» »

Kateri prenosnik?

Kateri prenosnik?

Temo vidijo: vsi
««
148 / 661
»»

Leks ::

@mutiruti

Kupil je najcenejšega izmed vseh. Mislim da je plčaal cca 485€. Drugače lahko pogledaš nekaj strani nazaj, ko sem pisal, da ga imam priložnost testirat in sem napisal nekaj mnenj.

MWalker ::

mene pa zanima sledeče:

želim si kupiti prenosnik in sicer tegale v mediamarktu v avstriji. do sedaj sem ugotovil, da pavilionov v sloveniji ne servisirajo in ne morem uveljavljati garancije v sloveniji, kar pa niti ni tako moteča stvar, glede na to, da bi mi v najslabšem primeru (okvara) skok v avstrijo ne predstavljal problema.
zanima me predvsem to, če je možno spremenit prednaloženo visto v nemškem jeziku v angleški jezik. najbrž bi moral celo zadevo "oplakniti" in na novo nainštalirati visto. se v tem primeru da dobiti vse spremljajoče gonilnike? je kdo morda že kupil v avstriji kaj in storil podobno? in kaj mi predlagate?

hvala za odgovore.

stojko1 ::

itak da se da dobiti gonilnike.... lahko si pa tudi nalozis visto v katerem koli jeziku zelis !!!! (vista ultimate)


p.s. pa link ti ne deluje tako da ne vemo kaj kupujes , za pavilion pa naj ne bi bilo servisa v SLO
stojko

MWalker ::

sorry za link. mogoče bo tole delalo?

kot sem že napisal, me dejstvo, da ni servisa v slo, ne moti. saj do avstrije ni tako zelooo daleč. zame je v bistvu bližje kot do ljubljane.

GaMa87 ::

Mene pa sam zanima a se bolj splača kupit prenosnik za 1000€ al za 500€?
Tadrugo mislim predvsem zato, da lahk pol čez npr. dve leti spet kupim prenosnik za 500€
Lep pozdrav, GaMa87

stojko1 ::

hud stroj .....

sam sem opazil da so enkrat v bigbangu prodajal pavilione ? kje pa je servis potem če je kdo to kupil .....
stojko

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: stojko1 ()

Zheegec ::

sam sem opazil da so enkrat v bigbangu prodajal te pavilione ? kje pa je servis potem če je kdo to kupil .....

Servis je potem preko BigBanga. Testno je bilo par 100kos, ampak se niso obnesli (preveč okvar in težav), tako da jih BB najbrž ne bo imel več... upajmo :)
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

misek ::

hakinen, odvisno kaj od prenosnika želiš. Tisti za 500 € bo verjetno imel integrirano grafiko s skupnim pomnilnikom. Tudi resolucija zaslona je ponavadi manjša. Jaz sem ravno pred par dnevi nabavil novega in dal preko 1000 €.

MWalker ::

sam sem opazil da so enkrat v bigbangu prodajal te pavilione ? kje pa je servis potem če je kdo to kupil .....

Servis je potem preko BigBanga. Testno je bilo par 100kos, ampak se niso obnesli (preveč okvar in težav), tako da jih BB najbrž ne bo imel več... upajmo :)


se pravi, da mi nakup paviliona odsvetuješ?

sushi88 ::

zivjo, jst mam probleme z odlocitvijo med dvema prenosnikoma, pa me zanima ce bi mi kdo izmed vas lahko pomagal oziroma svetoval:

1.
Procesor AMD Dual Core Turion X2 Mobile RM-70; 2.0GHz
Čipovje: AMD M780G Chipset(Puma)
Pomnilnik: 3GB DDRII 800MHZ, max. 8GB
Trdi disk 320GB Smart SATA 5400 rpm,HP 3D DriveGuard Smart
Optična enota: DVD+/-RW enota DL LightSchribe SM
Grafika: ATI mobility Radeon HD3200 do 512-MB
Vgrajena spletna VGA kamera
Zaslon 15.4" TFT 1280x800 WXGA BrightView
Modem 92k, 10/100 LAN..Bluetooth 2.0,WLAN 802.11a/b/g/draft-n
Zvočna kartica z vgrajenimi zvočniki
Baterija Six-cell Lithium-Ion
Integriran TPM security Chip
Vmesniki:4xUSB 2.0, 1xRJ11, 1xRJ45
VGA, 2Xaudio, ExpressCard/54,Card Reader 6v1 ČITALEC KARTIC
Dimenzije: 32.3x358x266.8,Teža: 2.50kg

