» »

Kateri prenosnik?

Kateri prenosnik?

Temo vidijo: vsi
««
499 / 658
»»

D3m0r4l1z3d ::

Han je izjavil:

Če si pripravljen dat več kot 800 eur, je (naj)boljša izbira ProBook G5.

A ne bi bil Thinkpad boljša izbira? HP pa to!
ETN Wallet addr.: etnkGuvhDzR7Dh8us4e69VStubGbmQHrh5pe2fnpNDhEhX5
A1nCWrFBMK2NmkycgVN4sAwhvY8YyNNbF6KUSJyFZ99QKU8phCn
Cryptopia ref. link: https://www.cryptopia.co.nz/Register?referrer=Anymalus

Tomson ::

Okoli 800€ je najboljša opcija Xiaomi Notebook Pro, je cena zopet malo padla, s kodo: GB7%OFF iz EU skladišča za 808€ ... HP Probook G5 pa tudi ni slaba opcija, zelo podobna zadeva, le kvaliteta materialov, izdelave, sledilna plošča, dizajn, baterija niso povsem na nivoju Xiaomija, pa zvok je na HPju med slabšimi prenosniki, pri Xiaomiju pa povsem na vrhu. Je pa prednost HPja, da ima slovensko tipkovnico, pri Xiaomiju so potrebne nakepke. Še stopničko nižje, z isto konfiguracijo pa imamo še Mediona za 600€, ki je "best bang for the buck". Zopet na račun vseh omenjenih področij, tudi IPS zaslon je slabši kot HPju in Xiaomiju, a je cena tudi toliko ugodnejša.
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Tomson ()

blue ::

A ve kdo če ima MEDION(R) AKOYA(R) S6426 upgradable ram? Dva ali en slot?

w4nkst4 ::

Kaj tocno je razlika v zaslonu medion6426 in probook 450 g5?

Tomson ::

Oba sta IPS panela, a razlike so v lastnostih (svetilnost, nivoji črnine, kontrast, sRGB pokritost, odzivni čas). Cenejši Medion prenosniki načeloma nimajo najkvalitetnejših IPS panelov, kar je razumljivo, glede na ceno, niso pa slabi, medtem ko ima HP G5 zelo dober IPS panel.
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Tomson ()

Han ::

Xiaomi nima numeričnega dela tipkovnice, kar je za 15,6 palčnika kar velik minus. Pri HP dobiš poleg 256GB SSD še 1TB HDD.

D3m0r4l1z3d ::

Kako je z garancijo pri G5 na baterijo in napravo?
ETN Wallet addr.: etnkGuvhDzR7Dh8us4e69VStubGbmQHrh5pe2fnpNDhEhX5
A1nCWrFBMK2NmkycgVN4sAwhvY8YyNNbF6KUSJyFZ99QKU8phCn
Cryptopia ref. link: https://www.cryptopia.co.nz/Register?referrer=Anymalus

Han ::

Vse piše...

garancija: 1 leto
priporočamo podaljšanje garancije HP Care Pack za prenosne računalnike na 3 leta (UK735E)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Han ()

zbenko ::

Tomson je izjavil:

Okoli 800€ je najboljša opcija Xiaomi Notebook Pro, je cena zopet malo padla, s kodo: GB7%OFF iz EU skladišča za 808€ ... HP Probook G5 pa tudi ni slaba opcija, zelo podobna zadeva, le kvaliteta materialov, izdelave, sledilna plošča, dizajn, baterija niso povsem na nivoju Xiaomija, pa zvok je na HPju med slabšimi prenosniki, pri Xiaomiju pa povsem na vrhu. Je pa prednost HPja, da ima slovensko tipkovnico, pri Xiaomiju so potrebne nakepke. Še stopničko nižje, z isto konfiguracijo pa imamo še Mediona za 600€, ki je "best bang for the buck". Zopet na račun vseh omenjenih področij, tudi IPS zaslon je slabši kot HPju in Xiaomiju, a je cena tudi toliko ugodnejša.


Ti prenosniki, ki so v EU skladišču, so torej oproščeni davka in carine, čeprav je v bistvu direkt iz Kitajske? Torej plačam zgolj laptop + poštino, brez davka in carine?

Frgazor ::

zbenko je izjavil:


Ti prenosniki, ki so v EU skladišču, so torej oproščeni davka in carine, čeprav je v bistvu direkt iz Kitajske? Torej plačam zgolj laptop + poštino, brez davka in carine?


Na gearbestu sem vzel prenosnik 1 mesec nazaj. Dostavil ups v 5 dneh. Brez dodatnih stroškov.

