» »

Hovercraft

Hovercraft

SloMusty ::

No hovercraft je napredna in zapletena naprava.

Po ogledu odaje Mythbusters na Discoveryju sem se odločil narediti hovercraft.

Kot prvi hovercraft sem naredil zelo preprostega na pogon starega sesalca-pihalnika (približno 300W).

Z merami 75cmx45cm in zasnovo predstavljeno na tej povezavi:
http://www.amasci.com/amateur/hovercft....
Deluje kar zmerno, ni stabilen prenese pa obremenitev približno 75kg.

Za drugi hovercraft načrtujem površino osnovno ploščo 1m x1,5m. Problem pa je nastal pri izbiri pogona. Pogon (motor + ventilator) naj bi bila iz odpada (stari stroji, avtomobili), premer ventilatorja naj bil 25cm-35cm, motor pa naj bi tehtal do 5kg.

Prosim vas za pomoč pri izbiri pogona. Stroški morajo biti čim nižji.

Lp

Slikice kmalu!!!
Freestyle wind riders!!!

zile ::


Myth ::

Nekaj v zvezi na to temo so že delali nekateri slo-techovci. Klik

en LP
¤ Space is Mystery. And Myth is on Earth. ¤

SloMusty ::

Ja hvala vseeno čeprav sem že prej opazil to.

Moj cilj je narediti preprost hovercraft (na začetku na elektriko iz odpadnih stvari brez ali z čim manj stroškov.

Danse sem razdrl star sesalec in našel motor z sesalno veternico. Ko naredim ohišje bo skoraj dovolj en sam.

Ali veste kje se da dobiti stare sesalce???
Sem iz okolice MB.

Lp
Freestyle wind riders!!!

Myth ::

Hmm... če rad gledaš Discovery. Če se ne motim , je Scrapheap challenge. Kjer so v enem delu morali narediti hoverkraft. Kolikor sem jaz gledal, je skoraj čist einfoh blo narediti tisto. :)

Idi malo pogledat na smetišče. Mogoče najdeš kaj, če še niso skup zmučkali. Ali pa će poznaš koga ko ma pokvarjen sesalec , nekaj takega...

Nekako bi naj bil ventilator bolj močn. Pol še najdi nek material , ki ga boš odspodaj prilepil ali kakorkoli prispojil gor, da bo seveda pihal ventilator not zrak. (če sem prav razumel poanto ko sn gledal discovery). En ventilator pa naredi gor na ploščo tako, da ga lahko obračaš, torej da boš krmilil hovercraft. :)
¤ Space is Mystery. And Myth is on Earth. ¤

SloMusty ::

Točno tako.

Ventilator more bit podobn kot pri vodnem skuterju, taki se najbolje obnesejo.

Smetišče "Hm" ni takih smetišč na našem koncu, samo avtoodpadi ali pa Surovina.

NAPROŠAM VSE; KI SO PRIPRAVLJENI DAROVATI KAKŠEN STAR SESALEC V DOBRO ZNANOSTI NAJ ME PROSIM KONTAKTIRAJO!!! Zaradi logistike prosim iz MB konca!!!

Mail: hi2laci@siol.com

Lp
Freestyle wind riders!!!

Nejc Pintar ::

heh, d2d podjetja ti ga pripeljejo skoraj zastonj če se boš z nekom smenil
Lahko je biti prvi, če si edini!

SloMusty ::

Evo!!! Tu je!!! Naredil sem ga!!!

Hovercraft:
-motor iz sesalca (iskra 1000W) z pripadajočo elektroniko za hitrost
-furnir 1m x 1m x 12mm (1000SIt)
-2 plastični cevi in eno plastično koleno (debela cev 160mm 1000SIT)
-neostik (500 SIT)
-lepilni trak (500 SIT)
-...

Cena: 3000SIT

Motor sem vzel iz sesalca in ga vgradil v plastično cev, iz te cevi sem speljal še manjšo cev za dovod zraka v zaveso, ostali zrak pa je šel direktno pod hovercraft. Hovercraf deluje na lepo položenih ploščicah ali vseh ostalih gladkih površinah. Teža samega hovercrafta je okoli 8kg. Dvigne pa približno 120kg. Obiajno sem ga imel na polovični moči in je bilo super.

V kratkem imam namen dodati še ventilator za pogon!

Tukaj pa prilagam še slikice 8-O 8-O 8-O



[popravil slike -OwcA]
Freestyle wind riders!!!

Zgodovina sprememb…

  • zavarovalo slike: OwcA ()

SloMusty ::

Bom pa kr linke nalepo (slikic neznam):D

[prijazni moderator priskoči na pomoč -OwcA]





Lp
Freestyle wind riders!!!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: OwcA ()

zile ::

Zdej pa še krmilo pa gas. :)

cerber ::

cestitam za izdelawo

Nejc Pintar ::

nice1
Lahko je biti prvi, če si edini!

