» »

blokada ušes zaradi čepa/ušesnega voska in izpiranje v zdravstvenem domu

blokada ušes zaradi čepa/ušesnega voska in izpiranje v zdravstvenem domu

sift ::

pred 2mi dnevi sm bil na izpiranju ušes z tisto velko siringo na vodo (nevem kako se ji točno reče) - sestra je na hitro mi sprala in ni naredila dela prav. Sm ji takoj rekel da še vedno ne slišim nič in ni razlike in me je skenslala z izjavo 'je še voda noter, moreš počakat'

no jaz noob kot sem sm pač šel v upanju da ma prav in seveda ni mela. Praviloma bi mogel pogledat zdravnik z napravo če je odmašeno al če treba še izpirat. Sam en majhen košček je šel ven in to je blo njej dovolj. Takoj sem ji rekel da še vedno ne slišim prav.
Ko mi je delala tole isto ena druga precej mlajša sestra, je vedno naredila prav in sem občutil razliko takoj, občutek je koda bi dobil sluh nazaj 80%. Treba večkrat in večkrat izpirat dokler ne čutim da so se odprla.

prišel sem prvi čim je odrpla in mi je rekla da ne more zdej da pridem čez 5 ur. Ok 7€ benza , čas, naj ji bo, če mi bo naredila. ampak nope, še vedno ne slišim nič.

Jaz mam ta problem že nekaj let in morem hodit na izpiranje vsake 5-6 mesecev. NIČ drugega ne pomaga, probal sem že vse kar majo v lekarni, samo tista syringe na vodo me reši.

Ima kdo tudi ta problem z ušesi/čepom? A bi lahko jaz dobil to syringe/whatever se ji reče na vodo nekje al raje ne ker pač nimam pojma o medicini in bi lahko kaj narobe naredil?
Sm probal dat olivno olje not, malo, ne pomaga nič. Ne slišim nič že 2 tedna, še morem spraševat včasih 'kaj?' ker nism slišal prav.

Danes sem jo dvakrat klical da mi naredi za prav, in se ne javi. Ko vozim komaj slišim mašino avta. Obup

Drgač vztrajam z potrpežljivostjo in prijaznostjo ,čeprav že 2gič mi ni naredila prav.. Mogoče bi blo prav da ji rečem kakšno ostro... Ko mi je delala to ena druga sestra , mlajša, pa vedno profi narejeno in sluh se vrne 100%.
Razočaran

Ziher mora bit nek način kako se rešit tega problema brez obiska ZD?
Sm tudi opazu razliko pri tem aparatu, enkrat ma enga novejšega k je res učinkovit, enkrat enga starejšega k izpira ful slabše.
Prav me zanima kaj bo rekla jutri ko jo kličem, ji bom reku naj me spet sprejme in naj mi pregleda zdravnik da ni izprano, če mi ona ne verjame ko ji rečem da ni naredila nič.
  • zaklenilo: zee ()

videc ::

V lekarni se kupi takšna manjša zadeva. Napravi, ki jo je sestra uporabila, se pa verjetno reče injekcija. ;)

Najbolje pa, da greš k zdravniku, naj te pogleda in mu poveš, da sestra ni sprala v redu, pa naj se on ukvarja z njo.
Kako redno si pa sam čistiš ušesa, s čistilnimi palčkami?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: videc ()

jtothek ::

Ja bog pomagaj, keri problemi spet.

Maš v lekarni malo morje kapljic in sprejev za ušeza. Če pa še vedno ne pomaga potem pa maš vnetje ušesa in se spravi k dohtarju.

sift ::

videc je izjavil:

V lekarni se kupi takšna manjša zadeva. Napravi, ki jo je sestra uporabila, se pa verjetno reče injekcija. ;)

Najbolje pa, da greš k zdravniku, naj te pogleda in mu poveš, da sestra ni sprala v redu, pa naj se on ukvarja z njo.
Kako redno si pa sam čistiš ušesa, s čistilnimi palčkami?


hvala
Bom šel v lekarno potem in povprašal. Ja tud jaz mislim da je injekcija sam nism bil zihr.

