» »

Kateri prenosnik?

Kateri prenosnik?

Temo vidijo: vsi
««
552 / 658
»»

seba-beba ::

@ mtosev, bajsibajsi

Ločeno grafiko gledam zato, ker želim da bo prenosnik zdržal naslednjih 10 let. Z zdajšnjim 10 let starim imam problem pri gledanju filmov/stream-anju v HD resoluciji (štekanje). Verjetno bi z ločeno grafiko malo bolj podaljšal "življensko dobo" prenosnika?

Cenovni okvir recimo do max 700-800 eur.
Gledam recimo tega... https://www.mediamarkt.at/de/product/_h... je ok???

Preferiram bolj Intel kot AMD. Je to smiselno? Kaj pa i5 vs i3? Je bolj smiselno vzeti i5?

Sedaj imam Toshiba Satellite L350d v katerega sem naknadno vgradil SSD Crucial MX100 128GB in HDD 320GB premestil v DVD tray. Je ta prenosnik še kaj vreden oz. koliko bi zanj dobil? Je smiselno vzeti ven SSD/HDD in ju uporabiti pri novem prneosniku?

Hvala

D3m ::

Ni smiselno.

Glej AMD 4800H + 1660Ti
|HP EliteBook|R5 6650U|

seba-beba ::

Kakšen primer takega prenosnika na spletu?

Kaj pa tole? https://www.computeruniverse.net/de/len...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: seba-beba ()

D3m ::

|HP EliteBook|R5 6650U|

seba-beba ::

Izven budgeta (gledam do max 800 eur)...

D3m ::

Potlej pa samo opcije katere si sam predlagal.

Še posebej Lenovo L340
|HP EliteBook|R5 6650U|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: D3m ()

m0LN4r ::

ducy je izjavil:

@m0LN4r
Govorim o resnejših CAD programih 3D modelirniki, itd.. ki največkrat bazirajo na GPU - Nvidi

Pri renderjih.. ala.. Keyshot, 3DsMAX, Blender, A-Premiere, itd.. pa sem (bil) nekako mnenja da je najbolj smotrno uporabljat GPU, ter da ne obremenjuješ CPUja.
Zato imam v mislih Nvidio 1660 (6GB). Seveda bi bila boljša kak Quadro, itd... samo so za prenosnike predrage.
Resnejsi so Catia, Creo, SiemensNX itn. to kaj si ti nastel je ljudska roba in vecinoma z tako pocasnimi grafikami ne bos nic kaj dosti naredil, ker so to entry gragicne z premalo memory bandwidtha in sSpomina za karkoli resnega. Brez kaksnega VRAY-RT na nevem npr. vsaj RTX 2080 ali 1080Ti pozabi na vseskup xD. 1660 pac ni za to.
To ko ti v 3D okencu rises ali scrubbing v premieru ni tako kriticno za GPU.
Oz. ti drugace povem, na grafiki ranga 1660 z 4gb Vrama, ne bos spravil skup boljsi Render, kot na 8 jedrnem CPUju.

Enako za Adobe Premiere, saj sem ti lepo napisal, takoj ko bos imel na timelinu efekt ali HDR ali izkljukano max. quality /depth, ti bo program _avtomatsko_ preklopil v Software nacin oz. CPU. Pa tudi ce ne, je pri takem exportu grafika obremenjena 15% vse ostalo dela CPU in z neko 1660/4GB ali 1660Super ali 1650 ali 2060 so razlike tako majhne, da se o njih prakticno niti ne splaca govoriti. Za kak konkreten pospesek, rabis 1080Ti/11gb, pa se to ti Adobe nafila VRAM do 11GB v momentu.

Malo za v razmislek, 3dsmax GPU VRAY score na 1660Ti je 600 tock, CPU VRay na 8 core Ryzenu pa 15.000 tock ;) Eno je teorija, drugo pa praksa.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

m0LN4r ::

Sulej je izjavil:

Sculptris, blender

iz ptuja sem, vendar vidim da majo nekaj HPjev. mogoče se bom pelo da vidim v živo :)

jaz pa mam slabe izkušnje z lenovo xD

mtosev, je količina jeder spomembna za modeliranja?
Pri "risanju" so jedra nepomembna, pri racunanju "rendriranju" pa ja. Potem pa je se treba vedeti, kako tocno programi delujejo. Za blender pod RTX 2060 sploh ne glej, ce mislis Hibridno rendrirati.
NE RABIS QUADRO GRAFE !
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

m0LN4r ::

Seveda bi bila boljša kak Quadro, itd... samo so za prenosnike predrage.
Ne. Quadro so samo za specificne naloge in podrocja, kar zgoraj nasteti programi niso. Namrec Quadro kartica, ki se "splaca" stane vec, kot tist prenosnik, vse ostalo je nateg prve vrste.

