» »

Sempron 2400+ in A7S8X-MX

Sempron 2400+ in A7S8X-MX

Hardstyle ::

Imam zgoraj omenjeni "paket" zdaj pa me zanima, na koliko bi to spravil? FSB za matično ploščo piše 333/266/200MHz in trenutno je nastavljen na 166.7MHz. Ram pa imam 256Mb DDR PC3200 (200MHz).

Aja namen imam kupiti 512MB ram in me zanima, keriga priporočate, da bi iz tega "paketa" dobil čim več in dokaj stabilni računalnik?

Lp,
Rok

Hardstyle ::

Pa to sem še pozabil. Imam Radeon 9200 SE, sem že iskal na forumu vendar ni kaj dosti napisaniga o tej grafični kartici razen tega kar kratice pomeniko (stinky edition....) :\ Pa me zanima, kako bi jo navil?

Spajky ::

Če plata ne zmotre poganjat ramov višje, ne bo nič od OC-a ....8-)
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

jest10 ::

Naviješ jo tako, kot se navija vse druge grafične.
Največ pa boš dobil iz računalnika, če ga naviješ(to je menda jasno ane:D ) Počasi dvigaj FSB, če je potrebno tudi voltažo, pa boš videl do kje boš prišel. Verjetno do nekje 180-190MHz FSB

Jan987 ::

a mi lohk sam en pove s katerim programom se najbolje navijajo ATI grafične oz. s katerim programom je to najlažje narediti?

mtosev ::

LOL

Isto ni odvisno od programa. :D
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Veron ::

Jani123 100x je že blo povedano

najlažje pomoje pa je Ati Tool, daš find max core pa memory clock pa ti bo sam navil na nex maximalen in optimalen OC :D

mtosev ::

ATI Tool zadnje čase sere.

Dosti krat pri Max core pa Max mem zmrzme PC pa na dosti karticah kaže artifakte katerih NI če nedokljukaš use old scanning method.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

veteran ::

Z default napetostjo gre moj Sempron 2400 do 180 fsb, za 190 je pa treba dvignit na 1,65V, potem pa hitro pride že do meje, ko je treba hudo dvigniti napetost za stabilno delovanje, največ sem ga spravil na 194, ampak so bile temperature previsoke za moj okus. :\

Ker imam raje tišino, sem poskušal z zniževanjem napetosti, tako zdaj stabilno dela na 180x10 pri 1.5 V, temperatura po 8 urnem prime95 testu je bila max 49 stopinj, povprečna pa 47. V poletnem času in z box hladilnikom! Se precej pozna, da je napetost nižja za 0,1V. (ampak to delaš v korakih po 0,025, pa potrpežljivo burn-in izvajaš)

Je pa tudi odvisno, kakšen primerek dobiš, na nekem forumu sem prebral, da ga en tip goni na 200x10 pri 1.55V, stabilno. Lucky bastard. >:D

jest10 ::

In kaka temperatura je previsoka za tvoj okus?

veteran ::

57, 58 stopinj, pa oba venta na ohišju na full obratih. Merjeno na socketu, ker abit nf7 ne zna prebrat temperature iz jedra. ;)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: veteran ()

jest10 ::

Ah to še ni previsoko. Do ene 65 bi čisto komot še lahko šel.
Moj sempron 2400+@1957MHz laufa na okoli 78stopinj merjeno v jedru:D

veteran ::

Saj pravim, stvar okusa, pri meni ima tišina prioriteto.
Poleti ga pri takih frekvencah ne bi mogel poganjat z odvitimi ventilatorji, tisto je bilo pozimi, temperatura okolice je bila 20 stopinj, in oba ventilatorja na ohišju sta tulila na full obratih.

Hardstyle ::

Meni pa zdaj Asus Probe 2 kaže, da je na procesorju 60°C, na plati pa 46°C! Danes pa se bom z FSB in voltažo poigral. Sporočim do kod mi je uspelo prit!

Jan987 ::

jest 10: a to ob foul load? K moj anthlon 2400+nenavit ma temperaturo ob full loud do 75 stopinj v jedru in do 55 na sockeru!!!

jest10 ::

Ja na max obremenitvi. Sej bi še bolj navil, samo mi plata pri 80 stopinjah resetira kišto:D

Antrax`: Imaš ti kakšen dodaten ventilator v kišti za hlajenje? Ker 46 stopinj na matični je malo veliko.
No pa veliko sreče pri navijanju

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jest10 ()

Hardstyle ::

FSB mi v BIOSu ne gre spremenit! Ker mi kaže da je najvišja frekvenca 166MHz, kar pa je že zdaj nastavljeno! Kak drug predlog?

