» »

Kje ste dobil winXP?

Kje ste dobil winXP?

SkyNet ::

Itak da nihče od vas ni kupil XPjev, zato sprašujem kje ste jih staknili in kje jih lahko staknem jazt?
right minus opens, into bump easy left, flat out right, into mcdrive 3 bigmacs

Elemen_T ::

Valda so jih kupili. Ka si pa mislil? :\

andrej ::

kupit? hja, koncne verzije se se ne da kupit... :D

Tomi ::

Če kaj bereš forum, najdeš marsikaj. Tudi XP-je brez aktivacije ( Corporate ). Samo treba je biti pozoren, predvsem pa ne spraševati, kje se jih dobi, ker potem bodo padale Owce.
Tako da, znajdi se:D
metrodusa.blogspot.com

Yohan del Sud ::

povsem legalno (rc1) na srečanju ms partnerjev

poklič tja pa si neki zmisl pa ti bodo poslal

teac ::

Ce ma 1% vseh osebkov, ki imajo xp-je, legalno verzijo...je to dosti! Jaz pa sem jih dobil od pirata!!:D>:D

bzagozen ::

POŠTENO teac! :))Jaz sem jih pa potegnu z neta.
www.alkoma.si

BadBoyBIG ::

kwa si dripec, dej se znajt, sej obstaja Morpheus in podobni kloni napsterja za programe filme itd...>:D

R0K ::

meni jih je en čist legalno skopiral :)

andrej ::

R0K: legalnost skopiral? to ravno ne gre skupaj:D

Tr0n ::

Microsoft will all get you! All your base are belong to Bill Gates!

Tomi ::

Teac: ja, jaz sem imel RC1 čisto legalne, sedaj jih pa ne uporabljam več. Ker sem našel XP Coprorate, ki so RTM, pa še brez aktivacije.
Sicer je pa logično, da ne moramo imeti legalne opreme, če še ta uradno sploh ni izšla:D
metrodusa.blogspot.com

andrej ::

Tomi: to cisto ne drzi. Tudi ce se XP-ji se ne prodavajo je mozno imeti legalno RTM.:D

OrlyTM ::

Aham, če si Andrej :))

lp
OrlyTM
--------------------------------------------------
<b>Fear is in The Eye Of The Beholder. Don't let it be You!</b>

edmund ::

Jah če so kmeti na MS. RAje prodajo en izdelek za 60k SIT minimum, kot pa da bi jih 6 za 10k.
Mislim, jaz bi si kupil Winse, če bi stali 10k, pa pomoje bi si tudi kdo od vas.
MS je pred časom dajal VS6 za 3k SIT študentom, pa je šlo vse skupaj kot tople žemlje. Z winsi bi bilo isto, pa še MS nebi tečnaril, pa registrirane bi nas meli - čist tak kot hočejo ;) Tudi piraterije bi blo manj - samo ker so cepci, pa bomo vsi meli skopirane... Saj se ne sekiram ;)

:\
[28-Jun-2003 15:55:08] Body temperature above normal (error type 215)
[28-Jun-2003 15:55:08] No brain activity (error type 265)

andrej ::

edmun da razumes celotno zgodbo moras vedet kaj se dogaja odzadaj:
1. cene doloca ameriska stran. za americane 200 USD ni dosti. Za nas pa je. Ampak nasi ne morejo cene spustit kar za deset, drugace majo prevec izgube, in ce bi meli prevec izgube bi morali MS slovenija zapret.

2. kako se OS-i prodajajo. Os-i niso igre, kjer vsak mesec kupis novo. Najvec licenc se prodja podjetjem, ki kupijo licence ob racunalnikih. PA tudi najvec uporabnikov dobi licenco ob nakupu. Zelo malo je ljudi, ki posebej kupijo OS.

3. glavni razlog zakaj je bil VS tak poceni je zanimanje developerjev. Torej, ce jim das poceni in dobro razvojno orodje, bodo veselo razvijali dobre aplikacije. Seveda morajo bo tem oni kupit licenco za OS. Hkrati pa dobre aplikacije povecajo prodajo OS-a. Vsekako zelis imet na svoje OS-u veliko dobrih aplikacij... Pri OS-u je malo drugace in tu ni taksnega interesa. MS ze tak ma skoraj monopol pri dekstop OS-ih zato nima smisla tukaj dajat kaksne popuste. Ce pa bi linux vodo tak kot zdaj MS pa bi bla zadeva drugacna...

