» »

[C++] linux aplikacija kaj uporabiti

[C++] linux aplikacija kaj uporabiti

tyk ::

lep pozdrav,

zanima me katero okolje(framework) uporabiti za programiranjev linuxu. Narediti moram aplikacijo, na okrnjeni verziji linux-sa (brez X serverja). Aplikacija mora biti client server, imeti mora tudi graficno podporo in sicer tako, da uporabniku prikazem sliko z gumbi in ko se uporabnik z misko postavi na gumb se ta spremeni oz. se zamenja slikica in isto spet ko na gumb klikne.

Torej zanima me katera knjiznica, framework bi mi bil najvec v pomoc QT(Embedded), GGI, SDL, ...
Na internetu sem si ogledal in sprobal nekaj teh nisem pa se nasel najbolj ugodne resitve. Prosim vas ce mi lahko nekdo ki je ze delal te stvari ali ima kakrsno koli znanje gelde tega pomaga.

Hvala,

Tyk
  • spremenilo: tyk ()

NoUse4AName ::

Hočeš met grafičen vmesnik, brez x serverja?

64202 ::

Lahko pogledas se Gtk+ na framebufferju... vec pa ne vem
I am NaN, I am a free man!

tyk ::

Linux na katerem naj bi aplikacija delovala je brez X serverja ... ?

Aplikacija naj bi bila prenosljiva in kot taka sama sebi namen, yato i[;em neodvisen framework, kateri bi deloval na linuxu, winsi, mac-u ... Zanima me ali ima kdo kaj izkusenj z SDL, in kaj mi lahko priporocate.

Hvala,
Tyk

junkee ::

Uporabi SDL(framebuffer), to kar si opisal lahko seveda brez problema narediš v SDL in pravtako pokriješ prenosljivost. Pomoje bi bila uporaba SDL naboljša odločitev.

BigWhale ::

SDL je cool. Edino kar je, da bos moral sam user interface narest. :)

krho ::

edit: Nano-x
si.Mail odprto-kodni odjemalec elektronske pošte. - http://www.simail.si
Uredite si svojo zbirko filmov, serij in iger - http://xcollect.sf.net

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: krho ()

Jebiveter ::

Ali pa mogoce FBUI!
Certainty of death. Small chance of success. What are we waiting for?

tyk ::

Hvala, torej uporabim SDL na framebufferju, zanima me se katero orodje naj uporabim in katero mi bo najbolj olajsalo delo, preizkusil sem Kdevelop, Eclipse... trenutno preizkusam Kylix a obstaja kaksno se bolse. Probleme imam z linkanjem SDL knjiznic, in ne vem kako te dodati, urediti v Kdevelopu in Eclipsu, editiranje config in make fileov mi ni ravno vsec, upam da obstaja druga moznost ... .

Hvala,

Tyk

BigWhale ::

KDevelop.

SDL pa linkas zraven tako da med opcije pri linkanju dodas -lsdl

Lahko pa automake popravis tako da ti bo preverjal se za obstoj SDL knjznjic, ko bos buildal zadevo. Slednje vzame vec casa in ni za nekoga, ki ne zeli sivih las. ;)

junkee ::

Nobeno orodje ti ne bo pri SDL olajšalo dela. Za import slik boš rabil SDL_Image plugin (razen če jih imaš v bmp). Kako naštimat v Kdevelopu ali kaj drugega pa pokukaj semle. Za buildanje guija mogoče da obstaja kak SDL lib, sam po vsej verjetnosti podpira samo najenostavnejše elemente, skratka poglej za kak lib. Če pa gre za enostavno reč pa napiši kar sam. Se strinjam z BigWhale-om, SDL je cool :]

tyk ::

Za razvoj uporabljam Fedoro 4 na 64 bitnem athlonu, in SDL je ze postiman v Kdevelopu, rad bi pa uporabljal tudi SDL_image, na strani sem si prebral kako dodati SDL_image, ampak ko dodam v configure.in
mi pravi da
checking for main in -lSDL_image... no
configure: error: *** SDL_image library not found!
? a moram vpisat main funkcijo ... ?

Lepo vas pozdravljam in res hvala za vso pomoc,
Tyk

tyk ::

Umaknil sem AC_CHECHK_LIB in ga prisilil da nalosi SDL_image vendar mi javi tole

/usr/bin/ld: skipping incompatible /usr/lib/gcc/x86_64-redhat-linux/4.0.0/../../../libSDL_image.so when searching for -lSDL_image
/usr/bin/ld: skipping incompatible /usr/lib/gcc/x86_64-redhat-linux/4.0.0/../../../libSDL_image.a when searching for -lSDL_image
/usr/bin/ld: skipping incompatible /usr/lib/libSDL_image.so when searching for -lSDL_image
/usr/bin/ld: skipping incompatible /usr/lib/libSDL_image.a when searching for -lSDL_image

Libe sem instaliral kot rpm - je.

Hvala,
Tyk

Gundolf ::

SDL_image je dodatna knjižnjica ki je ne dobiš skupaj z osnovnim SDLom. Jo moraš še zdownloadat.

SasoS ::

pomoje imaš 32-bitni build SDL_image-a, kompajlaj u 64-bit.

tyk ::

Mislim da je res problem 32bitna knjiznica, sem pa zdownlodal tudi source in znova skompajlal knjiznico in spet ne dela. ?

Razmisljam da bi zamenjal distribucijo, in sicer uporabljal bi debian, oz naredil kar knx-hdinstall. Zanima me pa kaj se da dobiti peko apt-get? in koliko bi mi pomagal ta avtomatiziran proces.

Hvala,
Tyk


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

GPL/LGPL

Oddelek: Programska oprema
486442 (3616) čuhalev
»

Wolfeinstain ET - LINUX !

Oddelek: Igre
322101 (1654) WamPIRe-
»

[c++] & Win32 API?

Oddelek: Programiranje
131670 (1475) 64202
»

Linux+programiranje+3D

Oddelek: Programiranje
111335 (1094) fx
»

Grafični vmesnik c++

Oddelek: Programiranje
151215 (975) snow

Več podobnih tem