» »

grafična - grafika

grafična - grafika

korenje_ver2 ::

alo ... nekaj me zanima. Imam ati radeon 9800pro@9800xt in se mi pri scrollanju 2d slike v horizontalni smeri pojavijo zareze. teh je kar nekaj, priblizno na vsak 2 cm. pri bratcu sem opazil podobno. ima nvidia gf3, vendar se mu pojavi samo ena zareza. to je zelo ocitno na lcdjih. zadeva se pojavi tudi v igricah. vendar v vertikalni smeri scrollanja, teh zarez ni. torej zakaj se to pojavlja? je graficna tko butasto narejena? pri starejsih graficnih se to ni pojavljalo.
dejansko se pri scrollanju pojavljajo zareze, in te trakovi nato skacejo pri scrollanju. oz se ne premikajo gladko za vsak pixel. ima morda to tudi kej veze z mojim lcdjem, namrec pojavilo se je odkar imam lcd. je to morda kaka preventiva proti ghostingu oz puscanju sledi?

korenje_ver2 ::

no a kdo ve?

korenje_ver2 ::

ok zadeva je taka...

tole sem fotografiral na mojmu lcdju (8ms)... vidi se tudi malo ghostinga. slike v acdsee sem premikal levo ter desno in sem slikal. vidi se da se je slika prerezala na vecih mestih. zakaj se to dogaja? se da to popravt?
ta efekt se pojavlja tudi v igrah, kar je lahko motece...





Constantine ::

Ghosting na 8ms odzivnosti?8-O

Imata oba isti monitor?

LP

korenje_ver2 ::

bratec ma isto lcd, sam on ma en LG 25ms... pr njemu se ne vidijo te crte tolk pogosto. pr njemu se vid samo ena zareza ko premika okna in podobno. pr men so pa na 2 cm... sicer ko slikam pr 1/800s sta vidni sam 2 zarezi ocitno...

kar se tice pa ghostinga... kot vidis je kr ociten... lcd je pa syncmaster 913N.

veteran ::

Tole ni problem grafične, ampak LCD-ja. Vsi lcd monitorji imajo take ali drugačne artefakte pri horizontalnem skrolanju. Slika pač rahlo zaostaja. Se boš navadil. ;)
Zakaj je pri tvojem samsungu to bolj opazno? Morda zato, ker 913N nima 16,8M barv, ampak le 16,2 (z interpolacijo, ki ima stranske učinke), bratov LG pa ima verjetno 16,8 barv? Vsekakor ima drug tip matrike, ali pva ali s-ips, ti imaš pa tn-film, zato se drugače obnaša..
Pred nakupom monitorja s 6bit tn-film matriko se posvetujte z zdravnikom ali farmacevtom. >:D

korenje_ver2 ::

al pa ce bi vsaj enkrat nekdo pogledu slike al pa prebral kaj mislim.

govorim namrec o rezanju slike, ne o sledi, ki jo pusca lcd. to rezanje se dogaja tudi pri bratovem pcju, vendar je tam samo ena crta vidna...

sem cropu in pomanjsu sliko, da bo defekt bolj opazen...

korenje_ver2 ::

no a ze kdo ve?

korenje_ver2 ::

ok naredu sm posnetek, kjer se vidi, kot da stranica razpada pri premikanju oken... je ta pojav prisoten se pri komu?

posnetek


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

linux+cbq+htb+omejevanje prenosa

Oddelek: Omrežja in internet
141377 (1086) racunalnicar
»

program za risanje omrezne infrastrukture

Oddelek: Omrežja in internet
202580 (2205) McMallar
»

najvecji omrezni prenos

Oddelek: Omrežja in internet
51112 (976) korenje_ver2
»

mrežni kabel

Oddelek: Omrežja in internet
202438 (2214) korenje_ver2
»

GO (azijska igra)

Oddelek: Igre
51067 (853) KoReNJe

Več podobnih tem