» »

Kateri prenosnik?

Kateri prenosnik?

Temo vidijo: vsi
««
614 / 657
»»

darck ::

Sharp999 je izjavil:

Okej... Še zadnjič... Odločam se med naslednjimi računalniki:

Za osnovno uporabo:
https://www.harveynorman.si/prenosni-ra...
https://www.harveynorman.si/prenosni-ra...

Kateri je boljši oziroma katerega bi kupili vi?

In gamerski računalnik:
https://www.harveynorman.si/prenosni-ra...
https://www.harveynorman.si/gaming-pren...
https://www.harveynorman.si/asus-tuf-ga...

Kateri je boljši oziroma katerega bi kupili vi?

Hvala!!!


Ne morem še povedati zadosti podatkov za Asus Tuf gaming F15 saj ga še nimam eden teden v uporabi vendar kakor sem prebiral komentarje in kakor sem tudi videl je res kar smotano,ko ima prenosnik Acer ali HP Omen osvetljeno rdečo tipkovnico saj težko je na hitro iskati tipke po njej.

Han ::

IdeaPad 5, za igranje pa PS5 ali namizni PC.

Buggy ::

Nabavil Legion 5 PRO 5800H/16GB/3070/1TB in ima zgleda sedaj ze tovarnisko namesceno hitrejso memorijo, kot je bila v prvih edicijah in s tem tudi YT reviewih. Sicer je se vedno CL 22 so pa subtimingi boljsi od prvih tRFC 350ns vs 550ns, kar naj bi v dolocenih scenarijih rezultiralo do 10% boosta.

Zdej razmisljam vseeno, da bi sel morda en korak vec in sicer z HyperX ki imajo JEDEC 3200Mhz in je velika verjetnost da BIOS ne bo imel tezav s prepoznavo (XMP)...pa znajo biti se malenkost boljsi. Ob tej priliki bi sel morda kar na 32GB.

Je ze kdo kaj eksperimentiral z SODIMM DDR4 low latency RAM-i in ima kaksne izkusnje?

gavrin ::

Lahko poveš kje si ga dobil in kolik cekinov te je stal.

NoFear85 ::

Ker sem ze cca 10 let brez kompa (namizni, laptop), delam vse na tablici, sedaj pa se je pojavila potreba po prenosniku, saj bo vec urejanja dokumentov, surfanja po netu, sem pred nakupom prenosnika. Ker sta tablica in telefon appleova produkta, se nekako nagibam k macbook air (velikost ne igra neke prioritete). Z enakim OS ekosistemom dobim olajsan dostop do vseh dokumentov. Vse urejeno na prenosniku je dostopno na telefonu ali tablici in obratno. Z windowsi so pa potem razni google drive-i in podobno. Win OS ne uporabljam od XP naprej, torej bi se tu verjetno v zacetku lovil.

Razlika v ceni je velika, ker verjetno dobim 2 "navadna win" prenosnika za ceno enega applea. Kako je kaj z vzdrzljivostjo/zivljensko dobo teh zadev. Nakup bi bil dolgorocna nalozba.

Lahko kdo poda malo realnih pro/cont razlicnih sistemov.

opeter ::

@NoFear85: počakaj še kakšen mesec, ker baje pridejo novi Macbooki (Pro) z M1X ali M2 čipi. Predvidoma oktobra ali novembra bo Apple spet imel neko prireditev, kjer bo govora o Mac računalnikih.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Andrej51 ::

@opeter Novi Macbooki bodo precej dražji od teh ki se trenutno prodajajo. Cene bodo verjetno blizu 2k.

@NoFear85 MB Air je v trenutnem obdobju kar dober p/p, ti priporočam da vzameš 512GB različico in pa Apple Care+, ker baje da steklo na zaslonih rado poka.

mihaelcifer ::

Živjo!

