» »

Kateri prenosnik?

Kateri prenosnik?

Temo vidijo: vsi
««
525 / 658
»»

Tomson ::

@w4nkst4:
tole ni nov prenosnik, je iz renew programa, sicer pa procesor je super, a v primerjavi z i5-8250 razlike niso velike, nekje 10%, tako da CPU tukaj ni bistven, manjka mu SSD, kar je obvezno potrebno dokupit (50€), tipkovnica ni Slo, so poleg nalepke, HP 15daxxx modeli imajo TN panel, ne IPS, skratka, ni to to ...

@kumar93:
je kar nekaj zanimivih modelov, malo poglej, vsi imajo FHD IPS 15.6" zaslon, Intel 8th gen CPU, SSD, si sledijo po teži, od 1.8kg do 2.2kg ...
Dell Inspiron 5570, Acer Aspire 5, Lenovo IdeaPAd 330S, Medion Akoya, HP Pavilion 15, Lenovo IDeaPAd 530s, HP Probook 450, Lenovo ThinkPad E580 ...
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

XLapse ::

če kupim prenosnik ki ima win10 in , 32GB eMMC disk al neki takega ... lahko gor dam kako aplikacijo program ?

npr. https://www.mojpaket.si/prenosnik-dell-...
alien technology

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: XLapse ()

Tomson ::

@XLapse:
tole je tudi iz Refurbished programa in je precej draga opcija, 11.6" 1366x768 nonIPS, 2GB RAM, 32GB eMMC, Celeron N3060. Tole res ni vredno več kot 100€ in bo overall zelo slaba uporabniška izkušnja. Kolikor ostane prostora poleg sistema lahko seveda naložiš svoje programe, a prav dosti ti ne ostane (kar je lahko relativno, odvisno od tega kaj bi naložil). Kaj pa sicer gledaš velikost prav 11.6" ali tudi do 13.3" ? Kakšne so prioritete, za kaj ga boš uporabljal?
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

XLapse ::

Tomson je izjavil:

@XLapse:
tole je tudi iz Refurbished programa in je precej draga opcija, 11.6" 1366x768 nonIPS, 2GB RAM, 32GB eMMC, Celeron N3060. Tole res ni vredno več kot 100EUR in bo overall zelo slaba uporabniška izkušnja. Kolikor ostane prostora poleg sistema lahko seveda naložiš svoje programe, a prav dosti ti ne ostane (kar je lahko relativno, odvisno od tega kaj bi naložil). Kaj pa sicer gledaš velikost prav 11.6" ali tudi do 13.3" ? Kakšne so prioritete, za kaj ga boš uporabljal?

jaz samo gledam tole

Da ima Windows 10
Da Je Nov
Da lahko naložim eno aplikacijo , kakšn 1gb

procesor in ram sploh nima veze, samo da je 1ghz in 1gb rama

Uporabljal ga sploh ne bom. Ta aplikacija bo neki mlela.

Cena bi da je MINIMUM.

Sem se močno zmotil s tem linkom, ker nisem opazil da je refurbished. Sem zasledil pa drugje nove win 10 laptope z ceno tudi 160EUR.. In to bi rabu.

Druge roke mi nabijajo cene , pa včasih še scam. Ni upanja dobit poceni laptop k ne boš nič delal z njim razn mel vžgano aplikacijo
alien technology

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: XLapse ()

Tomson ::

Če je res za vse popolnoma vseeno, vzameš nekaj naugodnejšega ne glede na specifikacije, v Slo npr. Manta 14" za 160€ ali Media Smartbook za 155€, če pa daš malo več pa že občutno boljša zadeva, Acer M3350 za 169€ ...
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

Joseph033 ::

DePalmo ::

@Tomson: Hvala za vse nasvete, smo nato kupili tegale https://www.mimovrste.com/multimedijski... Za naslednjih 5 let bo vredu.

