» »

Barvno printanje

Barvno printanje

Tody ::

Mogoče kdo ve koliko lahko naprintaš z enim tonerjem ? Vem da ma 4 tonerje samo mene nekak zanima koliko listov lahko sprintaš za ceno enega tonerja.

Torej koliko stane barvni sprintan list ?
  • spremenil: Tody ()

urbybaby ::

Mogoče lahko še zaupaš kakšen priner maš v mislih?

Tody ::

Barvni ? Nekak mi je dost vseen znamka me zanima neka srednja vrednost. Recimor ali se bolj splača 100 A4 listov (obojestransko) sam printat ali nosit kam naokoli

Stepni Volk ::

Cena tiska na stran je zapisana v marsikateri reviji, npr. tudi v Monitorju.
Tudi sami tonerji (laser) in kartuše (ink jet) imajo deklarirano koliko "povprečnih" strani lahko z njimi stiskaš.

Povprečje je nekoliko nedoločen pojem, ponavadi veliko teksta z občasno barvno fotografijo. Max št. tiskanih strani pada s časom uporabe same kartuše: če vse stiskaš v prvem dnevu jih boš stiskal več, kot če kartušo uporabljaš vsak mesec po enkrat. K temu prispeva sušenje in občasno čiščenje glav, ki jo izvaja tiskalnik.

Moja ocena na uč je, da je bolje nekam nesti. Obratno, če boš vsak dan ali teden 100 kom tiskal.

Zgodovina sprememb…

urbybaby ::

Jst mam samsunga CLP-550. Glede na test v monitorju ČB stran stane cca. 4,9 SIT, barvna pa cca. 21 SIT. To pa velja za 15% pokritost strani. Malce si zračunaj pa boš vidu. Po moje pa je cenejš si doma sprintat kot pa to nosim v kakšno kopirnico.

fosil ::

Tukaj so razlike med printerji zelo velike. Od nekje 20,30 sit za stran do več kot 100 sit za stran. To pri Monitorju vedno zmerijo kadar naredijo test printerja. V vsaki številki pa je ponavad test več printerjev. Tako da če te to malo bolj zanima ti predlagam da si kupiš Monitor julij-avgust kjer dobiš zraven tud DVD z vsemi Monitorji za nekaj let nazaj in boš lahko pogledu podatke za vsak printer posebi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: fosil ()

urbybaby ::

Stepni Volk ::

urbybaby - če dobiš tiskalnik zastonj, bo tvoja ocena držala... če ga moraš kupiti (tvoj je cca. 90K SIT), je ceneje zadevo "nekam nesti".
Seveda je vse skupaj odvisno še od željene kvalitete tiska (dpi), kontrasta (ink jet ali laser), vsebine tiskanja in količine.

korenje_ver2 ::

za CLP-550 sem nekje videl da lahko sprinta 3000 strani. to je 25k sit/3000 = 8 sit


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Za vse tiste, ki kupujete printer za lastno podjetje oz. kjer se bo delalo večje št. (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
548316 (3069) noraguta
»

Nakup tiskalnika

Oddelek: Kaj kupiti
92295 (1799) Griffith
»

Nakup barvnega laserskega tiskalnika

Oddelek: Kaj kupiti
161893 (1588) Tea Time
»

Kateri laserski tiskalnik?

Oddelek: Kaj kupiti
324911 (4266) dolenska
»

Laserski tiskalnik nakup jutri

Oddelek: Kaj kupiti
282907 (2317) iskra

Več podobnih tem