Killermode ::

Tomson je izjavil:

Okoli 800EUR je najboljša opcija Xiaomi Notebook Pro, je cena zopet malo padla, s kodo: GB7%OFF iz EU skladišča za 808EUR ... HP Probook G5 pa tudi ni slaba opcija, zelo podobna zadeva, le kvaliteta materialov, izdelave, sledilna plošča, dizajn, baterija niso povsem na nivoju Xiaomija, pa zvok je na HPju med slabšimi prenosniki, pri Xiaomiju pa povsem na vrhu. Je pa prednost HPja, da ima slovensko tipkovnico, pri Xiaomiju so potrebne nakepke. Še stopničko nižje, z isto konfiguracijo pa imamo še Mediona za 600EUR, ki je "best bang for the buck". Zopet na račun vseh omenjenih področij, tudi IPS zaslon je slabši kot HPju in Xiaomiju, a je cena tudi toliko ugodnejša.

Kakšna pa je kej razlika med i5 ter i7 glede na to, da je cena razlika "samo" 76EUR?

Zgodovina sprememb…

Tomson ::

@zbenko: drži, EU skladišča (GW) pride paket v nekaj dnevih brez dodatnih stroškov...

@Killermode: Ni dosti razlike, novi i5 cpuji so odlični, glede na benchmarke nekje do 10% gledano na povprečje, v praksi se pozna le pri kakšni foto/video obdelavi npr...
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

zbenko ::

Torej za web full stack razvoj je tale xiaomi zadeva čist dovolj kul? i7/16gb ali i5/8gb ali i7/8gb?

zzbil ::

8gb postaja premalo

scipascapa ::

zbenko: če ne delaš video/foto obdelava je dovolj....i5/16gb bi bilo idealno hehehe.

Kebo ::

Punca kupila Lenovo V110-15IKB in je super če nucaš poceni in lahek 15" laptop. Pomankljivost je edino TN panel, je pa vsaj 1080p in pa malo moteča je nemška tipkovnica ampak se navadiš ali pa kupiš nalepke/gravuro.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Kebo ()

D3m0r4l1z3d ::

1 leto garancije. Raje kupim Mediona, če želim poceni prenosnik.
ETN Wallet addr.: etnkGuvhDzR7Dh8us4e69VStubGbmQHrh5pe2fnpNDhEhX5
A1nCWrFBMK2NmkycgVN4sAwhvY8YyNNbF6KUSJyFZ99QKU8phCn
Cryptopia ref. link: https://www.cryptopia.co.nz/Register?referrer=Anymalus

w4nkst4 ::

zanima me koliko je vreden 1tb 5400rpm hdd disk v probook450 g5? 40-50e?

scipascapa ::

50€ ne, bolj proti 40€ rangu.

scipascapa ::

goranv ::

Rad bi kupil LENOVO IdeaPad 320 A6-9220 4/128 15'' FHD DOS č (80XV00ATSC), je ta CPU dovolj mocan za gledanje HD programov na telemachu, kaksne izkusnje imate z njim?

Tomson ::

Za omenjen namen bo ok, ta procesor je nekje na nivoju Pentium N4200 procesorjev, za nezahtevno vsakdanjo rabo (internet, mail, Office) so ok, za kakšna težja/zahtevnejša opravila (obdelava foto/video, heavy multitasking) pa niso primerni.
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

scipascapa ::

Zgodovina sprememb…

sm4rt4ss ::

Kaj lahko trenutno kupiš najboljšega, če denar ni ovira, pa da ni gaming laptop ali pa workstation, torej, da je nek best allrounder?

ThinkPad Yoga?

Dell XPS?

Elitebook?

Zenbook Pro?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: sm4rt4ss ()

Invictus ::

Thinkpad Carbon X1 6 gen...

Nabildan do konca :D.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

fujtajksel ::

Invictus je izjavil:

Thinkpad Carbon X1 6 gen...

Nabildan do konca :D.


Nabildan? Jest vidim U proc in integrirano grafo. Nabildan mogoče za mušjo kategorijo ;)

sokol33 ::

sm4rt4ss je izjavil:

Kaj lahko trenutno kupiš najboljšega, če denar ni ovira, pa da ni gaming laptop ali pa workstation, torej, da je nek best allrounder?

ThinkPad Yoga?

Dell XPS?

Elitebook?

Zenbook Pro?


