» »

Administrative share...kr neki?!

Administrative share...kr neki?!

Klemenn ::

mam mrežo,

isti ip (192.168.5.x), powezano z switchem(2 compa) in pa adsl, grupa je ista (mshome)

prvi računalnik vidi drugega brez problemov, logiram se normalno in stvar dela...obratno pa ne gre,pojavlja se to:

ko hočem narediti share mi javlja tole:
(najprej odstranim default share E$) in napiše to
This share was created for administrative purposes only.This share will reappear when the Server service is stopped and restarted or the computer is rebooted. Are you sure you wish to stop sharing E$ ?

tudi potem ko zbrišem ta share in hočem ustvariti drugega - in ga ustvarim -, stvar ne dela...pri poskušanju dostopa do diska (seznam diskov v računalu namreč vidim) me sploh ne vpraša za geslo in username ampak mi samo powe da nimam dowoljenj. tudi če poskušam prek map network drive ročno vnesti username in password mi powe da ne morem!

a se komu kej sanja zaka to ne dela?

Matri[X] ::

Racunalnika morata imeti razlicen IP. X$ je brezveze odstranjevat. A imas mogoce na racunalnikih omogocen simple file sharing? Katera operacijska sistema uporabljas? A si ponovno nalozil operacijski sistem?

Klemenn ::

ja,sm pogruntau čemu služi tisti E$

ip itaq da je različn(če pa vidm računalnik,celo v računalnik pride,sm d diskov ne pusti)
siple file sharing tut nimam vkloplen
tut winsi so na nowo naložen
oba sta win xp sp1a pro


aja,zj sm ugotovu da me noben sploh ne vpraša za kakšno geslo....vseeno iz katerega računalnika se hočem prjavt na druzga...samo da v enem primeru dela, v drugem pa ne?!

res čudno :)

K0K0 ::

Na oba pcja dodaj ista uporabnika z istim uporabniškim geslom pa bi mogl delat.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Samba

Oddelek: Programska oprema
242334 (1626) kiFni
»

skupna raba(v omrežju

Oddelek: Omrežja in internet
153644 (2993) Kankan
»

Windows Server 2008 network sharing

Oddelek: Operacijski sistemi
192328 (2029) mazupan
»

kako imeti na mrezi 3 racunalnike, da od tega 1 nima dostopa do drugih dveh

Oddelek: Omrežja in internet
243181 (2603) Pyr0Beast
»

Windows XP mreza error

Oddelek: Pomoč in nasveti
231735 (1468) aliado

Več podobnih tem