Jest10, ja na procesorju je še en ventilator!

jest10 ::

Samo na procesorju? Nimaš nobenega za izpihavanje toplega zraka iz kište?
Malo poglej po BIOSu, skoraj sigurno se da višati FSB. Sedaj imaš verjetno naštimano, da ti plata sama dodeli FSB frekvenco.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jest10 ()

Hardstyle ::

Samo na CPU imam vent, pa itak na napajalniku. Ta teden(upam) bom dodal 2 ali pa 3 ventilatorje. Tako da bo notri malo bolj hladno. In ja, v biosu mi ne gre drugače narest kot pa na 166MHz! :(

tiborrr ::

Vsi pozabljate, da plosca nima PCI/AGP locka in bo nad 183-185MHz PCI in AGP frekvenca previsoka.
Don't test the captain's validity or his vulnerability!

Hardstyle ::

In posledica previsoke frekvence na PCI/AGP je... ?

Jan987 ::

skurjena grafa oz. tisto kar maš na pci oz. agp vodilu oz. prvo se ti bodo pojavili arfekti če ne boš preveč pretiraval na enkrat.

Hardstyle ::

Hvala za odgovor! Še zdaj mi ne gre v glavo zakaj ne morem OC Sempron2400+ ! Ali je kriva plata in preprosto ne dopušča overclockanja ali kaj drugiga! Glede plate sem iskal odgovor po googlu vendar nisem mel sreče. Ko pa sem gledal za OC Semprona2400+ pa piše, da so spravli sistem tudi na Sempron 2800+ >:D Aja pa v četrtek dobim 1x80 in 1x120 ventilatorja. Da bo večji prepih saj je temperatura na CPU 56°C (opera,msn,irc) na MB pa je temperatura 45°C! Temperature spremljam s Asus Probe 2. Imel sem program, ki je prikazoval malo več informacij o računalniku pa sem pozabil ime, vem, da je imel v imenu na koncu -Z. Ve kdo mogoče o katerem programu govorim?:\

Matej_K ::

CPU-Z

A ni ta tvoja plata podobna Asrockovi K7S8X?? Vsaj po imenu..nvem..
... .. .

Hardstyle ::

Hvala za link!


Product Description ASUS A7S8X-MX - mainboard - micro ATX - SiS741GX
Form Factor Micro ATX
Dimensions (WxDxH) 24.5 cm x 19 cm
Processor 0 ( 1 ) - Socket A
Networking Network adapter - Realtek RTL8201CL - Ethernet, Fast Ethernet
Product Type Mainboard
Chipset Type SiS741GX
Max Bus Speed 333 MHz
Compatible Processors Athlon XP, Sempron
RAM 0 MB (installed) / 2 GB (max)
Storage Controller ATA-133, Serial ATA-150
Audio Output Sound card - 5.1 channel surround
Supported RAM Technology DDR SDRAM


Detailed Specification



General
Product Type Mainboard
Form Factor Micro ATX
Width 24.5 cm
Depth 19 cm
Compatible Processors Athlon XP, Sempron
Processor Socket Socket A
Chipset Type SiS741GX
Max Bus Speed 333 MHz
BIOS Type Award
Storage Controller ATA-133, Serial ATA-150

Processor
Installed Qty (Max Supported) 0 ( 1 )

Memory
Supported RAM Technology DDR SDRAM
RAM Installed ( Max ) 0 MB / 2 GB (max)
Supported RAM Speed PC2100, PC1600, PC2700

Audio
Audio Output Sound card
Audio Codec AD1888
Sound Output Mode 5.1 channel surround
Compliant Standards SoundMAX

Telecom / Networking
Networking Network adapter - Realtek RTL8201CL - Ethernet, Fast Ethernet

Features
BIOS Features ACPI support, DMI 2.0 support, WfM 2.0 support, ASUS MyLogo, ASUS EZ Flash
Hardware Monitoring CPU core temperature
Sleep / Wake Up Wake on LAN (WOL), wake on ring (WOR)
Hardware Features CrashFree BIOS, C.O.M. (Corporate Online Management)

Expansion / Connectivity
Expansion Slots Total (Free) 2 memory - DIMM 184-PIN ¦ 1 processor - Socket A ¦ 1 AGP 8x ( 1.5 V ) ¦ 2 PCI
Storage Interfaces ATA-133 - connector(s): 2 x 40pin IDC ¦ Serial ATA-150 - connector(s): 2 x 7pin Serial ATA
Interfaces 1 x storage - floppy interface - 34 PIN IDC ¦ 1 x parallel - IEEE 1284 (EPP/ECP) - 25 pin D-Sub (DB-25) ¦
1 x serial - RS-232 - 9 pin D-Sub (DB-9) ¦
1 x keyboard - generic - 6 pin mini-DIN (PS/2 style) ¦
1 x mouse - generic - 6 pin mini-DIN (PS/2 style) ¦
4 x Hi-Speed USB - 4 PIN USB Type A ¦
1 x audio - line-out - mini-phone stereo 3.5 mm ¦
1 x audio - line-In - mini-phone stereo 3.5 mm ¦
1 x microphone - input - mini-phone 3.5mm ¦
1 x display / video - VGA - 15 pin HD D-Sub (HD-15) ¦
1 x network - Ethernet 10Base-T/100Base-TX - RJ-45
Additional Connectors (Optional) 4 x Hi-Speed USB


