» »

Petntium M vs. Turion

Petntium M vs. Turion

krator ::

Nekako planiram v kratkem nabavit prenosnik, pa se nikakor ne morem odločit kateri tabor naj bi zbral. Sicer res da morda v več testih vodi Pentium M, kar mu daje prednost v trenutnih aplikacijah, ampak me po drugi strani prepriča Turionova 64bitnost in podpora SSE3, kar mu bo dalo prednost v prihodnje (prenosnik kopujem za vsaj 3 leta, tako da bom vrjetno gnal gor tudi longhorna).
...

mtosev ::

Piše da je AMD pri Turionu zgrešil.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

krator ::

Kje to piše?
...

kuglvinkl ::

mtosev, še en tak odgovor, pa ti potalam boljši naziv.
Your focus determines your reallity

Eschelon ::

Priporočam ti branje testa, še posebej pri zate tako pomembnem nakupu.
Turion porabi okoli 20% več, kot Pentium-M, zato imajo laptopi opremljeni z njim slabšo avtonomnost. V igrah je boljši M, v resnih aplikacijah pa T (pri isti frekvenci).
Odločitev je tvoja.
Vedeti, razumeti, znati.

Daedalus ::

Sicer je malo off tole vprašanje, pa vendar - bi se dalo Turiona posadit v kako S 754 matično ploščo in se ga uporabljati v namiznem računalu? Kot se da naprimer (z adapterjem) Intelove Pentium M?
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

Dr_M ::

kolikor vem, se da. itak je to povsem obicajen procesor za s754, samo da je brez heatspreaderja.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Legoless ::

Hmm, jaz bi imel vseeno rajši Dothana, a tudi Turion ni slaba izbira. Mogoče bi folk bolj kupoval če bi bil na S939.

krator ::

Glede iger je glavna prednost Dothana v igrah 2mb L2 predpolnilnika. Tako da če bi nabutal tuko predpolnilnika na turiona bi ga prkašal. Meni že dost pove samo dejstvo, da je dothan osnovan na popolnoma novih procesorjih, ki so se odlično iskazali, medtem ko je Pentium M zgol predelava zelo stare tehnologije. Sedaj še ne, ampak v prihodnje se bo to precej poznalo.
...

Malecky ::

V testu se dobro drzi...sploh ker je CHEAP!

Jan987 ::

a lohk mi en pove kje se da kupit thurione?

mtosev ::

V SLO ali tudi lahko v tujini?
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Jan987 ::

v slo

mtosev ::

Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

krator ::

Da bi kje prodajali posamezene procesorje ne vem, sem pa sam gledal naslednji prenosnik:
http://www.enaa.com/oddelki/racunalnist...
Čeprav me tukaj bega oznaka in frekfenca navedenega procesorja (zgleda da so se malo zatipkali). Primerjam ga z naslednjim:
http://www.enaa.com/oddelki/racunalnist...
S tem da slednjega dobiš v bofu v akciji za 300k (Turion je še zmeraj cenejši + vsebuje 128mb grafo).
...

OwcA ::

Glede iger je glavna prednost Dothana v igrah 2mb L2 predpolnilnika. Tako da če bi nabutal tuko predpolnilnika na turiona bi ga prkašal.

Tako preprosto pa spet ni. Obe arhitekturi sta (za razliko od recimo P4) precej neomejeni s pomnilniško prepustnostjo, tako da ne pridobiš ravno bajno.

Meni že dost pove samo dejstvo, da je dothan osnovan na popolnoma novih procesorjih, ki so se odlično iskazali, medtem ko je Pentium M zgol predelava zelo stare tehnologije. Sedaj še ne, ampak v prihodnje se bo to precej poznalo.

Tukaj je glavno vprašanje kaj bo ta prenosnik poganjal. V večini aplikacij 64 bitnost (ugibam, da cikaš na to, kakšnih drugih prednosti Turioni, ki so danes na voljo nimajo) ne bo prišla pretirano do izraza, v naketarih kjer bo, bo imel P-M še vedno naskok ...
Skratka, kot vedno se na koncu vse konča pri namembnosti, torej če teče tvoja najpogosteje uporabljena aplikacija bolje na a64, potem tako ni vprašanja kaj vzeti.
Ampak v vsakem primeru pa se mi zdita zaslon in tipkovnica neprimerno bolj ključni komponenti.
Otroška radovednost - gonilo napredka.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: OwcA ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Tron prenosnik- da ali ne?

Oddelek: Kaj kupiti
61302 (1196) Zheegec
»

Presnosnik do 170k

Oddelek: Kaj kupiti
121628 (1193) sk8ar
»

Prenosnik HP ali Acer

Oddelek: Kaj kupiti
142489 (2189) Zheegec
»

Kateri prenosnik???

Oddelek: Kaj kupiti
207036 (6739) Zheegec
»

Turion ali Centrino?????? To je sedaj vprašanje

Oddelek: Kaj kupiti
51206 (1070) ricola78

Več podobnih tem