MrStein ::

4GB RAM in i3-7020U?
To boš moral dobro skrbet za čistočo sistema, če naj dela se 5 let tekoče.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

sm4rt4ss ::

MrStein je izjavil:

4GB RAM in i3-7020U?
To boš moral dobro skrbet za čistočo sistema, če naj dela se 5 let tekoče.


Sej še kupi eno palčko 4GB RAM čez en čas pa je.

Mam enga starega Ideapada 17" z i3 4005U. Ram sem dokupil, tako da je zdaj 8GB pa SSD namesto HDD sem vgradil pa šiba že cca. 6 let. Ampak nisem zahteven uporabnik, to je res. :)

MrStein ::

Saj pravim, čist sistem bo verjetno OK, zabasan pa frustracija.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

DePalmo ::

Ram se bo dokupilo, uporabljala bo pa punca za filme, office in internet. Zase i3 nebi gledal ;) Imam i7, 16GB rama, pa mi je občasno še to premalo ...

Drugače pa, če njej še vedno dela Core 2 Duo ... bo tut i3 laufal leta. Seveda ga redno čistim, o tem ni debate.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: DePalmo ()

kaja20 ::

Sem totalni laik na področju računalnikov zato rabim eno mičkeno pomoč. Potrebujem računalnik za čisto osnovne stvari (surfanje, word, gledanje filmov, slik - finito) do 500€ (kakšen evro čez ne bo igralo vloge). Odločam se med tema dvema https://www.mojpaket.si/notesnik-lenovo... in https://www.mojpaket.si/asus-vivobook-1...

S katerim nakupom bi naredila manjši kiks? :D
Če pa slučajno kdo skriva v rokavu kakega aduta za ta cenovni rang (vem ni veliko) se pa priporočam!

Najlepša hvala!

:)

Tomson ::

Navedeni Asus Vivobook defenitivno ne, ima procesor iz leta 2015, Lenovo pa je čisto spodoben, ima pa TN zaslon. Za nezahtevno rabo je opcija Medion Akoya za 399EUR (15.6" FHD IPS, 4GB RAM, 256GGB SSD, Win10, 3-letna garancija a z N5000 procesorjem, ki ni posebej zmogljiv, za našteto pa bo povsem ok) npr. ali pa kakšna alternativa preko 500EUR, kje je zgornji budget?
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Tomson ()

commissar ::

Tale prenosnik se mi zdi za 560 EUR zelo v redu, ali sem kaj spregledal?
Zaslon, je IPS, ne?

Lenovo IdeaPad 330 i5/8GB/SSD 512GB/15,6 FHD
https://www.enaa.com/oddelki/racunalnis...

Zgodovina sprememb…

scipascapa ::

commisar: zelo dober je. Zaslon pa ni nujno, da je IPS.

Tomson ::

Kar se tiče specifikacij je 330tka dobra za ceno, ima pa serija 330 TN zaslon, le 330s ima IPS, kar za 330 pomeni slabi vidni koti, nizko kontrastno razmerje, sprane barve, tudi nasplošno je 330 serija precej budget overall, od kvalitete materialov, izdelave, tipkovnice, sledilne plošče, pač odvisno od prioritet.
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

commissar ::

Tomson je izjavil:

Kar se tiče specifikacij je 330tka dobra za ceno, ima pa serija 330 TN zaslon, le 330s ima IPS, kar za 330 pomeni slabi vidni koti, nizko kontrastno razmerje, sprane barve, tudi nasplošno je 330 serija precej budget overall, od kvalitete materialov, izdelave, tipkovnice, sledilne plošče, pač odvisno od prioritet.


Jah prioriteta je drobovje, ips zaslon in slo tipkovnica. Mislim da ima HP tipkovnice povsem slovenske na prenosnikih in pa brez kaksnih cudnih layoutov.

Kaj pa tale prenosnik: https://www.mimovrste.com/multimedijski...