Recimo, da postavimo vse skupaj v neko uporabno razmerje. V Autodesk Alias, se vrti model Formule 1 na Quadro K3100M podobno hitro, kot na RTX 2060. Cena prenosnika z K3100M je 3500-4000eur, cena prenosnika z RTX 2060 in Studio Driverjem je pa plusminus 1300.

Karen je izjavil:

stratosD je izjavil:

@bajsibajsi

tale mi je zanimiv - dobavljiv v juniju 2020 (+20eur je poštnina za SLO)
https://www.notebooksbilliger.de/acer+a...

sam sicer gledam te kitajske a la TECLAST F15, BMAX Y13....

...

Ne vem kakšne izkušnje imate sicer z Notebooksbilliger, ampak jaz odsvetujem vsakemu to spletno štacuno... novembra sem čakal 3 notebooke ki so jih imeli na zalogi mesec in pol. Po mesecu sem helpdesku 5 dni dokazoval plačilo iz firme, pol je pa še 10 dni trajalo od trenutka ko so potrdili da so mesec nazaj dobili plačilo. Mašine so bile po 100 eur cenejše... skratka vsakemu povem. Če misliš da boš dobil junija kar pozabi, če mene vprašaš. Kar se mene tiče če so edini prodajalci notebookov na svetu bi bil jaz raje brez.
Sicer pa se strinjam s tabo: bmax y13 se izkaže kot izjemno solidna zadeva za svoj denar. Predvsem ker ga ne slišiš in je za pisarniške zadeve čisto zadovoljiva kombinacija.
Da se jaz dodam svojo izkusnjo, ko sem narocal robo na firmo. Prakticno vse slo takoj, brez kakrsnih koli tezav. Dobili so pa ze se mi zdi 5 let zapored nagrado za najboljso Laptop spletno trgovino v DE. Tako, da nevem kako so lahko potem drugi "boljsi" :|
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

ledd ::

Pozdravljeni,

kupuje se nov prenosni računalnik 17.3" od 600 do največ 700 eur, ki se bo uporabljal za šoloobveznega otroka. Kupilo se ga bo pri nas, tujina ne pride v poštev. Delalo se bo v MS Office, lepo pa bi bilo, da bi kolikor toliko vredu delovalo tudi pri risanju ali oblikovanju slik, npr. Photoshop in podobno. Pa, da bi delovala kakšna nezahtevna igra za najsnika. Kaj se dobi pri nas najbolje za ta denar. Računalnik se kupuje za uporabo za dlje časa (vsaj nekaj let). Kupilo bi se v tem tednu, saj veste kako je z tem v času pandemije koronavirusa, ker se vse za šolo dela od doma. Že vnaprej hvala za pomoč, predloge. Vse dobro, ostanite zdravi!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ledd ()

bajsibajsi ::

m0LN4r je izjavil:

Seveda bi bila boljša kak Quadro, itd... samo so za prenosnike predrage.
Ne. Quadro so samo za specificne naloge in podrocja, kar zgoraj nasteti programi niso. Namrec Quadro kartica, ki se "splaca" stane vec, kot tist prenosnik, vse ostalo je nateg prve vrste.

Recimo, da postavimo vse skupaj v neko uporabno razmerje. V Autodesk Alias, se vrti model Formule 1 na Quadro K3100M podobno hitro, kot na RTX 2060. Cena prenosnika z K3100M je 3500-4000eur, cena prenosnika z RTX 2060 in Studio Driverjem je pa plusminus 1300.

Karen je izjavil:

stratosD je izjavil:

@bajsibajsi

tale mi je zanimiv - dobavljiv v juniju 2020 (+20eur je poštnina za SLO)
https://www.notebooksbilliger.de/acer+a...

sam sicer gledam te kitajske a la TECLAST F15, BMAX Y13....

...

