» »

Kateri prenosnik?

Kateri prenosnik?

Temo vidijo: vsi
««
498 / 658
»»

scipascapa ::

https://www.mimovrste.com/prenosniki-vs...

300€ rabljen?

sem kupil rabljenega jumper ezbook 2 za 90€ pa ne prižge lol.

ducy ::

Oj. Mogoče malce nenavadno vprašanje..
Nabavil sem Asus ROG GL753VE-GC150T, kjer piše da ima 120mhz display, vendar tega nikjer ne vidim ?? Če grem na display settings piše 60mhz.
Sem malce frišen v teh novih CPU in GPUjih .. in kako sedaj to dela? In tud nov v Win10. Namreč, če izberem display settings (desktop in desni klik) mi pokaže intel GPU nastavitve in ne NVidia. Ali je tako prav, ali so kje nastavitve, da za vso "grafično delo" uporablja NVidia?
Če grem v Nvidia settings, lahko izberem "preffered graphic processor", vendar to ne pomaga kaj dost. Poleg tega ni kaj dosti opcij na NVidia nadzorni plošči.
So kakšne priporočljive nastavitve glede tega?

Tomson ::

mare_ je izjavil:

Oj, kot družinski IT support spet iščem laptop za žlahto.... tokrat so želje pa take: 15 inčni, 'da bo tut kkšn špil delal' pa budget 2000 evrov... ker je to absoultno izven tega, kar sam poznam - kaj bi bil best buy za to? zaželjeno iz slovenije, morda potencialno tudi iz tujine.


Dell XPS 15, dobiš v Slo za 2020€ ali na Amazon.de za 1700€ ...

Najboljši "overall" prenosnik, sploh če kvaliteta izdelave, materialov, izgled, tipkovnica, sledišlna plošča, zvok itd. tudi štejejo.

If you want a brilliant all-rounder, with great build quality, long battery life and variety of configuration options, the Dell XPS 15 is the Windows laptop for you.

It’s barely in the same class as the 15-inch MacBook Pro any more. Apple has gone its own way in terms of specifications and price, but for most people the Dell XPS 15 is better value.

No other laptop right now comes close to offering the all-round experience of the XPS 15. It’s expensive and has a few minor flaws, but it’s absolutely worth the money.
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

w4nkst4 ::

hp ali lenovo?

w4nkst4 ::

kako se vam zdi ta??? ssd imam

https://www.chiptehnika.si/index.php?_r...

Tomson ::

Raje vzami Mediona za 599EUR, dobiš IPS zaslon, 256GB SSD, Windows10 ter 3-letno garancijo v primerjavi z zgornjim HPjem ... SSD lahko prodaš za 50EUR ...
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Tomson ()

w4nkst4 ::

Orginal windows 10 dvd dobis zraven logicno?
Na splosno ne poznam medion.kvaliteta izdelave?

Tomson ::

To je malo ugodnejša linija prenosnikov, ki jih izdeluje Lenovo. Dobra zadeva glede na ceno, boljše od večine najcenejših vstopnih modelov bolj zvenečih znamk, precej solidna kvaliteta izdelave ... Že kar nekaj časa več ni Win10 DVDjev poleg, aktivacijska koda je programirana v sam čip, oz. lahko po novem vsak računalnik in licenco povežeš z Microsoft računom in potem nimaš nobenih težav ...
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Tomson ()

yayo ::

čisto iz firbca eno naivno vprašanje: slučajno videl da Alienware 17 R4 i7-7700HQ/16GB/SSD 512GB/HDD 1TB/17.3"FHD/GTX107068GB/W10Home v SLO trgovinah stane okoli 2600 evrov, medtem ko ga v Nemčiji večinoma talajo, v enaki konfiguraciji, za okoli 2000 evrov. 30% dražji pri nas, zakvaj?