ali

2.
Procesor: Intel Procesor Intel Dual Core T3400 (2.16GHz)
Čipovje: Mobile Intel GL 40
Pomnilnik 3GB DDRII 800MHZ
Trdi disk 320GB GB SMART SATA 5400rpm
Optična enota: DVD+/-RW DL, LightSchribe SM
Grafika: Intel Media Graphics Accelerator GMA4500MHD do 384MB
Vgrajena VGA spletna kamera
Zaslon 15.4" TFT 1280x800 WXGA,AntiGlare
Modem 56K V.92, mrežna kartica 10/100/1000
Zvočna kartica z vgrajenim zvočnikom
Baterija High capacity Lion 6 Cell
Iintegriran 802.11 a/b/g/n WLAN, Bluetooth
OS FREE DOS, čitalec medijskih kartic 6 v 1
Vmesniki:4xUSB2.0, 1xRJ11, 1xRJ45,
VGA, 2xAUDIO, Express card 32/54 slot,
Dimenzije: 32.3x358.0x267.0
Teža 2.49Kg

Uporabljal bi ga vecinoma na faksu (word, internet etc.) in obcasno kaksnen film/igra. Hvala vnaprej za odgovore.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: sushi88 ()

MWalker ::

kaj pa Sony VAIO FW21E?

sushi88 ::

@MWalker: (ce je bilo tole namenjeno meni) zal imam na izbiro samo omenjena dva modela trenutno.

MWalker ::

sushi:

jaz sem spraševal prej za paviliona. razlog zakaj me mika je pač ta, da je v avstriji precej poceni. sam si videl da ga v mediamarktu prodajajo za 900€. je pa res, da mi že v štacuni ni bilo všeč to, da izgleda precej plastično in dejstvo, da se očitno precej kvari (statistično gledano) me prepričuje, da bi bil morda nakup sonya boljši.
iščem predvsem prenosnik, ki bi bil dovolj zmogljiv za multimedijsko uporabo, obdelavo grafičnega materiala (zato ločena grafična kartica) in ne dimenzijsko prevelik (17'' je že prevelik). Do zdej sem našel omenjena dva, ki sta mi tudi po vizualni plati bila všeč. Ima kdo še kakšen predlog? Glede na opisane karakteristike omenjenih modelov?

Mutiruti ::

@leks

Prosim, če lahko kaj več poveš o ekranu prenosnika Lenovo 3000 N500.
Mislim, da je zaslon glosy, ali je bleščanje zelo moteče?
Saj veš, kupujem za starše,malo slabše vidijo...

Zheegec ::

N500 ima kar dober glossy zaslon, ravno danes sem gledal in sem bil prav presenečen, kakšen ekran je pri prenosniku za 500€ :)
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

shalej ::

Mene pa zanima kateri od procesorjev bi bil boljši (konfiguracija prenosnikov je pa enaka) s tem, da je laptop z AMD procesorjem cenejši za 100€. Je vredno dodat toliko denarja? Računalnik bo za internet, office, tu pa tam kako igro.

Intel Core2 Duo P7370 (2 GHz, 3 MB L2 predpomnilnika, 1066 MHz) (komplet 700€)

AMD Turion X2 Mobile RM-70 (2.0GHz, 2x512kb L2) (komplet 580€)

billy ::

intel je vsekakor boljši, če teh 100€ ni problem, potem kupi. Če pa predstavlja prevelik strošek, bo pa tudi AMD dovolj.

A izberi pametno znamko, a ne bo problemov pri garanciji.

shalej ::

Ja znamka je HP in mislim, da je ok. Hja problem ravno ni, je pa spet vprašanje če bom sploh kdaj izkoristu intel. Do zdaj sem imel AMD Turion (enojederni 2Ghz) in mi je bil čisto ok.

Leks ::

@Mutiruti
Kot je dejal ALIEn3001 je zelo dober ekran, bleščanje se skoraj ne opazi, ko sem primerjal z mojim HP w2207h ekranom je slednji pravo ogledalo priti N500.

Mene pri prenosniku sploh ni motil zaslon. Priporočam nakup.