Ker se hitro približuje dan začetka Študija bi rabil malo vaše pomoči.
Kakšna so kaj vaša mnenja glede prenosnika Lenovo yoga slim 7 (16 Gb ram, Ryzen 7 4800U, 1tb diska, intel iris XE), potreboval ga bom predvsem za šolo, občasno zagnal kakšno igro (ANNO 1800, Transport fever 2, Football Manager...) in pa za urejevanje slik v programu Lightroom? Bi na tem prenosniku delovalo vse to ali bi bile kakšne težave zaradi integrirane grafične?
Zanima me tudi ali kdo ve kje se trenutno ta prenosnik da kupiti?

Hvala za vaše odgovore in lep pozdrav!!

FireSnake ::

Za študij je to zverina!

Sam sem se igral s prenosnikon, ki je imel 4700U v drobovju pa smo tudi kak špil pognali.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Buggy ::

gavrin je izjavil:

Lahko poveš kje si ga dobil in kolik cekinov te je stal.


Nasel sem zadnjega na mimovrste z odprto embalazo za jurja in pol.

V ponedeljek dobim se tale Fury Impact 32Gb kit, da bo za nekaj let prenosnik dopolnjen, tako kot bi moral biti ze v startu.

Ga je pa sine ze zaplenil, preden bi ga jaz konkretno stestiral, bom pa vseeno probal narediti kaksen bench pred in pol.

Glede na Omen 17 z i7-7700HQ ter GTX1060 je tole kar konkreten upgrade...vsaj tako pravi ;)

prowb ::

V bližnji prihodnosti pričakujem nekoliko bolj nomadsko življenje, zato nabavljam nov prenosnik.

Prenosnik bo za bolj zahtevno uporabo, foto in video obdelava, web dev, in pa skoraj ves čas poganjam tudi kakšno virtualko (najmanj eno z windows za testiranje in en ubuntu za razvoj, velikokrat pa še kaj drugega).

Od prenosnika pričakujem
- 100%sRGB zaslon ali boljši, velikosti okoli 15"
- procesor bi najraje imel ryzen 7/9 zadnje generacije z 8 jedri
- ram minimalno 16gb, trenutno imam 24gb, ciljam na 32gb (da bo za nekaj časa dovolj)
- vsaj 1tb nvme prostora za shranjevanje, idealno pa še kak prosti slot za prihodnje nadgradnje
- grafična kartica nekje v rangu 2060 je verjetno dovolj
- slovenska tipkovnica z "velikim enter" gumbom
- ultrabook dimenzije, ali vsaj ne dosti večji

Prenosnik bo nadomestil trenutnega asus zenbook pro 15" (i7 7gen, 24gb ram, 500gb nvme, 960m). Trenutni laptop je (razen prostora za shranjevanje) še vedno popolnoma vredu za mojo uporabo, ampak ga bo "podedovala" žena, ki je trenutno brez računalnika.

Finančno gledano ciljam na nekje 1500€ ali manj (toliko je bil moj zenbook), najraje bi ostal na Asusu (asuse uporabljam že 15+ let in sem z njimi bil vedno zadovoljen).

Trenutni favoriti so
- Asus zenbook UX535, ampak ima nepotreben zaslon na touchpadu, malo premalo rama, pa malo preveliko ceno :)
- asus rog zaphyrus g15 z obupno preveliko ceno :D
- razer blade 15 zadnje ali predzadnje generacije

Upam, da bo kdo našel kakega "cukrčka", ki sem ga spregledal, pa bo pokljukal moje želje, čeprav se zavedam, da si želim veliko za malo denarja.

Vinkod ::

Pozdravljeni.
Zanima me, ce se ta laptop splaca kupit za 550EUR. Ima se 1 leto garancije in je odlicno ohranjen. Kupil bi ga mlajsemu bratu za solo in obcasno za kaksne igerce. ( warzone, pubg..) in ce mu bojo igerce laufale kolko tolko normalno.
Ali se bolj splaca kupit novega?

https://www.mimovrste.com/prenosniki/as...

Hvala!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Vinkod ()

pirlo ::

prowb je izjavil:

V bližnji prihodnosti pričakujem nekoliko bolj nomadsko življenje, zato nabavljam nov prenosnik.