SloMusty ::

Hvala za pomoč pri slikicah -OwcA

No pozabil sem omeniti, da je ta hovercraft zelo nestalilen in se je treba potruditi ohranjati ravnotežje.

Mislim da bom pri naslednjem, ki bo motoren naredil 4 ločene prekate v zavesi.

Kakšen motor (bencin) priporočete??? Naj bi bil čim lažji in recimo 2-5 konjskih moči.

Lp




Lets hover it!!!
Freestyle wind riders!!!

cerber ::

mogoče lahko vzameš motor od kosilnice

Nejc Pintar ::

kako deleč ga nese če ga porineš
Lahko je biti prvi, če si edini!

korenje_ver2 ::

jz pa mislim da PVC ne bo dolgo zdrzal...

SloMusty ::

Z mano vred če ga porineš leti koliko je kabel dolg. Približno 10m kabla imam.

PVC pa je kar vzdržljiv, sem uporabil enega debelejšega mislim da je 0.7mm.


Lp
Freestyle wind riders!!!

francka45 ::

pozdravljeni
no sedaj ko je že tema o hovercraftih tu se bom pa še jaz vmes vrinil0:) :
s prijatelji že nekaj časa premišljujemo da bi naredili kakšen hovercraft, malo večji od tega(za 3-4 persone:)) ), vendar smo sedaj naleteli na problem:
Načrti! vsi jih skrivajo kot da bi bili ne-vem-kakšna skrivnost, tisti ki pa jih ponujajo pa zanje želijo velike količine denarja(če gledaš da v zameno dobiš popisan papir):|
torej ali kdo ve kje bi lahko dobil kakšne plane za to zadevo sestavit? ker nekaj smo sami risali ampak bi raje delal po kakšnemu že-poskušeno delujočemu hoverju :-P

če je kdo pripravljen narediti nekaj veselja folku tukaj(da bi imeli čez počitnice kaj za počet, in bi tudi kaj koristnega imeli) se priporočam za načrte0:)


Mimogrede: SloMusty-lepo si to naredil:)

Zgodovina sprememb…

korenje_ver2 ::

> Načrti! vsi jih skrivajo kot da bi bili ne-vem-kakšna skrivnost, tisti ki pa jih ponujajo pa zanje želijo velike količine denarja(če gledaš da v zameno dobiš popisan papir)

ne zali nas strojnikov. veliko truda vlagamo v izdelavo risb, zato so tudi tako drage.

francka45 ::

korenje_ver2:
1.:ne žalim te(vas), ampak samo sprašujem kje dobit načrte tako da ne zameri0:)
2.:mislim da se v vse načrte vlaga trud ampak sem najdel veliko načrtov za razne reči(samo za hovercraft ne)ki so bili zastonj

#000000 ::

Ha za načrte je ku..c nikjer jih ni za dobit zastonj. Zakaj ? zato ker ponavad so jih vsi keri jih imajo, kupili al pa jih sami narisali. Tko da bo načrte vsaj tiste uporabne, težko dobit zastonj, nekje sem jih sicer vidu, ampak je bla zadeva bolj podobna paleti z ventilatojem kakor pa resnemu hoverju. Pomojem je najboljš kontaktirat nekoga kdor jih dela, al pa kakšen klub, in se tam informirat. LP

SloMusty ::

No načrti to ni ravno to kar rabiš.

Najprej se je treba dobro pozanimat o stvari, kako deluje in podobno nato pa narisat svoj načrt.

Čeprab jas ne dam veliko na načrte. Skica z merami in kosovnica je čisto dovolj. Če poznaš princip delovanja in imaš nekaj spretnosti je potem lahko narediti.

Malo lahko tudi jaz pomagam pri načrtih. Pošlji mi mail z približnimi merami in ceno pa bom ti pomagal.

Lp
Freestyle wind riders!!!

francka45 ::

zelo dobro sem se že pozanimal kako deluje, sedaj sem pa tudi že našel en načrt, ampak smo se odločil da bomo po delih kupili rabljene reči.

francka45 ::

Sedaj se je odprl nov forum na temo hovercraftov, tako da tisti ki jih zanima ta tema, lahko pa tudi vsi drugi naj gredo lepo na ta naslov Hovercraft Klub Slovenije


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

MAD Hovercraft is BACK ! (slike in video)

Oddelek: Loža
73394 (2711) msjr
»

BUFO is born ! (MAD Hovercraft)

Oddelek: Loža
52710 (2276) urban99
»

Home-made HOVERcraft ... vsaka pomoč dobrodošla ! (strani: 1 2 )

Oddelek: Znanost in tehnologija
6213345 (9725) hoverboy
»

Hovercraft SLOVENIA *** M A D *** (slike) (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
649845 (7736) mrTwelveTrees
»

Zadnji polet Concorda...

Oddelek: Znanost in tehnologija
472852 (1933) Yohan del Sud

Več podobnih tem