Tomson ::

Prožnost in velikost trga, konkurenca ...
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

cespedes ::

Kakšen komentar tegale?
https://www.notebooksbilliger.de/notebo...
(če je vse ostalo pozitivno ocenjeno, se lahko sprijaznim tudi s 13.3 zaslonom)

yayo ::

Tomson je izjavil:

Prožnost in velikost trga, konkurenca ...

seveda, samo bi človek pričakoval, da se razlika v ceni zmanjša pri ekstremno dragih, nišnih, izdelkih. Za 600 evrov se skoraj splača iti na izlet v Nemčijo.

scipascapa ::

cespeds: dober zelo....

cespedes ::

Slučajno naletel na tole, če komu pride prav (i7-16-256):
https://www.aliexpress.com/store/produc...
Ponujena je opcija pošiljanja iz Španije, sem pa med komentarji kupcev razbral, da naj bi eni imeli probleme z aktivacijo Windowsov, tako da pozornost pred nakupom ne bo odveč!

SumTingWong ::

Pismo, tole pa ni tok bad. Se preverijo ti ga in dodajo nalepke. Koncna cena je ~1060€ za i7/16GB iz Spanije.
Gearbest ima i5/8GB za 815€ iz EU. Mene predvsem matra, kaj ce bo kmalu 8GB RAM premalo ...

cespedes ::

scipascapa je izjavil:

cespeds: dober zelo....

Si ga mogoče uspel videti ali tudi preizkusiti v živo?
Tale review https://www.pcworld.com/article/3239065... omenja kot slabost dim display in (pod)povprečno baterijo. Baterija mi ni problematična, tisti nesvetel zaslon pa me kar malo skrbi.
Je pa tudi res, da bi za konkretno delo (obdelava fotografij) 13.3" bil itak premali zaslon in bi delal na večjem zunanjem...

scipascapa ::

nope nisem, od daleč hehe.

nerro32 ::

cespedes je izjavil:

Kakšen komentar tegale?
https://www.notebooksbilliger.de/notebo...
(če je vse ostalo pozitivno ocenjeno, se lahko sprijaznim tudi s 13.3 zaslonom)


Zakaj pa gledaš ultrabooke, če ti je 13.3 premalo? Ne bi potem raje vzel vsaj 15.6, ki so občutno cenejši?

cespedes ::

Ker sta 2 kg zgornja teža, ki sem jo še pripravljen nositi okoli. Raje vzamem manjši zaslon kot da zvišam kriterij teže. Kompromis pač...
15.6 pod 2 kg in z željenimi karakteristikami so definitivno stvar, ki jo iščem. Zato pa tudi tukaj sprašujem za predloge. Vsak je dobrodošel. :)

SumTingWong ::

Xiaomi Notebook PRO ? Ravno 2kg in dobis 15,6"

Zanima me kaj menite o 8GB vs 16GB? Glede na to da se ne da menjat.
Na Youtube recimo omenjajo le za Gaming. Kaj pa Chrome in ostale stvari? Res pa je, da na browserju nimam vec kot 5 ravihkom odprtih.

domenc ::

Živjo,

jaz se tudi zanimam za novega prenosnika. Ugledanega imam MEDION P7652 (999 €, https://www.hofer.si/sl/posebna-ponudba... pa me zanima ali se za ta denar dobi tudi kaj boljšega, npr. kašen proc/grafa prejšnje generacije?

Zgornja meja je 1000 €; nakup lahko tudi v tujini.

Hvala.

bajsibajsi ::

SumTingWong je izjavil:

Xiaomi Notebook PRO ? Ravno 2kg in dobis 15,6"

Zanima me kaj menite o 8GB vs 16GB? Glede na to da se ne da menjat.
Na Youtube recimo omenjajo le za Gaming. Kaj pa Chrome in ostale stvari? Res pa je, da na browserju nimam vec kot 5 ravihkom odprtih.


V resnici je 8 GB dovolj za hkratno poganjanje vecine iger in srfanja.

scipascapa ::

Egidij88 ::

https://r.zdbb.net/u/57l5

S kodo 180MORE stane samo 630$... če ga dobiš v SLO pa nisem videl.

domenc ::

@scipascapa: Hvala za popravljen link.

w4nkst4 ::

Due to limited availability, this coupon is no longer active

D3m0r4l1z3d ::

domenc je izjavil:

@scipascapa: Hvala za popravljen link.