Prenosnik bo za bolj zahtevno uporabo, foto in video obdelava, web dev, in pa skoraj ves čas poganjam tudi kakšno virtualko (najmanj eno z windows za testiranje in en ubuntu za razvoj, velikokrat pa še kaj drugega).

Od prenosnika pričakujem
- 100%sRGB zaslon ali boljši, velikosti okoli 15"
- procesor bi najraje imel ryzen 7/9 zadnje generacije z 8 jedri
- ram minimalno 16gb, trenutno imam 24gb, ciljam na 32gb (da bo za nekaj časa dovolj)
- vsaj 1tb nvme prostora za shranjevanje, idealno pa še kak prosti slot za prihodnje nadgradnje
- grafična kartica nekje v rangu 2060 je verjetno dovolj
- slovenska tipkovnica z "velikim enter" gumbom
- ultrabook dimenzije, ali vsaj ne dosti večji

Prenosnik bo nadomestil trenutnega asus zenbook pro 15" (i7 7gen, 24gb ram, 500gb nvme, 960m). Trenutni laptop je (razen prostora za shranjevanje) še vedno popolnoma vredu za mojo uporabo, ampak ga bo "podedovala" žena, ki je trenutno brez računalnika.

Finančno gledano ciljam na nekje 1500€ ali manj (toliko je bil moj zenbook), najraje bi ostal na Asusu (asuse uporabljam že 15+ let in sem z njimi bil vedno zadovoljen).

Trenutni favoriti so
- Asus zenbook UX535, ampak ima nepotreben zaslon na touchpadu, malo premalo rama, pa malo preveliko ceno :)
- asus rog zaphyrus g15 z obupno preveliko ceno :D
- razer blade 15 zadnje ali predzadnje generacije

Upam, da bo kdo našel kakega "cukrčka", ki sem ga spregledal, pa bo pokljukal moje želje, čeprav se zavedam, da si želim veliko za malo denarja.

Novi Vivobook Pro ali Studiobook. Samo vprašanje kdaj bo to dosegljivo.

m0LN4r ::

Jaz imam na mediamarkt.de 10% z klub kartico, ce koga kaj zanima, prakticno na vse prenosnike.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

opeter ::

mihaelcifer je izjavil:

Živjo!

Ker se hitro približuje dan začetka Študija bi rabil malo vaše pomoči.
Kakšna so kaj vaša mnenja glede prenosnika Lenovo yoga slim 7 (16 Gb ram, Ryzen 7 4800U, 1tb diska, intel iris XE), potreboval ga bom predvsem za šolo, občasno zagnal kakšno igro (ANNO 1800, Transport fever 2, Football Manager...) in pa za urejevanje slik v programu Lightroom? Bi na tem prenosniku delovalo vse to ali bi bile kakšne težave zaradi integrirane grafične?
Zanima me tudi ali kdo ve kje se trenutno ta prenosnik da kupiti?

Hvala za vaše odgovore in lep pozdrav!!


Ryzen nima Intel Iris Xe ... Ima Radeon iz VEGA serije.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

prowb ::

pirlo je izjavil:


Novi Vivobook Pro ali Studiobook. Samo vprašanje kdaj bo to dosegljivo.


Kateri pa? Pri asus me recimo ful moti, da v brand vivobook vržejo vse od n, s, in x (pa verjetno še kaj), kjer je n serija solidna, ampak malo večji in težji, s serija je bližje zenbookom (ux seriji), x serija je pa kolikor sem imel v rokah, plastično sranje :(

pirlo ::

prowb je izjavil:

pirlo je izjavil:


Novi Vivobook Pro ali Studiobook. Samo vprašanje kdaj bo to dosegljivo.