Točno te gledam jaz pa se se ne more odločiti katerega.
Zenbook pro že skoraj izločil.
Ta novi ElitBook še ni pri nas, xps 13 mi je premajhan screen, 15 nov 2 in one še ni od zunaj (6 core), Yoga 730 pride baje kmalu, 920 pa že dolgo dobavljiva.
Thinkpad pravijo aprila, carbon je res dober, sem gledal review-e, sam bi mogoče raje vzel t480s.
Se pravi ta hip edino Yoga 920 ali Zenbook pro Ux550VD. Sem pa kot otrok neučakan, sem mislil že ta teden yogo 920 kupit, sem se komaj zadržal, pa raje še malo počakam.

sokol33 ::

Še ena alternativa hp spectre x360 15 2 in onw nov 2018 model pride baje še marca ven.
Rabim za doma za programirat, pa ostalo za home use.
Zato mi je dell xps 13 skor premajhen vsaj 14 inch display, ker rabim zavisual code angular 5 in nativescript in visual studio asp.net core in xamarin.
V službi večinoma stacionarc pa doma tudi, sam včasih pa sede malo na drugih lokacijah mal programirati ali pa vsaj codo pregledovat, zato nov laptop, pa valjda doma 80% za zabavo.
A ma kdo Zenbooka pro ux550, mnenje.
Thinkpadi pa elitebooki majo tipkovnice dobre. Sem včasih mel t440 od te serije naprej pa sploh ne vem kako se obnesejo.
Rabim pa 16 rama in i7 mogoče celo i5 4 core z 16Gb rama zadost.

scipascapa ::

Tudi meni je 13.3'' premajhen....zato prodajam.

Kako se ti je zdel t440s? se ga dobi za dobrih 350€ rabljenega, so vredni svojega denarja?

sokol33 ::

scipascapa je izjavil:

Tudi meni je 13.3'' premajhen....zato prodajam.
Kako se ti je zdel t440s? se ga dobi za dobrih 350€ rabljenega, so vredni svojega denarja?

Imel sem t440 brez s. Dober laptop. Bil je službeni, ko sem šel drugam sem ga vrnil.
Koliko je realna cena rabljenega, bi težko rekel. Boljše za 350 tega kot kakšen nov "jajc" za ta denar.
Samo, da je rama in ssd-ja dovolj. Procesor je verjetno že i5 dosti. Samo je pa res razlika med temi novimi 4 core procesorji za multitasking kot prejšnji 2 cora. Pravijo, da cca. 40%. Je pa res odvisno za kaj ga rabiš, za home use zabavo, video, srfanje... sta že 2 cora dosti.
Za kakšno video editiranje, programiranje, če imaš odprtih par orodij in še polno chrome tabov je pa boljše kaj močnejšega.

Tipkovnica, robustnost in baterija so v redu pri teh Thinkpadih. Sem imel dual boot Windows in Kali Linux pa je delalo cool.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: sokol33 ()

Kebo ::

Ne vem jaz bi vzel kakega Thinkpada E480 ali Lenovo V330-14IKB, zgledata oba, edino preveri če se da dodat ram, če želiš 16gb.

sokol33 ::

Ja, ta nova Thinkpad E serija je precej prenovljena in izboljšana v primerjavi z e470. Eni sicer jambrajo, da se preveč grejejo.
https://www.notebookcheck.net/ThinkPad-...
https://www.notebookcheck.net/Lenovo-Th...

fujtajksel ::

sokol33 je izjavil:

...xps 13 mi je premajhan screen, 15 nov 2 in one še ni od zunaj (6 core)...


2-in-1 nima 6-core ampak tisti novi SoC s 4-core plus AMD grafo, skupni TDP 65W ampak 2-in-1 bo tanek s švoh hlajenjem in bo TDP najbrž zaklenjen nižje.

Ta navadni naslednji XPS 15 9570 še ni uradno najavljen ampak naj bi bil kmal. Naj bi imel hq proc 6-core opcijo. Za grafo so kriptične informacije da ne bo 1060 in da bo q-max, verjetno 1050 ti q-max ali mogoče kej podobnega iz serije 20 kar je še pod NDA.

Kebo ::

sokol33 je izjavil:

Ja, ta nova Thinkpad E serija je precej prenovljena in izboljšana v primerjavi z e470. Eni sicer jambrajo, da se preveč grejejo.
https://www.notebookcheck.net/ThinkPad-...
https://www.notebookcheck.net/Lenovo-Th...


Kokr sm jaz razumel prebrano, je problem samo s tistimi, ki imajo svojo grafično in ne integrirane. Tistih 15W do 25W pa itak ni problem za še najslabše hladilnike. Meni precej shiti medion hendla 15W procesor in 25W gpu brez problema, pa ma samo en heatpipe.

fujtajksel ::

Kebo je izjavil:

...Tistih 15W do 25W pa itak ni problem za še najslabše hladilnike. ...


Tudi 15W do 25W lahko dela probleme pri ultralahkih in tankih zadevah, kamor vsi vedno bolj rinejo. Ker pač hladilnike tolk zmanjšajo da ravno še sfolgajo v razvojnem labu z ročno nanešeno pasto, v serijski proizvodnji z "naprinatano" pa pogosto ne, QC pa je dandanes odvečna zguba časa. Vsaj tako izgleda pri Dell XPS 13 (15), čeprav niso poceni.

