» »

Home server

Home server

cahahopie ::

Tale thread nisem znau uvrstit.. pa sem ga kr tle dau.
Rabu bi met en server na katerem bo moj pejđ (ki bi naj bil komercialnega značaja... torej bolj resno).
Za server bi uporabu kar mojga 1,3Ghz TB, 256Mb RAM, 20Gb disk, Kyro2
Za tolk ko bom jz to rabu bo 20Gb disk o.k.
Za konekcijo pa bi vzeu ADSL (žal kabl-net v Celu ni dosegljiv).
Bi blo to ok? Al bi mogu raje kupt kaj novga... recimo dual plato za dva proca?
Kaj pa OS?
Ravno delam na tem, da se naučkam Liunx in bi rad vprašal kak to zdaj? Npr... če hočem met gor pejđ, kva je to? www, ftp, dns, smb strežnik? Potem pa prek domece zrihtat še domeno. ŽElim.... vprašat, kakšna je potem ceremonija, da konektaš serverček v splet in maš porihtano domeno. ADSL pa vsekakor prek SiOL-a.
Ja, ko sem že ravno pri ADSL, kako hitro se to širi po Sloveniji? Prebrau sem na Telekomovi strani, da je ADSL dostopen le bolj v osrednjem delu Celja (Golovec, center). Kaj pa recimo 20km odaljeni predeli na severu? Bo to v roku enga leta, da do takrat napraskam 50k za ISDN skupaj z ADSLjem.
Torej kva? Svetujte, predlagajte, povejte, pomagajte.

sasox ::

Na ADSL-u z dinamičnem IP-jem kar pozabi na web server....

kuglvinkl ::

točno tako, če bo IP dinamičen, pozabi!
Your focus determines your reallity

bzagozen ::

Dinamični IP ni problem. Obstajajo podjetja, ki ti furajo DNS za tvojo domeno; delujejo tako, da dobiš nek programček, ki ga inštaliraš na svoj server in ta prog. potem zazna spremembo IP-ja in jo posreduje na to stran, ki ti fura DNS. Simpl kot keks.
Kar mene bolj tule moti je naslednje; zakaj rabiš TB 1,3, če pa ma ADSL hitrost ven le 128kb?? >:DProblem je v tem, da je to zadosi le za kakšne tri uporabnika naenkrat. To ti pa zmore tudi navaden P200 z 64MB rama. 8-)
Kyro2 ??????????
Premisli kaj res hočeš!
www.alkoma.si

sasox ::

Nevem kako bo zgledal potem pejđ ki je mišljen bolj komercialne narave s tako domeno? >:D

Daishi ::

Predvsem pa zmanjsaj svoje zahteve po racunalu. ADSL ima samo 16 KB/s upload, tako da bo tudi 486-ka zadosti za vse tvoje serverske probleme!:D ( Pentium MMX za gvisnost )

Za resno resitev, se ti splaca stran postavit na server pri enem izmed slovenskih ponudnikov interneta ( recimo Amis ), kjer bos imel hitrost omejeno le z hitrostjo povezave serverja z routerjem ( 10 Mb/s ).
Uros - Essedi Gorica
ICQ No.: 56362066

cahahopie ::

:DEee... tako škatlo že imam. Doma! Mam pa tud en 200MMX s 32 Mb rama doma.
Nočem pejđa postavit na kak Amis, ker... ne NE NEEE!!!
Nočem bit odvisen od nobenga. Noče mesečno plačevat masne dnarce za nekaj megicev. Pa še kaj je... full je zajbana (vsaj zame) inštalacija PHP skript na druge serverje. Tukaj pa si prisoten iz druge perpektive... in kaj želim še, da bi moji frendi lahka gostoval gor.
Pač hoče svoj server.... kapiš in kak Amis ne pride niti v sanjah. Želim vržt pač mesečno tistih 8k na mesec in basta, pa sem skoz gor.
Edini problemčič je to, da ASDL še ni doseglijv v naših krajih in da nimam 50 jurjev v žepu.:D
Zato... do takrat, ko bom jz to zbraul bo že skor leto naokol in ASDL bo že per nas in dnar v žepu.
Kabl-net pa še v Celju in okolici .... dooolgoo nebo. Ga obljubljajo že leta in leta.....
Pač... šajze.

cahahopie ::

No... bom deležen kakšnega odgovora?:D

[t502] ::

ehm...