Kateri pa? Pri asus me recimo ful moti, da v brand vivobook vržejo vse od n, s, in x (pa verjetno še kaj), kjer je n serija solidna, ampak malo večji in težji, s serija je bližje zenbookom (ux seriji), x serija je pa kolikor sem imel v rokah, plastično sranje :(

Ta review sem gledal

facepalm ::

Hofer bo imel naslednji teden v ponudbi tega:
https://dostava.hofer.si/MEDION/Igri%C4...
OS Windows 10 Home
Intel(R) Wi-Fi 6 AX200 s funkcijo Bluetooth(R)
2 zvočnika s programsko opremo Sound Blaster Cinema 6+
39,6-cm (15,6") 144-Hz zaslon s polno visoko ločljivostjo in tehnologijo IPS
grafična kartica NVIDIA(R) GeForce(R) RTX™ 3060 s 6-GB video pomnilnikom VRAM GDDR6
procesor AMD Ryzen™ 7 5800H
512-GB disk SSD z vmesnikom PCIe
16-GB delovni pomnilnik DDR4 z do 3.200 MHz
tipkovnica z RGB-osvetlitvijo
slovenska tipkovnica

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: facepalm ()

Buggy ::

Zgleda zelo solidna ponudba. Mogoce kdo ve kaksen TGP ima v tem laptopu 3060?

prowb ::

facepalm je izjavil:

Hofer bo imel naslednji teden v ponudbi tega:
https://dostava.hofer.si/MEDION/Igri%C4...
OS Windows 10 Home
Intel(R) Wi-Fi 6 AX200 s funkcijo Bluetooth(R)
2 zvočnika s programsko opremo Sound Blaster Cinema 6+
39,6-cm (15,6") 144-Hz zaslon s polno visoko ločljivostjo in tehnologijo IPS
grafična kartica NVIDIA(R) GeForce(R) RTX™ 3060 s 6-GB video pomnilnikom VRAM GDDR6
procesor AMD Ryzen™ 7 5800H
512-GB disk SSD z vmesnikom PCIe
16-GB delovni pomnilnik DDR4 z do 3.200 MHz
tipkovnica z RGB-osvetlitvijo
slovenska tipkovnica



Tole sem gledal, pomisleke pa imam predvsem:
- premajshen ssd (verjetno se da enostavno menjat)
- premalo rama (verjetno se da enostavno menjat)

(ko to uredim sem pa ravno na mojem budgetu, tako da ni problem)

- zelo debel
- osvetlitev okoli tipk namesto, da bi bili osvetljeni znaki
- ni bolj podrobnih podatkov o zaslonu (mat?)
to pa je precej neugodno

facepalm ::

Po sliki in servisnem pdfju sodec:
- disk se lahko doda (ne vem pa ali m.2 ali 2.5")
- tipke imajo osvetljene tudi znake

Ostalo pa je bolj neznanka.
Je pa dobro to, da ga lahko vrnes "no questions asked" v kolikor ti ne ustreza.

edit:
Processor : CPU AMD Ryzen 7 5800H 3.2GHz

Main memory : 2x 8192 MB DDR4 SO-DIMM (PC4-25600 / 3200 MHz) (2/2 slots covered; 64GB max.)

BIOS / chipset : SoC

Display : 15.6 "(39.48 cm) TFT (LED backlight) AHVA resolution: 1920 x 1080 pixels (16: 9) non-glare

Graphics card : NVIDIA GeForce RTX 3060
NVIDIA PN: GN20-E3-A1
Base clock: 1320 MHz
Boost Clock: 1780 MHz
Memory bus: 192 bits
Memory Type: GDDR6
Memory size: 12 GB
TDP: 170 W
Optical Drive : w / o Optical Device
Hard drive : SSD M.2 (2280) 512 GB Phison PS5012-E12S BICS4 PCIE
Sound card : ./.
Network : WLAN Intel AX200 AX + BT NGWG.NV
Software : Preload System (Win 10 Home 64Bit) - No Disc!
Battery : -
Components : * BTY CLV NHxxRxQ-M SMP 4c *