Ja če ne bo to delovalo, bom šel tam in zahteval zdravnika, ne pa samo njo, kar bi itak mogla prej zdravnika poklicat. Ne pa ker je moj problem 'manj pomemben' sam tam neki po svoje rešit in čav.
Sm bral da čistilne palčke še bolj poslabšajo ta problem, tko da ne uporabljam. Tudi pri preventivi mislim da nimam kej dosti šans , to se nabere na čep in konc, gor al dol kaj js delam , palčke al ne...

janezekk ::

S palčkami narediš več škode kot koristi oziroma s palčami se čisti samo zunanju sluhovod in ne globje. Če imaš problem, da se ti maslo izredno hitro nabira, ti palčke ne koristijo dosti, oziroma ponavadi naredijo še več škode, saj maslo potisneš samo še globje in tako se naredi čep, potem pa je spiranje nujno.
In ne, sam doma si ušesa ne moreš izpirati, niti ti ga ne more nekdo, ki za to ni usposobljen. Potreben je namreč občutek za zadostni pritisk, da je curek dovolj močan in seveda ne premočan, saj si lahko poškoduješ bobnič. Pa tudi curek je potrebno pravilno usmeriti, za kar je potrebno poznavanje zgradbe sluhovoda.
Kar se pa tiče tele situacije s sestro, zdravnik bi ti definitivno po spiranju moral pregledati sluhovod in povedati, če je vse čisto. Sestri pa kar lepo povej svoje. Sploh pa, če to res ni prvič.

sift ::

jtothek je izjavil:

Ja bog pomagaj, keri problemi spet.

Maš v lekarni malo morje kapljic in sprejev za ušeza. Če pa še vedno ne pomaga potem pa maš vnetje ušesa in se spravi k dohtarju.


Nimam vnetje ušesa, sm že bil naročen pri dohtarju ampak je sestra samo mi sprala brez da je poklicala dohtarja. Bom spet poklical. Ja meni je ful problem da ful slabo slišim

janezekk je izjavil:

S palčkami narediš več škode kot koristi oziroma s palčami se čisti samo zunanju sluhovod in ne globje. Če imaš problem, da se ti maslo izredno hitro nabira, ti palčke ne koristijo dosti, oziroma ponavadi naredijo še več škode, saj maslo potisneš samo še globje in tako se naredi čep, potem pa je spiranje nujno.
In ne, sam doma si ušesa ne moreš izpirati, niti ti ga ne more nekdo, ki za to ni usposobljen. Potreben je namreč občutek za zadostni pritisk, da je curek dovolj močan in seveda ne premočan, saj si lahko poškoduješ bobnič. Pa tudi curek je potrebno pravilno usmeriti, za kar je potrebno poznavanje zgradbe sluhovoda.
Kar se pa tiče tele situacije s sestro, zdravnik bi ti definitivno po spiranju moral pregledati sluhovod in povedati, če je vse čisto. Sestri pa kar lepo povej svoje. Sploh pa, če to res ni prvič.


Ja bravo tko je to. Nič zgleda da bom mogu spet se naročit in tokrat zahtevat zdravnika. Jutri jo kličem spet, danes se mi ni javla.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: sift ()

sift ::

z enim iz nemčije delam glasbo in je dohtor po poklicu, mi je tole napisal. Tko da bom probal naredit kar je on reku.

jtothek ::

Problem je rešen. Si objavil nasvet od svojege nemškega "zdravnika" in največji problem, ki ga vidimo, je da ne upaš medicinski sestri povedat, da je nekaj narobe tu pa tu vsa internetna podporam, ki jo svet premore ne more pomagati.

Ne vem kako deluješ v vsakodnevem življenju, če mora vsako banalno dilemo rešiti internetni forum. Se že veselim tvojega naslednjega vprašanja "WC papir - kako ga uporabim?".

sift ::

jtothek je izjavil:

Problem je rešen. Si objavil nasvet od svojege nemškega "zdravnika" in največji problem, ki ga vidimo, je da ne upaš medicinski sestri povedat, da je nekaj narobe tu pa tu vsa internetna podporam, ki jo svet premore ne more pomagati.