Ce mislis met dost folka gor lahko ker pozabis ker ADSL ne bo folgal...16k/sec je premalo nazalost :/

Mogoce potem CE bojo boljsi paketi samo do takrat pa si mora SiOL zrihtat vecjo pipico :\

[t502]

G-Lab ::

k jekle glih ena tema k mene tud zanima bi prašov a je to legalno da maš eno domeno kupleno pol pa web host kaj pa pol davčna pa to? a ti ne more noben nč težit?
sam vprašanje?
Lenoba je huda pošast, še posebno, če večkrat napade.

sasox ::

Dokler zadeva ni komercialna ni panike...potem pa........

cahahopie ::

Kva? Kaj naj bi mela še tuki država? Če jaz lepo plačam 5k domenci.com za npr. domeno www.klinctegleda.com potem nimajo kaj javkat. A da je ASDl počasen? Kolk pa je kabel? Obstaja še kaka druga varjanta kot pa kabel, ki ni dosegljiv v Celju? Ka naj grem v LJ nest box? ASDL al pa nič.;((

CCD ::

Ja potem pa ne bo nič!;(( Hočeš iz muhe slona stisnt. Kaj bi rad od teh ljudi? Da ti kabel potegnejo v Celje, al kaj?;((

cahahopie ::

Kabel je!! Sam ni Kabel-neta. Ker usran (brez zamere) Turnšek ne zna tega zrihtat. Kaj pa Super ADSL ? Baje bo to tud enkrat per nas.
Bo že moral ADSL zadostovat.:\:D

Loki ::

kar jest vem, lahko na tistem serverju hostal katerokoli domeno (.com, .net...), tko da to ni problem, na zalost sem pa pozabil naslov.
I left my wallet in El Segundo

Immz ::

Zdej ne vem a so vsi tukaj tolk prijazni ali kaj, ampak TI SI MAL NOR!!! Hostal bos page na 15k uploada !? Prosim napis v najdi.si web hosting in si izberi enga pocen, tam do 8k na mesec za 50mb. Pa ne jokat, da je to predrago, ker ce bos to imel v komercijalne namene pol usivih 8k ni nc. Razen ce si zopet en "biser" slovenske ekonomije in ti pomeni 10k zasluzka na mesec neverjeten biznis.;(

sasox ::

8k na mesec??? Kaj ti pa je? Na butalah imaš 200MB prostora za 3400SIT/mesec oz. 20MB za 1400SIT/mesec..........

Loki ::

aja catahopie noben te ne sil, da mores met za server drug racunalnik, lohk mas tut tega (z tem os), ki ga mas sedaj (win98 in klonov ne priporocam, nt/2000/xp pa zelo), tvoja denarnica nebi trpela, nebi se ti blo treba ucit linuxa (pri cimer bi itaq moral postavlat server - beri linux 1xxx-krat na novo)...
I left my wallet in El Segundo

evoice ::

ti si luzer totalen, sploh neves kaj hoces pa bi krkej..
pa sploh tb etc to ni server... ce hoces met resno zadevo si kupi kak ibm netfinity.. aaaaajoj
pojma
8-O

sasox ::

evoice: očitno ga tudi ti nimaš prav veliko.....

Loki ::

:):)):))netfinity...sicer je idealna resitev (zanesljivost, hitrost...), ampak $$$.

:))
I left my wallet in El Segundo


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

ADSL ali cabel? (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
534366 (3386) cbelica
»

ADSL in statični IP

Oddelek: Omrežja in internet
112045 (1611) footprint

Postavitev strežnika

Oddelek: Izdelava spletišč
242048 (1663) cahahopie
»

TELE-TV kabelski uporabniki pozor!

Oddelek: Omrežja in internet
353279 (2549) SubOrbit
»

SiOL ADSL test (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
548058 (6382) DC-

Več podobnih tem