Mato989 ::

Han je izjavil:

Če si pripravljen dat več kot 800 eur, je (naj)boljša izbira ProBook G5.


LOL HP... 1 leto garancije itd... skratka HP je crap, vse odkar sem delal na servisu in sem vsak drug PC šraufal pavilliona jim več ne zaupam =)
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Han ::

ProBook je čisto spodoben prenosnik, tako kot ostala konkurenca v tem cenovnem razredu. Če te moti 1 leto garancije, jo lahko podaljšaš na 3 leta za ca. 50 eur.

SumTingWong ::

Včeraj sem dobil Xiaomi Notebook PRO (i5/8GB). Tipkovnica je amazing, zvočniki tudi, delovanje OK, ekran odličen. Več ne bom komentiral, ker je to moj prvi prenosnik in se moram navaditi, da je rokovanje drugačno, kot s stacionarcem. Za 800€ iz EU (le 4 delovne dni so rabili), kolikor sem plačal, je nakup dober.

Edino slabost sem našel v tem, da se ne da naložiti Windows 7, katerih sem zelo navajen. Ne vem kako bom preživel z Win10 :|

broken/link ::

na noben nov računalnik ne moreš več win7 namestit, ker preprosto ni več podpore zanje. takšna je žal realnost.

scipascapa ::

sumtingwong: prav ne da se? verjetno nimajo gonilnikov več ipd....je res tako dober, kot vsi pravite? malo mi je 800 preveč.

sokol33: za programiranje, html,css, javascript, kasneje še php, sql ipd.

obstaja kakšen da ima desno tipkonico?

Zgodovina sprememb…

IcyFox ::

Živjo, ponovno se išče prenosnik nekje do 500 € (lahko malo čez). Primarna uporaba za brskanje po spletu, pisarniško delo, kakšen film, če je možno tudi kakšno lažjo igro (League of Legends). Pomembno je tudi, da je možnost priklopa na TV, saj bi se uporabljal za ogled filmov na TV in pa Steam In-Home streaming (torej je pomembno, da je za to dovolj zmogljiv). Resolucija 1080p, velikost zaslona ni važna. Najraje pri enem od naših spletnih trgovcev kjer je možnost nakupa na obroke.

sokol33 ::

Dober pregovor pravi nisem toliko bogat, da bi kupoval poceni stvari. Srednji razred za laptop je ok, za 500 dobiš krep. Sej to je investicija za najmanj 2 leti. Daš par 100 več pa maš solidno zadevo.

IcyFox ::

Koliko 100 več pa imaš v mislih?

sokol33 ::

Tam okrog 800 se dobi kaj solidnega. Drugače pa za med 500 in 700 kakšen Acer Aspire E5 i5 so bili za budget laptope dobro ocenjeni. Je kolega lansko leto vzel za doma je bil kar zadovoljen. Te so bili best buy glede cene/performance.

Han ::

IcyFox ::

Han je izjavil:

Prenosnik do 500 EUR

A so novejše verzije tega Della vredne 600 €? Gledam https://www.mimovrste.com/multimedijski...

D3m0r4l1z3d ::

Ah, Medion je za 500 eur super zadeva, preverjeno. LoL pa ne vem ali bi normalno tekla. Mogoče včasih za 500eur nisi dobil, zdaj pa že nekaj časa Medion kraljuje v tem cenovnem razredu, recimo med 400 in 600.
ETN Wallet addr.: etnkGuvhDzR7Dh8us4e69VStubGbmQHrh5pe2fnpNDhEhX5
A1nCWrFBMK2NmkycgVN4sAwhvY8YyNNbF6KUSJyFZ99QKU8phCn
Cryptopia ref. link: https://www.cryptopia.co.nz/Register?referrer=Anymalus

Zgodovina sprememb…

Han ::

@IcyFox: To ni novejša verzija, ampak zgolj večja 17,3 palčna. Če ne boš vgradil M.2 SSD ali HDD zamenjal s SSD, bo to obupno počasen prenosnik. Ekran ima verjetno malo boljšo TN matriko.

IcyFox ::

Han je izjavil:

@IcyFox: To ni novejša verzija, ampak zgolj večja 17,3 palčna. Če ne boš vgradil M.2 SSD ali HDD zamenjal s SSD, bo to obupno počasen prenosnik. Ekran ima verjetno malo boljšo TN matriko.

V Big Bangu je 15" SSD verzija za 30 EUR več, sem napačnega linkal
https://www.bigbang.si/prenosni-racunal...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: IcyFox ()

Han ::

V AltStore pa 55 eur manj kot v BB.
««
499 / 658
»»