Ne vem kakšne izkušnje imate sicer z Notebooksbilliger, ampak jaz odsvetujem vsakemu to spletno štacuno... novembra sem čakal 3 notebooke ki so jih imeli na zalogi mesec in pol. Po mesecu sem helpdesku 5 dni dokazoval plačilo iz firme, pol je pa še 10 dni trajalo od trenutka ko so potrdili da so mesec nazaj dobili plačilo. Mašine so bile po 100 eur cenejše... skratka vsakemu povem. Če misliš da boš dobil junija kar pozabi, če mene vprašaš. Kar se mene tiče če so edini prodajalci notebookov na svetu bi bil jaz raje brez.
Sicer pa se strinjam s tabo: bmax y13 se izkaže kot izjemno solidna zadeva za svoj denar. Predvsem ker ga ne slišiš in je za pisarniške zadeve čisto zadovoljiva kombinacija.
Da se jaz dodam svojo izkusnjo, ko sem narocal robo na firmo. Prakticno vse slo takoj, brez kakrsnih koli tezav. Dobili so pa ze se mi zdi 5 let zapored nagrado za najboljso Laptop spletno trgovino v DE. Tako, da nevem kako so lahko potem drugi "boljsi" :|


Znanka, ki ze leta zivi v Nemciji, je nedolgo nazaj za delo od doma kupila pri njih prenosnik. Po nakupu ga je ze "uporabljala", nakar je ugotovila, da je kupila prenosnik brez Windows OS. Brez tezav ga je vrnila in nato pri njih kupila drugega.

Mogoce se zakomplicira le pri posiljanju v SLO?

Han ::

ledd je izjavil:

kupuje se nov prenosni računalnik 17.3" do največ 700 eur, pri nas, MS Office, risanje ali oblikovanje slik, npr. Photoshop in podobno, nezahtevne igre za najstnika.
https://www.enaa.com/prenosniki/prenosn...

Kajkupit ::

Kajkupit je izjavil:

Zdravo, za doma kupujem prenosnik. Potreboval ga bom ob delu, da se bom učil programirati od začetka. Seveda ga bom uporabljal tudi za osnovne zadeve, kot so splet, maili, banka, office...
Kupujem nekaj, kar bo dobro delovalo tudi čez npr. 3 leta. Doma imam še dodaten ekran, tako da velikost prenosnika ni tako pomembna, konec koncev pa ga lahko priklopim tudi na tv. Vidim, da se tisti z večjimi ekrani tudi dražje prodajajo.
Okolje naj bi Windows, ostalo mi ni pomembno.
Ne vem, kako zmogljiv PC sploh potrebujem.

Kaj mi svetujete? Budget bom prilagodil temu, kar potrebujem, a ne bi po nepotrebnem zapravljal denarja.

P.S.: Ali se morda splača pogledati za rabljeno zadevo? Torej od nekoga, ki si je laptop lastil pol leta ali leto in je še vedno v garanciji?


Ok, kakršnakoli info bi mi bila v pomoč. Gledam laptop za 400 € ali za 700 ali za 1000? Ne bi rad kupil nekaj, kar ne bi popolnoma izkoriščal. Prav tako ne bi rad kupil zastarele zadeve v olepšanimi obliki. 😀

Kaj mi priporočate?

mtosev ::

Glej nekaj za 700eur. 4 core cpu core i5/i7 ali ryzen 5/7, en nvme ssd, ips zaslon, ce mas rad lepo sliko.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

GupeM ::

Če boš kupil skoraj karkoli za okrog 700 €, bo čez 3 leta zagotovo še v redu. Če kupiš za okrog 400 € bo čez tri leta že vprašanje. Marsikateri za 400 € so že danes bolj ubogi. Če boš programiral oz se učil programirati, boš zagotovo rabil kar nekaj RAM-a (vsaj 16GB). Ker boš verjetno delal v kakšnih IDE-jih, poleg tega še brskalnik z veliko zavihki (ja, ko iščeš po netu pomoč, se jih kar nabere ponavadi)... RAM-a hitro zmanjka. Obvezen je SSD in pa procesor vsaj ranga i5 ali ryzen 5.

Če misliš programirati grafične zadeve (DirectX, OpenGL, kakšni game enginei), potem ti bo verjetno prav prišla tudi dobra grafična. Enako, če misliš programirati CUDA ali OpenCL. Isto, če misliš igrati igre.