@shalej
AMD ti je čisto dovolj. Sploh če bo samo za net, filme, office.
Malo moramo tudi gledati da se konkurenca Intelu obdrži, ane? Saj je to za
vse nas dobro.

Lp

kocba ::

Kako se vam zdi ta prenosnik?

http://pricaraj.si/si/page/detail/gitm/...
Uporabljal se bo samo za delo (programiranje), tako, da je ram zelo pomemben. Grafična ni, saj se za igre ne bo uporabljal. Edino me moti, da je ločljivost slabša 1280 x 800 in, da nima HDMI.

Se da kupiti kaj boljšega za ta denar? Asus, acer odpadejo

stojko1 ::

ta hp odpade ...... samo 1 leto garancije, hdmi nima , zaslon 1280x800 ??

ram je najmanjsi problem ker je 2GB rama danes 25EUR !!!!

zakaj pa asus,acer odpadeta ?

lahko bi pogledal kako toshibo!!

koliko denarja si pripravljen dati potem ti lahko svetujemo tukaj na forumu
stojko

kocba ::

Maximalno 800€.
Zakaj odpade? Sem slišal, da niso tako dobri prenosnikiza resno delo. Da so slabše kvalitete od HPja, Sony in Lenovo.

Bi pa imel zaslon 15,4" ločljivost po možnosti čim večjo, HDMI bi bil kul in dosti RAMa. Grafična ni pomembna.

mtosev ::

Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro,
Enermax Platimax 1700W | moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Leks ::

Predlagam tudi kakšnega DELLa, recimo studio 1535. Vsi imajo HDMI, 3 GB Rama, dobro ohišje, kvaliteten dizajn, 3 leta garancije in še priznana firma je ;)

Punca ima pink inspiron 1525 in funkcionira zelo dobro. Novejši imajo še backlight keybord in ostale bonbončke.

Tudi Fujitsu-Siemens po ocenah ni slab!

lp

billy ::

Hja, AMD platforme niso samo slabše, to je še najmanjši problem. Večji problem je kvaliteta izdelave in pa poraba energije, posledično večje segrevanje.

Zheegec ::

billy - HP 6735S in Toshiba A300D s Turion64 Ultra sta po celem dnevu praktično hladna na dotik. Najbrž, ker ima procesor podobno porabo, kot C2D, če odštejemo memory kontroler.
Kvaliteta izdelave - ohišja je odvisna od proizvajalca/modela. Čipset pri Puma platformi je pa en najboljših trenutno.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

kocba ::

Malo sem še dalje raziskoval področje in najdel naslednjega:

http://www.enaa.com/oddelki/racunalnist...

Fujitsu Siemens mi deluje bolj neznana firma, saj ne poznam nobenga, ki bi imel to firmo.

rok86 ::

Da še jaz malo zatežim.

Torej, kupujem nov prenosnik. Osnovne zahteve so naslednje: 12" - 14" displej, 2.4ghz proc, vsaj 2gb rama, dvd+-rw. Ostalih priključkov/stvari kot so expresscard, klasični modem (rj11), čitalec prstnih odtisov, vga, čitalcov kartic, kamer in ostalih podobnih stvari ne potrebujem sploh.
Glede diska sem razmišljal o ssdju, ampak sem glede tega še malo v dvomih. Cenovne omejitve ni.

Trenutno razmišljam o HPjevem Elitebooku - predvsem se mi dopade tole "• Priključki: UMTS HSDPA WWAN modul 3.6Mbps"

na 2. mestu pa je Macbook 13,3"

Malo bolj se nagibam k macu, ker ima točno tisto kar potrebujem. (2x usb, 13,3 8-) displej + ostale karakteristike naštete že prej)
Pri HPju se mi pa dopade že vgrajeni HSDPA modul (umts vsak dan uporabljam), ampak bi se dalo z umts ključkom tudi preživet.
Trenutno imam HP Paviliona in nisem glih najbolj zadovoljen (se greje zlo), zato me zanima če že slučajno kdo ima Elitebooka? Kako zadeva deluje, kolk se greje, kako je z njim zadovoljen?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: rok86 ()

Zheegec ::