Interfaces / connectivity :
1 x USB 2.0 port Type A
1 x USB 3.2 Gen 1 port Type A
1 x USB 3.2 Gen 2port Type A
1 x DisplayPort 1.4 over USB 3.2 Gen 2 TypeC
1 x Mini Display 1.4 port
1 x HDMI ™ output port (with HDCP)
1 x 2 in 1 audio jack (headphone / microphone)
1 x microphone jack
1 x RJ 45 LAN port
1 x DC in jack

Power supply : 16 V DC

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: facepalm ()

Buggy ::

12GB 3060 ima notri? Posteno...se toliko boljse. Kamera ni nikjer omenjena, ceprav na sliki je videti nek "poklopec".
Za ta denar, garancijo, loklaizirano tipkovnico in winsi je tole super nakup, sploh ce upostevas se dejstvo, da ga lahko vrnes v kolikur ti ni vsec.

facepalm ::

To sem kopiral iz medionove strani. Na Hoferjevi pa omenjajo 6gb graficno.
Model: "ERAZER Deputy P25 (MD 63895) SI"
Mogoce so samo za Hofer oskubili model?

scipascapa ::

m0LN4r je izjavil:

Jaz imam na mediamarkt.de 10% z klub kartico, ce koga kaj zanima, prakticno na vse prenosnike.


3060ti gpu?

Buggy ::

Ram iz Amazona prispel ze danes (2 dni), tako da sem kar hitro zavihal rokave:

Staro ven:


Novo notri:



Se rezultati sintetike in timingi:

Staro:



Novo:



Za spile ne vem, ker nima nekih spilov razen DOTA2 :D in Rainbow 6 Siege, kjer ima na Ultra preset in 1080P 245 fps - isto kot prej edino min fps je sedaj vecji. Je pa opazil dejanski cca 10% boost v Escape from Tarkov, sploh na najvecjih mapah.
Zadeva je zdaj nekako taksna, da bo za nekaj casa mir.

Zimonem ::

mihaelcifer je izjavil:

Živjo!

Ker se hitro približuje dan začetka Študija bi rabil malo vaše pomoči.
Kakšna so kaj vaša mnenja glede prenosnika Lenovo yoga slim 7 (16 Gb ram, Ryzen 7 4800U, 1tb diska, intel iris XE), potreboval ga bom predvsem za šolo, občasno zagnal kakšno igro (ANNO 1800, Transport fever 2, Football Manager...) in pa za urejevanje slik v programu Lightroom? Bi na tem prenosniku delovalo vse to ali bi bile kakšne težave zaradi integrirane grafične?
Zanima me tudi ali kdo ve kje se trenutno ta prenosnik da kupiti?

Hvala za vaše odgovore in lep pozdrav!!

Grafika je vega(AMD). Sicer pa eden bolj zmogljivih računalov za spodobno ceno. Imam ravno ta model in pri procesiranju ga ne zmanjka zlepa.glede iger imam samo civ6 pa z srednjemi detajli laufa na 4k eksterne monitorju povsem spodobno. Za kake fps me pa ne sprašuj. Kot prenosnik pa res solidna baterija pa še lahek je.

piromanček ::

če komu pride prav tu majo zdaj akcijo z prejšnjo generacijo ryzen 7 procesorjem
cene ssd so navite, najbolje kupit slednje drugje
https://bestware.com/en/xmg-core-15-amd...

m0LN4r ::

scipascapa je izjavil:

m0LN4r je izjavil:

Jaz imam na mediamarkt.de 10% z klub kartico, ce koga kaj zanima, prakticno na vse prenosnike.


