» »

Igralni avtomat

Igralni avtomat

MTm2H37rqt7B ::

V planu mam zgradit igralni avtomat. Baziral bo na PCju z MAME emulatorjem. Nacrte ze imam, ampak manjkajo mi se glavni deli. To pa so joystick in gumbi. Ker bi se rad priblizal cimbolj originalnim avtomatom, me zanima, ce kateri od vas ve, kje bi se dalo dobiti gumbe in tak podoben joystick?

Kakor sem gledal po shemah in po straneh, sem videl da imajo joysticki na spodnji strani na stirih stranicah kontakte, to se pravi da tisti kontakti delujejo kot tipke.

Tko da bi prosil, ce mogoce kdo ve kje bi se dalo to v SLO kupit, bi mu bil zelo hvalezen.
Gledal sem ze po HTE in po Conradu, ampak nisem nasel nic (ali spregledal) primernega.

LP

Roadracer ::

Tudi jaz iščem isto. Je mogoče kdo kaj odkril. Uporabil bi za gradnjo avtomata z RetroPie igricami.
2FAST4U

[D]emon ::

Gres na ebay in isces "Arcade joystick".
Mavrik ta forum uporablja za daljsanje e-penisa. Ker si ne upa iz hise.

s1l3 ::

V mojih casih se je vzelo en ps1 ali ps2 pad za plosco pri krizcu. Potem pa iz tujine (za url bi moral povprasati) narocili stick in gumbe. Sicer se je slo za prenosne arcade sticke (pretepacine) samo princip je isti

Imo bo najboljse ce vprasas na pretep.si

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: s1l3 ()

BigWhale ::

Pri nas? Tezko. Probaj najt kak Competition Pro 5000 joystick. To so legendarni joysticki, ki so bili skoraj neunicljivi.

Gumbi pa tule:
https://www.adafruit.com/categories/235

Compufreek ::

Sem se sam želel lotit iste zadeva pa sem ugotovil da bi blo fun glih par ur potem pa bi stalo v kotu pa sem si premislil :)
www.ebay.com
www.dx.com
www.geekbuying.com

na teh straneh dobiš vse dele ki jih potrebuješ
namesto PC ja pa uporabiš raspberry PI(bilokiri bo delal brez problema) to pa zato ker lahko te gumbe prilotaš direkt na njega in jim sprogramiraš funkcionalnost .... veliko bolje kot pa iskat raznorazne USB priključke ...

Pa še komplet navodila če ne znaš z pijem delat :
http://www.instructables.com/id/2-Playe...

še enkrat ... mogoče ti PC leži doma ampak tistih 30 eur ko stane pi se ti VELIKO bolj splača ...

lep pozdrav!

kixs ::

Lahko pa kupis kaksen Playstation arcade stick, uporabis PSX-USB adapter in lepo spilas MAME tako kot je bilo misljeno :)

Ce rabis kaksen PSX stick, jih imam par.

Poleg priklopa na PC, obstajajo se adapterji za prakticno vse konzole (Sega, Nintedno...), tako so PSX arcade sticki res zakon.

hyuga ::

Hej, tudi jaz premišljujem o tem že 10 let tu pa tam.

:) mi je pa všeč tudi takšen mini avtomat:

http://www.instructables.com/id/2-Playe...

:)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

3d printer

Oddelek: Kaj kupiti
3810137 (8406) stalker
»

vent za napajalnik (strani: 1 2 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
5911954 (10336) znamovsi
»

Street Fighter IV (strani: 1 2 )

Oddelek: Igre
716027 (3394) jRk0
»

Podrt rekord v Space Invaders (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Igre
5013610 (10726) Kenpachi
»

Kako narediti 3D model žive osebe

Oddelek: Loža
81830 (1587) Thomas

Več podobnih tem