Pa še tole:

Product Description ASRock K7S41GX - mainboard - micro ATX - SiS741GX
Product Type Mainboard
Form Factor Micro ATX
Dimensions (WxDxH) 24.4 cm x 19.8 cm
Chipset Type SiS741GX
Max Bus Speed 333 MHz
Processor 0 ( 1 ) - Socket A
Compatible Processors Duron, Athlon XP
RAM 0 MB (installed) / 2 GB (max)
Supported RAM Technology DDR SDRAM
Storage Controller ATA-133
Graphics Controller Shared Video Memory (UMA)
Audio Output Sound card - SiS963L - 5.1 channel surround
Networking Network adapter - Ethernet, Fast Ethernet
Stockcode MOTASRK7S41GX
Manufacturer Asrock
Last Updated 6/7/2005 10:39:22 AM
1st Class Del No
Manufacturer Code K7S41GX
On Offer No


Kot lahko vidiš je razlika v tem, da Asrockova ne podpira Semprona.

Zgodovina sprememb…

jest10 ::

jani123: Skurjena grafična zaradi previsoke AGP frekvence? Daj no, povej še kakšen štos. Ko se frekvenca spusti napake izginejo. In dosti prej kot grafična začne zafrkavati disk.

Matej_K: Ni. Asrockova ima 746FX čipovje

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jest10 ()

Matej_K ::

Sj si napačno Asrockovo gledu ampak vseen..vidm da si nista podobne..sam po imenu!!!
... .. .

jest10 ::

Napačno? K7S8X ima 746FX čipovje.
Ali ti misliš drugače?

Matej_K ::

Nism tebe mislu...si glih vmes napisu post.!!!

Vem da ma K7S8X sis 746fx..
... .. .

Hardstyle ::

Ah sem zdaj komaj videl, da sem narobe spoklikal! Se opravičujem! No zanima me zakaj v biosu ne gre zvišat frekvence kot na 166MHz ki je že po default nastavljena?

Matej_K ::

Mgoče maš nad tistim k ti v biosu piše 166 kkšno možnost da izbiraš med Manaul al pa Default...

Al maš ppa jumperje na Matični plošči (poglej v knjigco) sam je naslednja stopnja 200 tkoda mal preveč :D
... .. .

Hardstyle ::

Bom pogledal v knjigico. Na eni OC strani sem našel članek o OC za začetnike... tam je pisalo, da je včasih potrebno odkleniti BIOS, da se prikažejo dodatni meniji in opcije. Samo za moj bios nisem imel sreče, da bi našel "ključ", če sploh obstaja za ta bios. Ja sej nebi dvignil kar na 200MHz, postopoma bi višal in bi pustil na frekvenci, ki mi omogoča stabilen sistem.

Aja če mogoče kdo ve "ključ" za ta bios:

AWARD - 42302e31
Phoenix - Award BIOS v6.00PG

Matej_K ::

Ne obstaja noben "ključ"

Maš pa možnost da updateaš bios...

Če maš res tole matično ga maš na tej strani A7S8X-MX, (desno imaš možnost in daš motherboard / socketA(462) / A7S8X-MX / klikn search / potem pa klikn tm k piše bios in....ta zgornji bios je novejši...

Tukej maš pa navodilo kako flashas bios..če znaš mal anglešk bo šlo!!!
( v tabeli izberi prvo možnost...klikn ikonco pod procedure!!)
... .. .

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Matej_K ()

Hardstyle ::

Sem flashal bios pa se ni nič spremenilo. Pogledal sem v knjigico tam pa samo piše, da bios avtomatsko zazna vse. Ne piše pa, kako te nastavitve spremenit, če se le da. Torej plata ne dopušča OC! :(


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

ASRock K7S8X lastniki, pozor!

Oddelek: Navijanje
473618 (2204) mtic
»

Nakup grafične kartice

Oddelek: Kaj kupiti
242743 (1896) herkulx
»

Vrednost računalnika

Oddelek: Kaj kupiti
15986 (783) elasto_mania
»

Najcenejša plata (socket A) + proc

Oddelek: Kaj kupiti
411522 (1173) jest10
»

Procesor AMD 2500+ Barton

Oddelek: Strojna oprema
141631 (1446) jest10

Več podobnih tem