Za kaj bi ga potreboval? Pri prenosnikih je Medion zelo dober v p/p, vendar prej moraš napisati za kaj bi ga največ uporabljal. Več prenašanja in delo zunaj, potem mat zaslon in kvalitetnejše ohišje ter dobra avtonomnost, Thinkpad recimo. Več domače uporabe, prenašanje večinoma po stanovanju oziroma delo v prostorih, potem Medion pride na višje mesto pri izbiri, celo kakšna igra bo lepo tekla na njem.

Lahko, da bi ti bil tisti za 600eur v Hofru dovolj, odvisno od želje po igranju iger. Nekatere poslovalnice imajo za 1k eur še tistega z gfx 970, vprašanje pa če je sploh kaj hitrejša od 1050 treba pogledat teste.
ETN Wallet addr.: etnkGuvhDzR7Dh8us4e69VStubGbmQHrh5pe2fnpNDhEhX5
A1nCWrFBMK2NmkycgVN4sAwhvY8YyNNbF6KUSJyFZ99QKU8phCn
Cryptopia ref. link: https://www.cryptopia.co.nz/Register?referrer=Anymalus

Zgodovina sprememb…

Yossarian ::

Zdaj sem videl v istyle, da imajo akcijo. Se to splača? Macbook Air 128 GB. Če se dokupi kakšen zunanji disk, bi to moralo štimat', ali pa je to kak starejši model? Uporabljala ga bo študentka na družboslovnem faksu: seminarske, kakšen film ali serija z pogledat, običajne stvari, za kar ne potrebuje neke zverine.
Nikoli se ne prepiraj z idiotom, ker te bo potegnil
dol na svoj nivo in te premagal s svojimi izkušnjami.

Zgodovina sprememb…

domenc ::

@Anymal: Pisarniško delo, kak FHD video, občasno kakšno novejšo igrico (na trenutnem prenosniku nimam šanse), eclipse (java ee) + sedaj bi bilo dobro da bi mi začel delati tudi emulator za android, občasno photoshop.

Tako da se bo prenosnik uporabljal večino časa v notranjih prostorih (doma).

Trenutno imam 7-8 let star prenosnik (i3-350M, 6 GB rama, Radeon HD5xxxx serija, SSD 250, optična enota, 17inch zaslon).

Bi pa seveda želel, da bo tudi nov delal kake 7-8 let :).

Melanholija ::

Air ima zelo slab zaslon!

Tomson ::

Jah, saj ni tako grozno slab, je pa definitivno glede na pričakovanja precejšnje razočaranje, sploh če se primerja konkurenco v tem cenovnem razredu. Nizka ločljivost, pomankanje dinamike pri barvah, nizka pokritost sRGB spektra, slabši vidni koti, svetilnost je sicer precej ok. No ja, je kar slab. lol ...
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

Melanholija ::

Kakor vem pride to leto manjava za Air-a...se splača počakati.

Yossarian ::

Hvala za podatke. Želja uporabnice je dovolj močna, da se bo vseeno šlo v nakup. Glavno, da se bodo lahko delale seminarske, da bo internet normalno laufal, pa bo. Resolucija, vidni kot, barve so v enem četrtem planu.
Nikoli se ne prepiraj z idiotom, ker te bo potegnil
dol na svoj nivo in te premagal s svojimi izkušnjami.

Tomson ::

Pa ima fiksno idejo in razlog da mora bit Apple ali je odprta tudi za opcije na Windows OSu ?
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

slotech5 ::

pri macbook airu pač opozoriš, da ima slab zaslon, in sicer enak kot na Airu iz leta 2010. čeprav ko sem ga gledal v trgovini je zaslon čisto povprečen - ampak če ga primerjaš z retina zaslonom macbook pro je res velika razlika. najbolje da preverita v trgovini.
Air ima tudi zastarel i5 procesor 5 generacije... ampak za seminarske, musko, net in filme sigurno dovolj zmogljivo.
Junija bo znano, ali bo sploh izšel nov model Aira, mogoče celo ukinejo Aire.