Če te igre in zgoraj omenjeno programiranje ne zanima, potem glej prenosnike brez ločene grafike. Bojo lažji, tišji, bolj varčni, programi ti bojo tekli pa enako dobro.

Pa še to: Če misliš laptopa pogosto nositi s sabo, glej manjše prenosnike. 13" in manj.

bajsibajsi ::

Za ucenje programiranja je 8 GB dovolj. Obstajajo IDE, ki kurijo ogromno RAM/CPU npr. VS, in taksni, ki ne kurijo skoraj nic npr. VIM.

Prenosnik je pa komot lahko 14" oz. bo kucanje bolj udobno, teza pa se vedno ~1.5kg.

Zgodovina sprememb…

GupeM ::

Haha. Kdo se bo danes učil programirati v VIM? Sploh samouk, ki odpre prvi tutorial na googlu in tam piše: naloži si Android Studio, Visual Studio in Photoshop. Malo pretiravam, ampak ne dosti.

Sploh pa VIM ni IDE, ampak zelo priročen in odličen text editor.

Karen ::

bajsibajsi je izjavil:



Znanka, ki ze leta zivi v Nemciji, je nedolgo nazaj za delo od doma kupila pri njih prenosnik. Po nakupu ga je ze "uporabljala", nakar je ugotovila, da je kupila prenosnik brez Windows OS. Brez tezav ga je vrnila in nato pri njih kupila drugega.

Mogoce se zakomplicira le pri posiljanju v SLO?

Tudi jaz sem naročal že prej, pa je prišlo normalno. Tale zadnja je bila pa prva in zadnja... tehnična pomoč v podnu, en teden sem si dopisoval nekaj kar bi lahko preverili v 5 minutah, kot da bi zavlačevali, in to po enem mesecu. Zato vsakemu ki mi omeni to spletno štacuno povem da so ratali neki halal dealerji. Žal. Sicer pa, ko kupiš za dobra dva jurja robe pa nič ne vedo o nakazilu po enem mesecu (z nakazilom nič narobe, nakazano po predračunu ki so ga sami naredili, potrjena transakcija), se vprašaš. Poslali so pa šele po tednu, ni bila fora v pošiljanju... so rekli da sploh niso dobili nakazila, ne da so poslali pa so težave na poti.

future_man ::

Zanima me še obče mnenje, kakšni so vaše preference.

Kupujem Laptop za IGRE. Budget do 2k. Ne govorit o tem kak so desktopi boljši, ker ne. Dandanes je že vse na podobnem nivojum niti nočem kište za krompir + monitorja ki zasede 2x2 metra. Hlajenje bo pač trpelo jebiga, throtlalo bo tud malo, važno da sem coozy na omejenem prostoru ki ga imam v stanovanju.

- 17 inča IPS (kvalitetn) monitor
- RTX 2060 ali 2070
- 16/32 dual channel RAM
- Numpad! Ker ni opravičila pomanjkljaj numpada na 17'' mašinah

Trenutn favorit Acer Predator 300 ali Asus Strix Scar. Na splošno pa opažam pomanjkljaj laptopov z RTX 2060 in navzgor pri nas. Spet smo tehnološko zaostali

mtosev ::

NH57AF1 apex 15 si poglej. Not je desktop ryzen 9 cpu.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

future_man ::

mtosev je izjavil:

NH57AF1 apex 15 si poglej. Not je desktop ryzen 9 cpu.


Aftershock Apex 15X Gaming Laptop Review ? Kje pa se lahko to nabavi? Samo Avstrija?

mtosev ::

Nemcija npr.
geizhals.eu
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

youPlonker ::

Tule imajo konfigurator: https://bestware.com/en/xmg-apex-15.html

Free shipping in eu. Škoda, da ne omogočajo nakupa zgolj barebone prenosnika z ekranom. :)

Drugače, a je to že kdo nabavil tu gor? Zgleda kar noro.

edit: Kako usposobiti slovensko tipkovnico?

Zgodovina sprememb…

future_man ::

Nevem tale SCHENKER in XMG me nekak ne nahajpata dovol. Ni dovolj reviewov, kritik. Medtem ko Acerja pa Asus hvalijo v nebo iz vseh strani.