Ne vem kako deluješ v vsakodnevem življenju, če mora vsako banalno dilemo rešiti internetni forum. Se že veselim tvojega naslednjega vprašanja "WC papir - kako ga uporabim?".


pretiravaš. nevem kako deluješ ti v vsakodnevnem življenju, ko se obremenjuješ s takimi stvarmi. in sicer če nisi opazil mi je en odgovoril na vprašanje če bi lahko to sam delal in je točno napisal zakaj ne.

Get a life

konspirator ::

--

sift ::

konspirator je izjavil:

http://www.lekarnar.com/izdelki/vaxol-p...


to bom kupu danes, mogoče je pa boljše sodium bicarbonate .. bom vidu kaj mi reče v lekarni.

očitno je treba to uporabljat 2 tedna za nek rezultat, mogoče pa bo kej iz tega. izpiranje mi je napisal tisti nemec, da ni ravno najbolje zame.

thx vsem za pomoč razn tistega no life trolla

anketar ::

troll prav trollu, da nima lajfa, wew lad

m0LN4r ::



Zlicko soli pa bo se boljse funkcioniralo.

Ampak stem ciscenjem ne pretiravat, ker je lahko kontra efekt.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

radmannsdorf ::

Jaz sem že ene 2x sebe rešil z A Cerumen. Dobiš v lekarni. Je kot neka milnica, vliješ v uho, zmencaš, da se peni, počakaš par minut, potem pa izpereš z toplo vodo s tuša.
Če to ni dovolj, pa uporabiš to prazno plastično ampulo ki ti ostane in vanjo natočiš vodo, nastaviš na uho in stisneš, da voda brizgne v uho ko zmešana. Deluje. Ampak enkrat je trajalo 2 dni da sem ene 3x v vsakem dnevu to počel, potem pa je šlo. Uglavnem, te ampule prazne, ki delujejo kot injekcija, so super.
Drugače pa jaz uporabljam milo/šampon in vodo pod tušem. :)

Zgodovina sprememb…

c3p0 ::

Olivno olje ja, Vaxol ni nič druga kot to, le malo bolj je prečiščeno in tako dobiš najdražje olivno olje na svetu.

Segreješ ga na telesno temp., vliješ v uho par kapljic in si tako kakih 10 minut. Ponoviš parkrat na dan, dokler se ne zmehča zadeva.

Miha 333 ::

Še en glas za A cerumen, ampak sprej. Na 14 dni si preventivno našpricam v vsako uho in po 15 minutah sperem s toplo vodo. Nikoli več problemov z maslom oz. zamašitvijo, prej pa redno. Namenjen je pa tudi odstranjevanju zamaškov.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Miha 333 ()

SeMiNeSanja ::

V garaži imam Kärcher za sprat in kompresor za spihat, če rabiš....?:D

Šalo na stran - Pojdi najprej k zdravniku, da ti nudi 'prvo pomoč' - temeljito očisti sluhovode. Ne meni se s sestro, najprej se pogovori z zdravnikom in mu povej, da ti niso vedno očistili kakor treba, da naj prekontrolira sluhovod po čiščenju.

Za naprej pa malo preventive zganjaj, da se ti ne bo spet takoj vse zabilo. Skratka ne začni namakat šele takrat, ko je že prepozno in ne slišiš ničesar več, ampak takoj, ko boš imel očiščene sluhovode, pa če še tako dobro slišiš in se ti morda zdi nepotrebno karkoli nakapljavat v ušesa.

zee ::

Zaklepam. Pojdi k zdravniku in ne sprasuj na forumu. Obstaja sicer nenicelna verjetnost, da nas zajebavas...
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Čepki za ušesa (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
9417610 (5957) AndyS
»

bulb syringe za ušesa... v sloveniji kje bi dobil?

Oddelek: Loža
203507 (3095) next3steps
»

Kako popolnoma zamašiti uho pred vodo?

Oddelek: Loža
1811595 (9619) teah
»

Boleče uho, kako se da pomagat

Oddelek: Loža
3159037 (58158) Daliborg
»

Uho boli

Oddelek: Loža
488259 (7425) BigWhale

Več podobnih tem