To so slabosti :)

Velik plus pa je odlična baterija... in design ;)

pirlo ::

Pri Airu še je treba pazit, ker ni etherneta pa dongle rabi za video izhod, če se bo priklapljal na TV za gledanje filmov. Ko je izšel prvi je bil bum, ker je bil res tanek laptop za okoli nosit po sestankih, danes pa se mi zdi, da je neuporaben. Se da dobit boljše alternative. Res pa je da ni Apple in se zadaj ne sveti.

Melanholija je izjavil:

Kakor vem pride to leto manjava za Air-a...se splača počakati.

Se mi zdi, da sta si z iPadom pro že precej podobna. Dvomim, da še bodo delali kaj na tem.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: pirlo ()

matogato ::

Pozrdavljeni,

kaj menite o temu:
https://www.hofer.si/sl/posebna-ponudba...

Uporabljal se bo samo za Word in internet.
Odprt sem tudi za druge predloge, vendar ne za večji budget. Mora pa imeti Win, ali toliko nižjo ceno, da z nakupom Win ne pridem čez 400EUR.

LP in hvala
Matej

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: matogato ()

Tomson ::

To bo to za to ceno. Ok procesor, IPS zaslon, SSD v prihodnosti zamenjaš za HDD pa je ...
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

w4nkst4 ::

https://www.notebooksbilliger.de/lenovo...

pardon, nima windowsov...je ful razlike med tem in ips zaslonom?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: w4nkst4 ()

Tomson ::

Jup, je kar očitna razlika med TN in IPS zasloni ...
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

scipascapa ::

ok ni IPS, konfiguracijsko zelo hud.

Badwolff ::

Windowse kupi na Ebayu za 6€.

tadeee ::

Živjo.

Gledam Medion P6402, a se da dobit do 500€ kaj podobnega z SSD, pa je lahko brez OS.

bajsibajsi ::

Yossarian je izjavil:

Zdaj sem videl v istyle, da imajo akcijo. Se to splača? Macbook Air 128 GB. Če se dokupi kakšen zunanji disk, bi to moralo štimat', ali pa je to kak starejši model? Uporabljala ga bo študentka na družboslovnem faksu: seminarske, kakšen film ali serija z pogledat, običajne stvari, za kar ne potrebuje neke zverine.


Niti priblizno se ga ne splaca kupiti za taksno ceno! Ampak ja, razumem, mora biti mac - pa ceprav je nakup slabsi.

scipascapa ::

tadeee je izjavil:

Živjo.

Gledam Medion P6402, a se da dobit do 500€ kaj podobnega z SSD, pa je lahko brez OS.


Saj veš odgovor, zakaj sprašuješ? Hofer je zelo dobra izbira, glede na to, da ti nudijo 3 letno garancijo in licenčne Windows 10.
Zamenjaš disk z SSD.

Na hitro idealo.de po kriterijih 15.6'' IPS / 256GB ostalo vseeno:

ISKANJE

w4nkst4 ::

https://www.mimovrste.com/multimedijski...

Ali

https://aldi.medion.com/md61850/sl/?wt_...

Zakaj taksna razlika v ceni???

Ima ta dell sploh IPS?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: w4nkst4 ()

scipascapa ::

itaq ni dileme kaj.

Han ::

Če si pripravljen dat več kot 800 eur, je (naj)boljša izbira ProBook G5.

w4nkst4 ::

Zgornji dell dobim za 580€ z 8gb rama...ne najdem podatka ali ima ips zaslon? Ali se raje zavezem pri telekom in vzamem probook g5 za 600€?

In zakaj je dell tako drag?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: w4nkst4 ()

scipascapa ::

100% nima....pusti "zakaj" na to ni odgovora....ker pač lahko?
««
498 / 658
»»