V rokah sem imel 15.4" in 17" Elitebook in sta super. Sploh ekran bo boljši kot pri Macbooku, ohišje pa podobno, ker so Applova nova ohišja kar dobra.
Jaz bi vzel Elitebooka, sta pa oba OK.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

rok86 ::

OK, če bi vzel Elitebooka bi bla naslednja konfiguracija:

Zaslon 14.1 WXGA
CPU Intel C2D T9400 1,53 Ghz
Grafa Intel (obvezno!!!)
HDD min 160 GB
UMTS HSDPA WWAN

Na koga se naj obrnem, da mi sestavi tako kombinacijo? :)

stojko1 ::

http://www.hermesnova.si ali pa pri kakem hp partnerju !!
stojko

Zheegec ::

Elitebooki so super. Avtera ima v ponudbi dva meni ful zanimiva modela. Oba z visoko ločljivostjo. Prvi ni na zalogi, drugi pa je.

Procesor: Intel® Core2™ Duo P8600 2,4GHz
1066MHz FSB, 3MB L2 cache; 45nm Penryn
Mobile Intel PM45 Express nabor vezja
Pomnilnik: 2GB 800MHz DDR2
(razširljiv do 8GB, 1x prosta reža)
Trdi disk 250GB SMART SATA 5400 rpm
Upgrade bay DVD+/- RW DL SM LightScribe
možnost 2nd HDD upgrade bay enote
Grafika: Ati Mobility Radeon HD3450 128MB
DirectX 10.1
Zaslon 14.1 WXGA+ (1440 x 900) anti-glare
integrirana 2MP kamera, stereo mikrofon
Ambient light sensor, HP Night Light
Intel WLAN 802.11a/b/g/n do 300Mbit
Bluetooth v2.0
Mrežna kart.10/100/1000 NIC, modem v92
Vmesniki: 1x VGA, 1x FireWire IEEE 1394a
3x USB 2.0,1xExpressCard/54, 1x RJ-11, 1x RJ-45
Čitalec kartic SD/MMC, čitalec pametnih kartic
1x reža za docking station
Varnost: integriran čitalec prstnih odtisov
TMP 1.2 varnostni modul, touchpad+point stick
Li-Ion baterija (do 6ur) 6-cell 55WHr
Dimenzije: 3.13(spredaj)x 24.3 x33.1cm–2.3 kg
Ohišje zaslona in nosilna struktura iz magnezija
Izboljšana zanesljivost: HP Dura Keys, Dura Finish
Microsoft Windows Vista Business SLO/ANG 32bit
Priloženi mediji za Win XP Professional downgrade
Garancija 3 leta (3/3/0)

Nekje 1200€+DDV
Procesor: Intel® Core2™ Duo T9400 2,53GHz
1066MHz FSB, 6MB L2 cache; 45nm Penryn
Mobile Intel GM45 Express nabor vezja
Pomnilnik: 2GB 800MHz DDR2
(razširljiv do 8GB, 1x prosta reža)
Trdi disk 160GB SMART SATA 7200 rpm
Upgrade bay DVD+/- RW DL SM LightScribe
možnost 2nd HDD upgrade bay enote
Grafika: Ati Mobility Radeon HD3450 256MB
DirectX 10.1
Zaslon 14.1 WXGA+ (1440 x 900) anti-glare
integrirana 2MP kamera, stereo mikrofon
Ambient light sensor, HP Night Light
Intel WLAN 802.11a/b/g/n do 300Mbit
Bluetooth v2.0
Mrežna kart.10/100/1000 NIC, modem v92
Vmesniki: 1x VGA, 1x FireWire IEEE 1394a
3x USB 2.0,1xExpressCard/54, 1x RJ-11, 1x RJ-45
Čitalec kartic SD/MMC, čitalec pametnih kartic
1x reža za docking station
Intel Centrino z vPro AMT modulom
Varnost: integriran čitalec prstnih odtisov
TMP 1.2 varnostni modul, touchpad+point stick
Li-Ion baterija (do 6ur) 6-cell 55WHr
Dimenzije: 3.13(spredaj)x 24.3 x33.1cm–2.3 kg
Ohišje zaslona in nosilna struktura iz magnezija
Izboljšana zanesljivost: HP Dura Keys, Dura Finish
Microsoft Windows Vista Business SLO/ANG 32bit
Priloženi mediji za Win XP Professional downgrade
Garancija 3 leta (3/3/0)

Nekje 1300€+DDV
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

stojko1 ::

semi - review prenosnika ASUS M50VN
si lahko preberete http://forum.notebookreview.com/showthr...
stojko

durrenmatt ::

eno vprašanje: meni je elitebook tudi zanimiva varianta, pa me nekaj zanima: a se dosti pozna, če ima trdi disk 7200 obratov namesto običajnih 5400?

