

Awdlash se bo naložil in te vprašal za ime novega BIOSa. Vpiši celotno ime bin datoteke.

Sledi vprašanje ali naj shrani stari BIOS odgovori Y (mogoče bosta tipki z in y zamenjali mesti) in vpiši ime za staro verzijo npr: old.bin

Program bo shranil staro vsebino BIOSa na disketo in te bo vprašal ali naj naloži novo verzijo BIOSa. Spet Y.

Ko bo program zaključil te bo pozval, da ponovno zaženeš računalnik. Dobro je, da potem ugasneš računalnik, narediš CMOS ckear in potem nadaljuješ.

V BIOSu nastaviš kar moraš (uro, datum...)

To je vsa umetnost.

Ko bo program začel flashati BIOS, ne sme računalniku zmanjkati elektrike oz. ga ne smeš resetirati ali ugasniti drugače boš onesposobil ploščo in si nakopal kup sitnosti.
Nekoč je bil Slo-tech.

Jan987 ::

no ratal mi je tako da sem z programom asus update instaliral bios ki sem ga prej ročno potegnil z neta. vse me je zamudilo 5 minut. sem pa kr zadovoljen s proccom saj se 10 stopinj manj greje kot pa stari 2400+.

vseeno hvala


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Napačen bios :(

Oddelek: Pomoč in nasveti
151498 (1179) Azrael
»

Flashanje BIOS Bootblocka - pomoc

Oddelek: Pomoč in nasveti
71083 (1015) Gwanaroth
»

EPA slikca>BIOS ??? problem

Oddelek: Pomoč in nasveti
91563 (1394) Bx
»

problem pri flashanju BIOSa

Oddelek: Pomoč in nasveti
71125 (1072) žiga
»

Bootable Floppy? Kako?????????'

Oddelek: Pomoč in nasveti
121588 (1487) R@C@

Več podobnih tem