Mislim da je IPS, drobovje primerno, razen graficna je malo starjsa, ampak mi to ni pomembno. V komentarjih sicer se nekdo pritozuje nad coil whine. Je to res problem 8. generacije procesorjev?

Zgodovina sprememb…

hojnikb ::

coil whine je stvar implementacje vrmjov, ne proca.
#brezpodpisa

commissar ::

Torej bo po vsej verjetnosti tudi pri mojem, ce kupim ta model?

Tomson ::

Če ti je coil whine moteč in ne bi rad riskiral, mogoče pogledaš za drugim modelom, verjetno pa je odvisno od primerka do primerka, če je ali ne in koliko je nadležen, na HP forumu se nekaj kupcev pritožuje, a glede na količino prodanih modelov se težko potegne neke zaključke, možnost pa vsekakor obstaja, lahko pa kupiš v trgovini in prej preizkusiš, ker je sicer tale Probook odličen overall, ena boljših opcij.

Na Notebookcheck, kjer res pretestirajo prenosnike so zapisali:

System Noise

When idle, the fan of the ProBook 450 G5 is turned off and even with a light load, it only rarely spins up. Even under load, the fans stay very quiet which should not be a surprise, considering the laptop's size, low power processor and lack of an additional GPU.

Coil whine was not noticeable during testing.


a na testu so imeli model z integrirano HD620 grafiko, mogoče pogledaš za tem modelom ...

Zelo dobra alternativa pa sicer Medion Akoya za 699€, s podobnimi specifikacijami plus Win10 in 3-letno garancijo in 512GB SSD ...
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

lukamagic ::

Ima kdo izkušnje s prenosnikom Lenovo Y530? Glede na internetne reviewe niti ne zgleda tako slaba zadeva.. Ali se motim?

Specsi:
i5 8300H
8GB
SSD256GB+1TB
GTX1050ti
800EUR

Zgodovina sprememb…

zagarb ::

lukamagic je izjavil:

Ima kdo izkušnje s prenosnikom Lenovo Y530? Glede na internetne reviewe niti ne zgleda tako slaba zadeva.. Ali se motim?

Specsi:
i5 8300H
8GB
SSD256GB+1TB
GTX1050ti
800EUR



Imam Y530 z i7-8750H in 16GB RAM. Imam ga predvsem za programiranje. Všeč mi je ker je dokaj kompakten ter relativno lahek, vsaj glede na konkurenco z istim CPU. Performance so dobre, ker ima mejo cpu throtlanja precej višje kot drugi, tako da lahko dlje časa dela na polni obremenitvi (kot konkurenca).
Mi gre pa na živce, ker kljub lahki uporabi (spletno brskanje, ogled videa) vsake toliko časa (skoraj vsako minuto) za par sekund pospeši ventilatorje, da je včasih lahko tudi moteče, sploh ob ogledu kakega videa. S Throttlestop se da malo omiliti težavo, ampak še vedno ostaja. Kot kaže gre za dizajn feature. Prej sem imel Asus N550JV z i7-4700HQ in sem ventilatorje slišal samo ob daljših zelo cpu intenzivnih procesih (buildanje).
Menda imajo tudi modeli z i5 procesorji enako težavo, tako da ni zaradi močnejšega procesorja.

D3m ::

TDP je naštiman na 45W.
|HP EliteBook|R5 6650U|

lukamagic ::

zagarb je izjavil:

lukamagic je izjavil:

Ima kdo izkušnje s prenosnikom Lenovo Y530? Glede na internetne reviewe niti ne zgleda tako slaba zadeva.. Ali se motim?