4. drugi glavni razlog je uporaba OS-a. Torej, ce nekdo dobi stundentsko licenco za VS potem jo bo pac on uporabljal. Pri OS-ih je malo drugace. Pri OS-ih bi lahko sinko kupi studenstko licenco za racunalnik v mamimi sp firmi. Pri ravzijalskih orodjih taksnega "problema" ni ker mati ziher ne bo uporabljala VS. Operacijski sistem pa bi. Tak bi neko podjetje na racun studenta prislo do cenejsega sistema, kar pa ni spremenljivo...

Vsekakor sem ozebno ZA studentske licence za OS-e. Par krat sem jim ze zagnjavil, ampak vedno je bil odgovor NE. Ce se bo linux bolj prijel se lahko to spremeni...

andrej ::

se opravicujem za slovnicne napake, ampak vseeno upam, da ste me razumeli:D

Elemen_T ::

;-)

Dones sem dobil od Gambita "30 dnevno" Windows XP različico. Zanima me kako je s temi 30 dnevi? Kaj se zgodi po tej dobi?

Hvala.
lp

Tr0n ::

Ovitke iz papirja lahko uporabis za rit brisat, medtem ko bo CD morda prisel prav pri rezanju pizz. :\

Andrej je dobro povedal, vendar sem preprican, da tudi v USA marsikdo nima $200. Navsezadnje vecina piratskih release skupin izhaja iz USA, ker tam najprej pridejo do novih programov in iger (vsaj po vecini). In te skupine pri tem nic ne zasluzijo, saj to delajo zgolj za hobby in osebno zabavo, ce tako hocete.

Huey P ::

Jaz sem pa danes dobi od Gambita zastonjl Office XP, ki ga lahko uporabljam 30 dni vendar pa se mi jih ne da inštalirati...


..::DOOM III: The Legacy::..

andrej ::

TrOn: res jih veliko niti tam nima 200 USD, ampak nasplosno pogledano je glede na standard, ki ga imajo 200 USD v ameriki drobiz. Za na pa je to kar veliko denarja...

Skupine so v preteklosti veliko zasluzile... ze pri nas so pirati zelo dobro sluzli...

Tr0n ::

Malo verjetno, da so same skupine kaj veliko zasluzile (ok, prilastile so si veliko programov/iger zastonj, ki bi jih sicer morale placat). Bolj so sluzili posamezniki, ki so potem te release dobivali/snemali in prodajali naprej.

andrej ::

da, tocno tako.

CCD ::

Elemen_T: Sej se hecaš, a ne? Kaj lahko nardiš po 30-dneh? Odkleneš jih lahko.

lp

P.S. A je v zadnjem času prišla ven kakšna nova trial verzija Offica, ki se je ne da odklenit? Ker "ta prve" so se krasno.

Tomi ::

CCD: veš kaj več o tem?
Če, potem poskusi tole.
metrodusa.blogspot.com

CCD ::

Sory, sem se mal zeznu (nisem dobr prebral). Sem razumel Office XP, Elemen_T je pa napisal WinXP. Se opravičujem za malomarnost.

AlienRex ::

Gambit je posiljal Office XP in ne Winse. Se pa da dobiti crack za trial, sam ne vem kje;).

Elemen_T ::

lol >:D

Pa je res to Office XP!
Jest sem vseskozi mislil da so to winsi XP trial |O|O|O|O

G[e]c ::

Jest sm dobu od Gambita tale Office pa me zanima ce ma kdo krek za teh 30 dni.

teac ::

Glej...greš na Google, pa tam samo lepo napišeš OFFICE XP CRACK....sem to napisal, pa sem našel nekaj zanimivih linkov!!!

Samurai- ::

Pac potegnes z neta,kar ni velik problem,ceprav bi slo tud na www.google.com --> xp :D
FRP and Strategic lord Samurai-
-->---

teac ::

Al pa astalavista.com!! :\


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Microsoft naj bi pripravljal brezplačno različico Oken

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
4416412 (13158) FlyingBee
»

Enaa + računalnik brez OS (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Operacijski sistemi
10615731 (10773) Zvezdica27
»

Nakup licence za neoriginalen windows

Oddelek: Operacijski sistemi
318144 (6633) s51as
»

Works 8.0 pogoj za Office 2003?

Oddelek: Pomoč in nasveti
101934 (1791) Mirč
»

Kupujem OFFICE

Oddelek: Programska oprema
372336 (1777) LIPSI

Več podobnih tem