» »

Nižanje temperature

Nižanje temperature

gismo ::

Pozdravljeni.

Trenutno imam sistem ki ni navit. To je AMD 2500+ Barton procesor na epox 8rda+. Temperatura, ki jo dosegam z box hladilnikom in dual fan napajalnikom je 52/37 pri skoraj nič obremenjenem računalniku. To končam špil in pogledam temo je tja nekje 55/38. Ker sem se odloču, da bi mal navil tegale bartona bi verjetno mogu zamenjat tud ventilatorje. Razmišljal sem o Zalman CNPS6000 Cu, ohišje pa mi dopušča še en vent spredaj (piha not) in dva venta zadaj (piha ven), vsi se mi zdi 80mm.
Vi, ki ste bolj izkušeni z raznimi modificiranji, koliko mislite, da bi se temp spustila če procesor pustim kot je sedaj.

Hvala za odgovor
Gismo

DejaVu ::

na kaksnih 40 C idle, ce bos mel dober pretok zraka skozi ohisje.

ru7 ::

Neki stopinj nižjih boš mel še, če si daš gor CpiIdle. Se malo znžajo temperature. Drugače pa se pomojem bolj splača 7000Al/Cu (cenejši koz Cu z minimalno izgubo).
Naj še kdo pove svoje mnenje.

Nejc Pintar ::

Tale program ti niža temperaturo samo med idlanjem, in nekaj podobnega imajo XPji že vgrajeno. poleg tega pa to ni dobro za procesor
Lahko je biti prvi, če si edini!

gismo ::

Pol se pa kr splača mal modificirat. Samo glede tistga 7000 Cu hladilnika, a niso eni neki pravl da je zadeva ful ogromna in ne paše ravno v vsako kišto. Moja plata je abit 8rda+, mislte da bi ga stlaču gor ?

Sami ::

Imam bartona 2500+ in imel sem BOX cooler, na BOX coolerju sem imel navitega na 2000Mhz ali 2800+ in pa v ohišju 5 dodatnih 80X80mm ventov in je bila temp. max 52 stopinj. Zdele pa imam zalmana 7000A-AlCu in navitega na 3200+ (200X11=2200Mhz) in voltaži 1.725V pri max 51 stopinjah in to poleti, ko je zunaj najbolj vroče in mi teče cpu-burn in.8-)
970A-UD3P,AMD FX 8350,16GB DDR3\1600,RX480 8GB,Tt 750W

xenon74 ::

gismo - načelno paše na tvojo plato - verjetno pa boš moral odščipniti delček zaponke - preveri na www.zalman.co.kr
Preveri tudi, če imaš v kišti dovolj prostora med procesorjem in napajalnikom, ker je pahljača, ki pride zapeta na procesor zelo velika.

X74
http://setiweb.ssl.berkeley.edu/team_display.php?teamid=30319

DejaVu ::

jep, uporabljat taksen program ti poveca nihanja med idle in load kar pomeni, da se silicij bolj razteza in dolgotrajno pomeni krajso zivljensko dobo proca.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

S čim hladite vaše mlinčke

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
291510 (1014) Trubadur
»

koliko naj bi bila temperatura CPUja ... ?

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
222159 (1473) xenon74
»

Cooler za Extreme Overclock za bartona 2500+ (strani: 1 2 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
594093 (3248) Sami
»

ventilator za bartona

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
241205 (969) ghostkop
»

AMD Athlon XP 2500+ Barton

Oddelek: Navijanje
422446 (1429) rap3r

Več podobnih tem