Kaj ni SCHENKER firma za logistiko? lol

Zgodovina sprememb…

legion ::

kaj pravite na te dve opciji. potreboval bi za službene namene - zahtevni uporabnik, razvoj, brez igranja iger.

https://www.tehnox.si/legion-y540-15fhd...
https://www.tehnox.si/hp-probook-450-g6...

V poštev pridejo izključno domače trgovine. Želja je 16GB RAM, SSD 256 GB je čist dovolj, i7.

FireSnake ::

Za resno delo kaj takega:
https://biro.si/si/page/detail/gitm/652...

Edino grafična je preveč zmogljiva.
Prihajajo HP probook-i s tem procesorjem (le, da pri nas to malo traja).
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

mtosev ::

Tuf prenosnik, ki je namenjen za gaming priporoca nekomu, ki rabi za razvoj in ne bo igral igric.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Egidij88 ::

Sweeeeeeet! 8-)



Tole z Ryzenom...uf...

Realno gledano pa mislim, da bom drug mesec nabavil nekaj takega:
https://www.notebooksbilliger.de/lenovo...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Egidij88 ()

FireSnake ::

mtosev je izjavil:

Tuf prenosnik, ki je namenjen za gaming priporoca nekomu, ki rabi za razvoj in ne bo igral igric.


Procesor, ki je notri je brez konkurence za resno delo.
S tem, da zadeva ni predraga.
Tudi sam programiram na ROG prenosniku z 32GB RAMa.

Zakaj misliš sem omenil, da prihajajo pro-booki s tem procesorjem.

Po tvoje: čemu ni primeren za resno delo?

Egidij88 je izjavil:

Sweeeeeeet! 8-)



Tole z Ryzenom...uf...

Realno gledano pa mislim, da bom drug mesec nabavil nekaj takega:
https://www.notebooksbilliger.de/lenovo...


Samo, da to čim prej pride k nam.
V rangu 600 do 700EUR se bo dobila dobra mašina.
Samo, da naši cen preveč ne navijejo.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: FireSnake ()

FireSnake ::

FireSnake je izjavil:





Tole z Ryzenom...uf...


9:56 če bi le AMD CPU bil notri :)
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: FireSnake ()

Kajkupit ::

Kajkupit je izjavil:

Kajkupit je izjavil:

Zdravo, za doma kupujem prenosnik. Potreboval ga bom ob delu, da se bom učil programirati od začetka. Seveda ga bom uporabljal tudi za osnovne zadeve, kot so splet, maili, banka, office...
Kupujem nekaj, kar bo dobro delovalo tudi čez npr. 3 leta. Doma imam še dodaten ekran, tako da velikost prenosnika ni tako pomembna, konec koncev pa ga lahko priklopim tudi na tv. Vidim, da se tisti z večjimi ekrani tudi dražje prodajajo.
Okolje naj bi Windows, ostalo mi ni pomembno.
Ne vem, kako zmogljiv PC sploh potrebujem.

Kaj mi svetujete? Budget bom prilagodil temu, kar potrebujem, a ne bi po nepotrebnem zapravljal denarja.

P.S.: Ali se morda splača pogledati za rabljeno zadevo? Torej od nekoga, ki si je laptop lastil pol leta ali leto in je še vedno v garanciji?


Ok, kakršnakoli info bi mi bila v pomoč. Gledam laptop za 400 € ali za 700 ali za 1000? Ne bi rad kupil nekaj, kar ne bi popolnoma izkoriščal. Prav tako ne bi rad kupil zastarele zadeve v olepšanimi obliki. 😀

Kaj mi priporočate?


A bi bilo kaj od tega ok? Prenosnik bom uporabljal zgolj doma. Ne bom ga ravno veliko nosil okoli, razen po hiši.

https://www.mimovrste.com/prenosniki/hp...

https://www.mimovrste.com/prenosniki/le...

Ok, kakršnkoli komentar mi bo v pomoč. :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Kajkupit ()

krenpac ::

Kateri prenosnik svetujete v spodnjem primeru?
Cpu - benchmark vsaj 6000 - i5 10gen ipd, soliden zaslon (IPS), 15.4", solidna baterija, zaželjeno brez OS ( da je pač ceneje)... ostalo mi ni tako pomembno. Budget idealno 500€, lahko do 600€.

krenpac ::

Pa mogoče kaj na mimovrste zdaj ko je pri nekaterih prenosnikih 10% off.

krenpac ::

Zvišujem na 700EUR, ker vidim, da sem ceno postavil preveč optimistično.