3060ti gpu?
Prenosnike sem mislil. Za 3060ti rabis telegram od nvidia fe alert in presneto hitre prste.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

mtosev ::

facepalm je izjavil:

Hofer bo imel naslednji teden v ponudbi tega:
https://dostava.hofer.si/MEDION/Igri%C4...
OS Windows 10 Home
Intel(R) Wi-Fi 6 AX200 s funkcijo Bluetooth(R)
2 zvočnika s programsko opremo Sound Blaster Cinema 6+
39,6-cm (15,6") 144-Hz zaslon s polno visoko ločljivostjo in tehnologijo IPS
grafična kartica NVIDIA(R) GeForce(R) RTX™ 3060 s 6-GB video pomnilnikom VRAM GDDR6
procesor AMD Ryzen™ 7 5800H
512-GB disk SSD z vmesnikom PCIe
16-GB delovni pomnilnik DDR4 z do 3.200 MHz
tipkovnica z RGB-osvetlitvijo
slovenska tipkovnica

Zelo dober prenosnik. Sem že malo pogrešal hoferjevo ponudbo računalnikov.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

FireSnake ::

Tole je pravzaprav zelo dobra ponudba za ta denar.
Močna mašina.
Za razliko od drugih "gamerskih" je ta celo lep.
Meni tisti osvetljeni kič ni preveč všeč.

mini DisplayPort 1.4
Izhod preko USB, HDMI.

Dobri priključki, ki jih pri drugih pogrešam.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: FireSnake ()

piromanček ::

dobra ponudba res je..z malo brskanja zgleda je tu uporabljeno isto ohišje, razen zgornje plošče
vprašanje če je tudi drobovje isto. https://bestware.com/en/xmg-apex-15.html

notranjost schenkerja: https://www.reddit.com/r/XMG_gg/comment...

Zgodovina sprememb…

darck ::

Danes sem na prenosniku naredil Cinebench R23 in dobil rezultat zdaj ne vem a je to za prenosni računalnik soliden rezultat? Kakor sem videl sta v prenosnik vstavljena Rama Samsung M471A1G44AB0-CWE 8GB kateri ima baje latenco 22 a so drugače večje latence pri prenosnikih kakor pri obstoječih računalnikih saj manj kot je je bolje a ne? Drugače pa je prenosnik super in ogromna,gromozanska razlika pred prejšnjim saj sedaj to dela tako kot mora ni važno koliko zavihkov imam odprtih in še kaj.

 1

1



 2

2

darck ::

Kako mi je poprej prejšnji prenosnik sploh lahko normalno deloval z 4 Gb Rama,če sedaj samo pri odprtem Facebooku uporablja skoraj 6 Gb Rama????? Potem pa nekdo reče,da je 8Gb Rama dovolj pa klinc je dovolj kje ti ostane še rezerva katera mora biti obvezna danes je kar v štartu bolje imeti 16 Gb Rama pa ne,da bi igrice špilal. Več jedrni je procesor več je potrebno Rama se mi zdi??? Na telefonu mi je odprtih čez 50 zavihkov-strani dober da sploh še dela tako hitro :)

 1

1

MrStein ::

Več ima RAM-a, več ga porabi. (Windows)

Če samo zaženeš Windows, bo porabil nekje 5-10% RAM-a.
Torej pri 32GB bo porabil nekaj giga, "kar tako".
Browserji in nekateri programi se obnašajo podobno.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

mn ::

Par strani nazaj sem spraševal o Lenovo Ideapad 5 Pro 16 prenosniku z Alternate.de.

https://www.alternate.de/Lenovo/IdeaPad...

Sedaj pišem ta post na tem računalniku. Končna cena je bila potem 940 EUR + 10 EUR licenca za Windows, prišel je v par dneh, komunikacija z alternate.de hitra (ne da se kupiti direktno, moraš zaprositi za predračun).

Računalnik je hiter, zaslon odličen, zaenkrat super zadovoljen. Res pa je, da je nadomestil 10 let star prenosnik.

Invictus ::

MrStein je izjavil:

Več ima RAM-a, več ga porabi. (Windows)

Linux isto...

Neuporabljen RAM sistem dodeli raznim bufferjem, cachom, itd, in to potem sprošča po potrebah...

Moj naslednji laptop bo imel 64 Gb in 2xNVME SSD (rabim za virtualke).
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

FireSnake ::

darck je izjavil:

Kako mi je poprej prejšnji prenosnik sploh lahko normalno deloval z 4 Gb Rama,če sedaj samo pri odprtem Facebooku uporablja skoraj 6 Gb Rama?????



