» »

Napihnjeni kondenzatorji...

Napihnjeni kondenzatorji...

CrustyDOD ::

Hello :)

Specifikacija:
Pentium 4 1.4
1 GB ram
Gigabyte plata (GA-8IDX3) Stran plate

Gospodi kondenzatorji so se odločili, da se bojo nekoliko napihnili, ne vsi ampak samo par.

Napihneni so zaenkrat samo zgoraj, ne prov velik ampak so!

To se je že zgodilo pred 1 letom, ko je PC umru in so bili krivi napihneni kondenzatorji. Vzrok (povedal serviser) je bil v gumbu On/Off, kao neki narobe zvezan.

Sedaj je nova kišta (od prejšnega PCja je samo plata, ram in CPU) in se dogaja ponovno. Zdele zadne dva dni so se začeli pojavlati tudi piski, visok ton, brez prekinitev. Danes vem da je piskal min 30 sek, predn sem prišel zraven in dal ventilatorje na ful, piskat je nehalo takoj...

Kaj bi bil lahko problem? Temperatura po MBM med normalnim delom je tam okol 40-43 stopinj CPU. Med igram zleze tam do 55 MAX... Trenutno mam odprto kišto, vente na ful...

In še bolj pomembno vprašanje, čeprov vem, da ni odgovora na to, kdaj bo izdihnu? K se kondenzatorji napihne še v debelino? Drgač ga bo pa treba na servis nest pa kondenzatorji SPET zamenat :(
  • spremenilo: CrustyDOD ()

profii ::

to niso mosfeti ampak kondenzatorji. če ti je sistem ljub in nebi rad preveč pospravljal jih zamenjaja preden jih raznese oz. ti crkne komp.

CrustyDOD ::

kondenzatorji, right! Hvala k si me popravil!

Jah sej to mi itak drugega ne preostane k pa da se jih zamena, sam bi vseeno rad vedel kaj bi bil lahko vzrok za to... pa zakaj samo 3je, sem najprej pomislil, da zato ker so zraven CPU in NB pa ostali niso napihneni k so zraven CPUja poleg tega, je pa hladilnik mlačen pri obeh...

Zdej je treba sam še en nadomestn PC najdt, k zadnic jih je menjal cel tedn...:\

sinko999 ::

Ko jih manjavaš saj si dal isto kapaciteto, lahko daš en razred višjo napetost in ne bo nič narobe potem še preveri ostale kondenzatorje ker ponavadi ko začnejo crkovati še ostali crknejo vsaj pri meni je bilo tako. Če si iz Mb-ja ti lahko priporočam en servis kjer boš mel to menjano v dnevu ali dveh samo da moraš sam prinesti kondenzatorje.
Pa sporoči mi na ZS.

LP
Ni? ni ve?no !

CrustyDOD ::

Kok bi si želel da bi bil v MB doma zdele :)
A kdo pozna v Kranju kašn quick servis?

heh, nism vedu da so na kondenzatorjih temp. napisane :)

luckeyluk ::

zamenjaj sam kondenzator ane cene pa men prnes ti jih jest !

fRiK0 ::

Jaz poznam en servis v Lj k ti to postimajo
Hvala

LP Tadej

powr ::

luckeyluk ima prov to lahko sam mal pociniš

CrustyDOD ::

Jah sej me res matra da bi rajh sam naredu, kokr pa dal par jurjev...
Dobr da mam doma staro neuporabno plato, za practice :D

luckeyluk, s kod pa si? :)

damjanster ::

Kar se tiče razlogov za napihovanje kondenzatorjev :
- sigurno je v ospredju slaba kvaliteta kondenzatorjev samih
K še hitrejšemu napihovanju pa pripomore tudi slab napajalnik. Če ta ne dela kot bi moral oz. ni dovolj močan, potem se morajo kondenzatorji tolk bolj matrat, da proc sploh dela.
K temu dodajmo še kako ultra specialno in popularno navijanje procesorja in grafike, pa takoj prideš do napihovanja kondenzatorjev.

Pri meni je bil primer malo bolj blag - 550W napajalnik sem po okvari zamenjal z bogim 300W. Po parih mesecih sem videl rezultate. 8 kondenzatorjev okol proca in rama so mi zamenjali na servisu. Vendar so frajerji uporabili kondezatorje s pokvarjenih plošč, tako da so bili že presušeni. Po izteku garancije pa mi je en kolega zamenjal vse kondenzatorje z novimi, jaz pa sem zamenjal napajalnik. Težav ni več.

Čimprej zamenjaj kondenzatorje, je moj nasvet. Ti ne bodo počli, ampak ko ne bodo več delovali, se ti skuri par stvari, ki jih ne morejo več zamenjati. Posledično moraš it v nabavo nove mamaplate.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

popravilo napajalnika za namizni PC

Oddelek: Strojna oprema
192206 (1554) Ikspe
»

Kondenzator za grafično

Oddelek: Strojna oprema
234097 (3333) boogie_xlr
»

Kako popraviti mamaplato, kjer so crknili kondenzatorji? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
10314892 (10572) Pyr0Beast
»

Matična plošča in počasen računalnik

Oddelek: Pomoč in nasveti
232099 (1811) markomad
»

Zagon racunalnika na nenavaden nacin

Oddelek: Pomoč in nasveti
141039 (877) Yeznick

Več podobnih tem