Specsi:
i5 8300H
8GB
SSD256GB+1TB
GTX1050ti
800EUR



Imam Y530 z i7-8750H in 16GB RAM. Imam ga predvsem za programiranje. Všeč mi je ker je dokaj kompakten ter relativno lahek, vsaj glede na konkurenco z istim CPU. Performance so dobre, ker ima mejo cpu throtlanja precej višje kot drugi, tako da lahko dlje časa dela na polni obremenitvi (kot konkurenca).
Mi gre pa na živce, ker kljub lahki uporabi (spletno brskanje, ogled videa) vsake toliko časa (skoraj vsako minuto) za par sekund pospeši ventilatorje, da je včasih lahko tudi moteče, sploh ob ogledu kakega videa. S Throttlestop se da malo omiliti težavo, ampak še vedno ostaja. Kot kaže gre za dizajn feature. Prej sem imel Asus N550JV z i7-4700HQ in sem ventilatorje slišal samo ob daljših zelo cpu intenzivnih procesih (buildanje).
Menda imajo tudi modeli z i5 procesorji enako težavo, tako da ni zaradi močnejšega procesorja.


Hvala! Kakšno imaš pa mnenje glede splošne kakovosti materialov ohišja in kvalitete ekrana pri vsakdanji uporabi?

MrStein ::

Znanec ima model z i7-8750H.

Občasno zmrzne. Verjetno kaki defekt. Gre za novega, verjetno bo vrnjen v reklamaciji.

PS: A tisti ventilatorji spodaj niso nerodno postavljeni? Če leži na mizi sploh dobi kaj zraka tam?

lukamagic je izjavil:


Hvala! Kakšno imaš pa mnenje glede splošne kakovosti materialov ohišja in kvalitete ekrana pri vsakdanji uporabi?

https://www.reddit.com/r/Lenovo/comment...

Se vidi samo dokler je "pod napetostjo" (ga tiščiš), je verjetno tudi odvisno od primerka do primerka.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

zagarb ::

Uporabljam ga z zunanjima monitorjema, tako da zaslona nisem veliko opazoval, izgledal je ok. Materiali so plastika, prej sem imel Asusa iz magnezija, ampak na otip mi je plastika bolje,nič se mi ni zvijal ali hrescal pri držanju, tipkovnica je pa odlična.
Pri zunanjem monitorju pri priklopu na HDMI ali displayport je avtomatsko vklopljena Nvidia grafika,žal se jo v tem primeru ne da izklopiti in vklopiti integrirane, kar verjetno malo pripomore k večjem gretju.

zagarb ::

Glede ventilatorjev, praktično vsi laptopi imajo enako rešitev,tako da hlajenje mislim da ni problem, tudi ko sem gledal teste je bil ta laptop med boljsimi v tem razredu glede hlajenja. Sam ga imam zdaj sicer na stojalu ki ga precej dvigne od mize,pa ne zaznam opazno nižjih temperatur.

DePalmo ::

Nvidio probi onemogočit v Device Managerju, pa boš videl če bo HDMI šel skozi Intel grafično. Pri mojem Asusu gre, še bolj sem navdušen ker lahko Intelova poganja tri zunanje zaslone.

zagarb ::

@DePalmo sem poskusil onemogočit, in takoj izklopi monitorja ter tudi po rebootu ne najde priključenih monitorjev. Tudi sam sem imel na prejšnjem Asusu brez težav na zunanjih monitorjih samo integrirano grafiko, tako da očitno to je možno, žal so se očitno odločili da tega ne bodo podprli.

vuki ::

Kje ste pa kupovali LEGION Y530?

Shegevara ::

Jaz januarja za 827€ v mimovrste. Danes ga tam dobiš za 780€.

lukamagic ::

Jaz sem ga tudi kupil na mimovrste. Vceraj je bil zadnji kos za 799e. Pri graficni sem se zmotil, ni ti verzija, pac pa navadna 1050 4gb. So pa ti prenosniki na mimovrste najcenejsi v evropi - kako to? :o

MrStein ::

No, cena je odvisna od opreme: CPU, RAM, SSD, HDD, ekran, itd...
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

lukamagic ::

No sej, isti/primerljivi specsi..