Zheegec ::

Malo se pozna, ampak glede na cene SSDjev ti predlagam, da nabaviš 128G SSD (300€ - ga že probavam dobiti na test, čeprav je poceni naj bi bil kar hiter), če bi že rad dobro hitrost/odzivnost.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

durrenmatt ::

pa so na SSD-jih podatki res dolgoročno varno shranjeni? Nekaj sem slišal, da SSD varno shranjuje samo do neke statistične meje števila zapisov, pol pa je fuč. Če se po drugi strani pri trdem disku kaj zalomi, bo ta še vedno kaj 'šrotal' in se bo iz njega dalo kaj dol prebrat, pri SSD-jih pa baje, da ko enkrat crkne, crkne za vedno (in vsi podatki z njim)?

kocba ::

Hej, se enkrat jaz.

Zdaj sem gledal Toshibe in so mi vsec, najdel sem dva modela, ki bi nekako lahko ustrezala mojim zahtevam:

slabsi model
http://www.laptop-shop.si/prenosniki-to...

boljsi model
http://www.bigbang.si/racunalnistvo/rac...

Boljsa verzija ima boljso graficno in vec diska. (disk ni tako pomemben, saj bo sluzil samo programiranju in je 160GB vec kot dovolj). Se splača dati 180€ vec, za boljso graficno in vec diska?

Fujitsu Siemens mi ni vsec po obliki.

Edit: je pa še ena verzija, ki ima boljši procesor, grafično normalno in je brez HDMI priključka.
http://www.laptop-shop.si/prenosniki-to...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kocba ()

Zheegec ::

Če že gledaš tisto drugo, potem raje glej to.
Drugače - če bo za igre se seveda splača, drugače pa niti ne.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

kocba ::

tvoja verzija je AMD. Kolikor sem slišal naj ti AMDji ne bi bili več tako dobri. Lahko pa se motim

Zheegec ::

No, fino da si to slišal. Uglavnem, cena je ista, konfig pa boljši. Če ne bo za igre pa tako in tako nima smisla dati toliko denarja. Ali pa če ne bo za 3D grafiko.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

niaeva ::

sem tik pred nakupom prenosnika, pa bi rada še kakšen vaš komentar, lepo prosim:

http://www.mimovrste.com/artikel/275010...

http://www.enaa.com/oddelki/racunalnist...

http://www.bigbang.si/racunalnistvo/rac...

http://www.bigbang.si/racunalnistvo/rac...

kaj menite o procesorjih med temi računalniki.

Upam na vaše odgovore in nasvete, lp

Zheegec ::

Noben od linkov ne deluje. Pravilno jih bo treba vnesti, da lahko kaj pokomentiramo :)
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

niaeva ::

Leks ::

Samo procesor te zanima?
Acer ima najmočnejšega

Enkrat sem že napisal da je kolegici v nekaj dneh uporabe izpadla črka s tipkovnice, ta vikend pa še njenemu bratu,
ki je imel Acerja vrednega cca 1000€. mogoče sta to črni ovci, morebiti ima pa Acer težave s tipkovnicami? Ali pa
dedni težki prsti v družini :)

Mogoče pri Fujitsu-S. najdeš novejši model, pri HPju pa morebiti 6730b.

Lp

niaeva ::

Leks, kateri model Acerja pa sta imela? In ali sta lahko uveljavljala reklamacijo?
kaj pa razlika med procesorjem Procesor Intel Core 2 Duo Mobile T5750 (2,00 GHz, FSB 667, L2 cache 2Mb) in
Intel Core2 Duo T5870 2,0 GHz

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: niaeva ()

AnubisOfDoom ::

za ta 2 racunalnika bi par nasvetov

1. racunalnik bo uporabljala punca, bo njen edini racunalnik. Uporaba bo malo corela, autocada, mejl, internet, muzika, download, filmi...

ali bi se ta obnesel?
http://www.notesniki.si/artikel/318/Son...