Pomnilnik je zato, da se porabi.
Polkna pa so ratala bolj pametna in, če vidijo, da je več pomnilnika na voljo si ga tudi več alocirajo.
Na ta način kasneje hitreje naredijo kako operacijo, ker je pomnilnik že na voljo.

Primer: na mašini s 16GB pomnilnika bodo ob zagonu Polkna "vzela" več pomnilnika, kot pa na 8GB mašini.

Alociran pomnilnik še ne pomeni porabljen pomnilnik.

Edit: vidim, da so me že prehiteli.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: FireSnake ()

bsdongo ::

Ima kdo Legion 5 pro ? Sem ga nasel pri nas za okoli 1300EUR (5600h,3050ti,16gb rama).
Ze nekaj casa iscem prenosnik - ne rabim toliko zaradi iger , mora pa imeti dober ekran ,vec kot 4 jederni proc ,zadosti rama ter solidno hlajenje.
Sem gledal tudi zgoraj omenjeni Ideapad 5 pro vendar se po reviewih sodec stvar precej greje.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: bsdongo ()

DeusB ::

je 1050€ dobra cena za notebook s komponentami?

17.3" Full HD IPS | 144 Hz
NVIDIA GeForce RTX 3060 | 6 GB GDDR6
AMD Ryzen 7 4800H
8 GB DDR4-3200 Corsair Vengeance

Han ::

Če lahko dodaš še 8 GB RAM, je.

DeusB ::

Tist lahko ja, sam bom kupil drugje, ker tle je drago ce dodas, zato sem SSD tudi ven vrgel.

house ::

Kaj menite o tem:
https://www.alternate.de/Lenovo/IdeaPad...

Je v tem cenovnem obsegu to top?

scipascapa ::

DeusB je izjavil:

je 1050EUR dobra cena za notebook s komponentami?

17.3" Full HD IPS | 144 Hz
NVIDIA GeForce RTX 3060 | 6 GB GDDR6
AMD Ryzen 7 4800H
8 GB DDR4-3200 Corsair Vengeance


kje, lahko link?

house vzem.

Zgodovina sprememb…

DeusB ::

https://bestware.com/en/xmg-core-17-amd...

ko das v kosarico ti odbije 300 €.

scipascapa ::

aja akcija na 4800H.

FireSnake ::

house je izjavil:

Kaj menite o tem:
https://www.alternate.de/Lenovo/IdeaPad...

Je v tem cenovnem obsegu to top?


Tole je zelo solidna mašina.
Saj ti modeli so tudi zelo prodajani (sem zasledil v tej temi).
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

house ::

FireSnake je izjavil:

house je izjavil:

Kaj menite o tem:
https://www.alternate.de/Lenovo/IdeaPad...

Je v tem cenovnem obsegu to top?


Tole je zelo solidna mašina.
Saj ti modeli so tudi zelo prodajani (sem zasledil v tej temi).

Pa ta: https://www.alternate.de/Lenovo/IdeaPad...

Je vredno 120 € dodati?

FireSnake ::

To je pa že skoraj delovna postaja :))

Kaj je bolje (na brzino):
- 120Hz osveževanje zaslona (oči ti bojo hvaležne)
- večji disk
- boljši procesor

Jaz sem se igral s Thinkpadpm, za Ideapad ne vem.

Če bi jaz kupoval: jaz bi primaknil teh 120EUR.

Katerega koli od teh dveh kupil pa se pripravi: da boš nad hitrostjo pozitivno presenečen ;)
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: FireSnake ()

kokpa ::

Zdravo,

se splaca kupiti tole za strojni faks? Solidworks, Mathlab, office...
https://www.mimovrste.com/hp-prenosniki...

Hvala

DeusB ::

scipascapa je izjavil:

aja akcija na 4800H.



neke velike razlike med 4800H ali pa 5800H glih ni no. 5% za 200 EUR?
««
614 / 657
»»