Zgodovina sprememb…

MrStein ::

Hmm, kje to gledaš?
Tujina od 963 do 1100 EUR:
https://geizhals.eu/lenovo-legion-y530-...

Mimo vrste: 1161 EUR
https://www.mimovrste.com/gaming-prenos...
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

w4nkst4 ::

to glede ventilatorjev tut mene zanima ce ga mas na ravni podlagi kako je...

jero_no1 ::

Vprašanje glede baterije za Medion Akoya - pozna kdo kako stran, kjer imajo morda baterije še bolj ugodno od tega?
Hvala.

lukamagic ::

MrStein je izjavil:

Hmm, kje to gledaš?
Tujina od 963 do 1100 EUR:
https://geizhals.eu/lenovo-legion-y530-...

Mimo vrste: 1161 EUR
https://www.mimovrste.com/gaming-prenos...


Hm, gledal sem predvsem specifikacije prenosnikov pod 1000€. Pri lower price endu so pri mimovrste zelo konkurenčni. Če pogledaš mojo konfiguracijo in ceno, se mi zdi super deal. Ta iz tvojega linka je pa res slaba ponudba. Za Win10 in 1TB večji HDD je cena +360€, auč.

AnjaNja ::

Malo sem prebirala temo...Pa sem tudi jaz v dilemi. Ne spoznam se kaj dosti na računalnike. Uporabljam pa pretežno za službene zadeve in nekaj zabave (filmi, glasba, urejanje fotografij v fotošopu). Igric ne igram.

Do sobote mi je služil HP Pavilion dv6...Pa vse kaže, da je izdihnil. Torej rabim drugega. Katerega? Budget-čim manj, vsekakor pod 1000, ampak vseeno nek OK računalnik. Komot refurbished kategorija.

Pivkc ::

Pozdravljeni,
kupujem prenosni račnalnik za pisarniško delo, vsaj 15", z dobro baterijo za približno 500€.

Zaenkrat sem malo gledal naslednje opcije na computeruniverse:
- HP 15-db0403ng
- Lenovo IdeaPad 330S z AMD Ryzen 5 (IPS, ampak v specifikacijah piše samo 3h battery runtime?)
- Lenovo IdeaPad 330 z i5
- ASUS VivoBook X540UA

Zanima me vaše mnenje, vesel bom drugih predlogov, lahko od slovenskih ali pa tujih trgovcev.

vuki ::

Kakšno imate mnenje o "must have" thunderbolt 3 vhod, pri nakupu novega prenosnika?
Rad bi imel neko biznis serijo prenosnika 15.6", pa povečini imajo intel grafiko ali pa overpriced Quadro serijo, pa da je za nek "normalen" denar.
Prenosnik bo večinoma priključen na zunanji LCD 2x in zunanjo tipkovnico.

Želja je 6 core CPU (pogojno 4, i7), pa vsaj neko mid-range grafično. Vse to z lahkoto dobiš pri kakem gejming prenosniku, samo kaj ko je to bolj kot ne ovito v plastiko pa v lučkah na 1001 način, je pa poceni v primerjavi z biznis serijo.

Han ::

MrStein ::

Lenovo Legion serija nima skoraj nič lučk, le ena za ekranom (bela trikraka zvezda, na pokrovu). Ima pa (belo) osvetlitev tipkovnice.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Tomson ::

@AnjaNja:
vzameš Medion Akoya za 699€, super opcija za ceno. (15.6" FHD IPS, Intel i5-8250U, 8GB RAM, 512GB SSD, Win10, 3-letna garancija) ...