Punco omenjam zato, ker laptop MORA bit lep (kar ji ta vaio je). Noce da bi bil ekran vecji kot 15" in zaslon naj bi bil "nesvetlec". Ali je ta vaio v redu, al se da dobit kaj boljsega za podoben denar (ne nad 1000€, raje manj)

2. racunalnik pa kupujem zase. Doma imam ze PC, sicer star, ampak mi dobro sluzi. Laptopa pa se nimam in se zanimam za netbooka, konkretneje za Lenovo ideapad s10. Ali je ta za kaj? Ali je kaksen drug boljsi? Zanimata me predvsem baterija in zaslon, ki ne sme bit svetleci. Gledal sem verzijo z linuxom, 1.5 gb rama in 160 gb diskom. Baterije v nemciji naj bi bile 6 celicne, tako da mu okrog 5 ur ne uide?

SLOxD ::

Moje mnenje ja da ima tale Vaio kar zelo šipko grafično kartico.

quartz ::

Moje mnenje ja da ima tale Vaio kar zelo šipko grafično kartico.


Sj ni napisu, da rabi raketo! Intel 4500 MHD je standardna novejša integrirana GPU, pri večini notebookov in netbookov srednjega in nižjega razreda, v kolikor sm jih prečekiral... Po performancu se niti ne razlikuje dosti od dedicated GPU in podobnih trgovskih nategov (večina mašin srednjega razreda uporablja nVidia 9300M, ati 3470 itd... a gre kljub slovečemu imenu za "integrirano" rešitev GPU, ne tako kot smo vajeni pri desktop PCjih)! Drugače povedano, če misliš igrce špilat kupi PC ne laptop... Da pa ne bo kakih očitkov: seveda se pozna razlika med Intel 4500 ali nvidia/ati .?. (če drugače ne po bateriji in pri 3D), vendar je baje ta integrirana grafa že kr napredna (in ni tak poden kot Intel 3100, ki je tudi čisto ok za omenjena opravila), torej čisto zadostuje za vsakdanja opravila in 2D! Kar se starejših jok tiče menda tudi! Ne temelji pa tole na izkušnjah, le na precej reviewih in mnenj po tujih forumih... Tako, da v resnici ne vem?!

Kar se Sonya tiče, laufal bo vse našteto, pomojem bi isto laufal že na Lenovo N500 za 500 eu! Lahko rečem tudi, da imajo Sony super zaslone, boljšega boš težko našel, preveri pa prej kvaliteto izdelave, glede servisov in če ti sede tipkovnica omenjenega modela... Se pa pri Sonyih odsti kritizira prednaložene programe in sranje, ki ga dobiš zraven OS (preveri kako je s tem pri nas, sicer pa pač porabiš par ur za brisanje...)

Najbrž bi pa glede na specifikacije (predvsem disk, GPU in priključki) dobil za ta denar kako Toshibo, Asus M50VN, recimo itd.! Kar ti bo mogoče kdo predlagal, osebno mi te "bleščeče" zadeve ne sedejo pa tudi skrijejo se lahko pred Sony Vaio po marsičem. Glede na to, da kupuješ za punco mogoče preglej tudi v tej smeri, če ji je všeč tak look...

Kar se pa Lenovo S10 tiče, mislim da je boljša alternativa NC10...

Skratka google, je precej že napisanega!

Leks ::

@niaeva

Seveda je pod garancijo, prvi je bil poslan na Trendnet v Velenje, so bili baje zelo hitri z zamenjavo. Ta drugi sedaj pa mislim da še ni šel na servis. Prvi prenosnik je bil nizkocenovni cca 450-500 €, ta drugi je bil pa cca 1x dražji.

Mogoče je bila pa res zgolj smola v družini.

Lp

fosil ::

Intel 4500 MHD je standardna novejša integrirana GPU, pri večini notebookov in netbookov srednjega in nižjega razreda, v kolikor sm jih prečekiral... Po performancu se niti ne razlikuje dosti od dedicated GPU in podobnih trgovskih nategov (večina mašin srednjega razreda uporablja nVidia 9300M, ati 3470 itd


4500 je več kot polovico počasnejša od omenjenih.
Pa še primerjava mobilnih grafik klik
Tako je!
««
148 / 661
»»