Torej zanima me tole...

krenpac je izjavil:

Kateri prenosnik svetujete v spodnjem primeru?
Cpu - benchmark vsaj 6000 - i5 10gen ipd, soliden zaslon (IPS), 15.4", solidna baterija, zaželjeno brez OS ( da je pač ceneje)... ostalo mi ni tako pomembno. Budget idealno 500EUR, lahko do 600EUR.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: krenpac ()

krenpac ::

mtosev ::

Izgleda ok. Edino 1leto garancije. Grafa je tud ok.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

krenpac ::

Dokupil bi potem še 8gb rama in mislim, da bo čist ok.

Pro ::

krenpac, pa si iz svojih začetnih 500 € že prišel na 800 € :).

mtosev ::

Saj, ce hoce boljse cene/ponudbe lahko pogleda v tujino.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

krenpac ::

Jah, kaj čmo... se ga pa dobi že za tam okol 680€+40€ ram pa je 720€... za hp probook prenosnik, i5 10gen, ločena grafa, ips zaslon, 16gb rama... kar po moje ni slab deal.

hojnikb ::

pozabi intel, pocakaj na amd 4000, da bo kej izbire, ali pa nabavi iz nemcije. Intel je dead.
#brezpodpisa

krenpac ::

In kako dolgo se bo še čakalo? Das kak primer iz tujine?

hojnikb ::

https://geizhals.eu/hp-probook-455-g7-p...

evo ti ga. Malo cez tvoj budget. Ce nerabi bit probook, mas tut cenejse izbire s tem procom
je pa to 6 jeder in precej soliden iGPU.
#brezpodpisa

mtosev ::

Celo win 10 pro ima. Edino je njegov imel 500gb nvme.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

hojnikb ::

https://geizhals.eu/lenovo-ideapad-5-15...

se ena opcija v nizjem rangu, ce ti nenadgradljiv ram ni deal breaker.

mtosev je izjavil:

Celo win 10 pro ima. Edino je njegov imel 500gb nvme.

ssd lahko upgradas, proca nemors :)

https://geizhals.eu/acer-aspire-5-a515-...

tale je tut ugodn, pa se nadgradis lahko ram...

drgac pa listaj sam, izbire je ze nekaj

https://geizhals.eu/?cat=nb&sort=p&xf=1...
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

bajsibajsi ::

Takole https://geizhals.at/?cat=nb&xf=2991_480... in glej po vrsti.

Tisti SLO Enaa HP Probook je predrag. 759 eur + 8 GB ram si na cca. 800 eur. "Noben i5 prenosnik ni vreden 800 eur".

edit/
Hojnikov Acer za 499 eur zmaga.

Zgodovina sprememb…

krenpac ::

bajsibajsi je izjavil:


Tisti SLO Enaa HP Probook je predrag. 759 eur + 8 GB ram si na cca. 800 eur. "Noben i5 prenosnik ni vreden 800 eur".



Na mimovrste se ga dobi za 667EUR + dodatno 8GB rama in pride okol 700EUR, ne 800EUR. Kaj pa za to ceno je vreden?

Tole z naročanjem iz tujine mi ne diši najbolj. Rad bi slovensko tipkovnico - imam trenutno ang in imam pol kufer tega leplljenja nalepk na tipke. Pa še verjetno garancija je tako tako, dostava pa verjetno tudi stane kar nekaj.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: krenpac ()

mtosev ::

Postnina iz DE je 17-20eur. Jaz sn pred leti iz nemcije kupo prenosnika v podpisu. Imel je mednarodno garancijo in 100e je bil cenejsi.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

tikitoki ::

mtosev je izjavil:

NH57AF1 apex 15 si poglej. Not je desktop ryzen 9 cpu.


Pri novih apujih, lahko to nabavi sam oseba, ki ne ve kaj počne.

Kajkupit ::

Katerega izmed spodnjih treh bi vzeli? Sam imam trenutno v košarici HP Pavilion. Uporabljal ga bom doma za začetniško programiranje. Koliko je pomembna frekvenca delovanja. Recimo HP 250 jo ima kar 3700 Hz, Lenovo zgolj 1600. Namen pa je, da deluje naslednjih 5 let brez težav.

584 € -> Lenovo Ideapad
720 € -> HP Pavilion
693 € -> HP 250
««
552 / 658
»»