@Pivkc:
drži, 3-4h, a gledano overall je omenjeni 330S (tudi zaradi IPS zaslona), še vedno zelo dobra opcija, če baterija ni prioriteta vsekakor ena boljših opcij. Alternativa HP Pavilion za 499€, tudi 15.6" FHD IPS, AMD Ryzen 3 Pro 2300U, 8GB RAM, 256GB SSD, ima npr. občutno boljšo avtonomijo baterije ...
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

AnjaNja ::

Zdaj se mi je uspelo izobrazit kaj potrebujem.
Potrebujem optično enoto DVD + RW,
maksimalna velikost zaslona je 15.6"
RAM 4GB-8GB
procesor i3,i5,i7, (eventuelno AMBD A serija, bojda zna photoshop štekat ostalih verzijah)
disk SSD
in 2 USB vhoda 3.0

Dodaten plus (ne pa nujno) je osvetlitev tipkovnice. In opažam, da so sodobni prenosniki že velikokrat brez optične enote, mi fino olajša nakup.

Trenutno sem uočila DELL INSPIRON 15 3567, HP 15 da0032, HP 15 bw019nt3, HP 17-BY0061CL, HP PROBOOK 255, HP 15-BS008NX 39, LENOVO 320-15IKB 39, ASUS F554LA-XO1093H...pa sigurno se bo še kaj našlo. Tale hoferjev pa kot gledam nima za DVD enote.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: AnjaNja ()

moochie ::

Tudi sam iščem prenosnik do 500 € max za ženo...

https://www.computeruniverse.net/en/hp-...

Je to v tem rangu OK ali kaj bi bil best buy?

Tomson ::

@moochie:
odvino če želiš IPS zaslon ali ne, z IPS do 500€ kot omenjeno Lenovo 330S in HP Pavilion. Tvoj omenjeni HP 250 G6 ima TN zaslon ...
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

Tomson ::

@AnjaNja:
k tvojim zahtevam bi sam še predlagal FHD zaslon, po možnosti IPS, ter 8gen CPU, glede na vse skupaj so kandidati:
Medion Akoya S6462 za 639€
Lenovo V330 za 750€
Toshiba Satelite Pro za 920€
Fujitsu Lifebook za 950€
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

Han ::

@moochie: Če je opcija 17-palčnik, ga imaš pri mimovrste z IPS ekranom za 499 eur. Ima sicer le 4 GB RAM, a verjetno lahko dodaš še eno palčko... 250 G6 seriji bi se osebno izognil.

https://www.mimovrste.com/prenosniki/hp...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Han ()

fujtajksel ::

vuki je izjavil:

Kakšno imate mnenje o "must have" thunderbolt 3 vhod, pri nakupu novega prenosnika?
Rad bi imel neko biznis serijo prenosnika 15.6", pa povečini imajo intel grafiko ali pa overpriced Quadro serijo, pa da je za nek "normalen" denar.
Prenosnik bo večinoma priključen na zunanji LCD 2x in zunanjo tipkovnico.

Želja je 6 core CPU (pogojno 4, i7), pa vsaj neko mid-range grafično. Vse to z lahkoto dobiš pri kakem gejming prenosniku, samo kaj ko je to bolj kot ne ovito v plastiko pa v lučkah na 1001 način, je pa poceni v primerjavi z biznis serijo.


Lohk pogledaš še kakšne Dell XPS 15, Lenovo X1 Extreme, Razer Blade 15, pa kakšen Alienware... (Pazi vsi tanki znajo hitro zakuhat in znižat clocke pod obremenitvijo).
Pri Dell opažam da je kvaliteta firmwera zadnje čase precej v riti. Pri gejmerjih in manj popularnih modelih zna bit še slabše ampak se ljudje mogoče nad nekimi problemi ne pritožujejo in ne veš pri čem pol si.

TB3 je postal standard za docke, če hočeš tista dva zunanja LCD 4K 60Hz rabiš. Prednost naj bi bila univerzalnost docka, ampak de fakto se TB3 driverji in dockov firmware vsake tolk updejta in pri drugem proizvajalcu ni garancije da ne bo enkrat crknilo (itq se dogaja še pri istem).
««
525 / 658
»»