» »

Kateri prenosnik?

Kateri prenosnik?

Temo vidijo: vsi
««
524 / 658
»»

sm4rt4ss ::

scipascapa je izjavil:

sm4rt4ss je izjavil:

Nov Asus Vivobook

i3 5005U
256 GB SSD
8GB RAM
Full HD 15'6

340€

Pisarniška raba.

Dober deal?

Vem, da je proc star. Ampak ni neke bistvene razlike med 5005U, 6006U in 7020U, razen višjih frekvenc in do 20% boljše integrirane grafe.


kje? dober deal.....čisto soliden proc.


Leclerc. 399€ pa 60€ gre na kartico. Od 13.2. naprej.

GrX ::

ferjuc ::

Ce se kupuje prenosnik/namisni racunalnik mi lahko pisete na privat in vam posredujem kontakt za dobre cene

Pa LP
K1: i9 9900K 5.1GHZ, Prime Z390-A, NH-D15, 16GB 3400MHz, MSI RTX2080 TI
K2: i7 8700K 5.2GHZ, Prime Z370-A, Kraken X42, 16GB 3200MHz, MSI RTX2080
K3: i7 990X 4.8GHZ, Asus R3E, NH-D14, 12GB 2133MHz, MSI GTX1080 TI

D3m ::

GrX je izjavil:

Je tale vreden denarja? https://www.bigbang.si/prenosni-racunal...


Predrago.

Ryzen 2500U APU je boljši.

Za manj dobiš ThinkPad E585

https://anni.si/prenosni-racunalniki/pr...

Še bolje pa tole.

https://anni.si/prenosni-racunalniki/pr...
|HP EliteBook|R5 6650U|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: D3m ()

GrX ::

D3m je izjavil:

GrX je izjavil:

Je tale vreden denarja? https://www.bigbang.si/prenosni-racunal...


Predrago.

Ryzen 2500U APU je boljši.

Za manj dobiš ThinkPad E585

https://anni.si/prenosni-racunalniki/pr...

Še bolje pa tole.

https://anni.si/prenosni-racunalniki/pr...


Hvala, ampak iščem 17colskega...

Domobrancek ::

Lep pozdrav vsem. Iščem prenosnika za sestrično za okrog 1000€. Uporabljala ga bo uglavnem za obdelovat slike in videe (photoshop..itd..). Kaj se najbolj splača vzet? Hvala.

TOP ::

GrX je izjavil:

Je tale vreden denarja? https://www.bigbang.si/prenosni-racunal...

Ne ker je zastarela grafa.

GrX ::

Kaj mi priporočate do 1000€. Pogoj je 17 col..

GrX ::

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: GrX ()

martincek1 ::

Živjo!

Iščem laptop za očeta in roko na srce nisem niti približno na tekočem glede teh malo slabših specov za laptope.

- do 1000e (če lahko, še kakšno best varijanto do 800e)
- Primarno za AutoCad - temu primerni specsi
- Nekaj, kar ne bo imelo problemov s priklopom 4K 60p ekrana (U2718Q)
- SSD (če je možno 500gb, ali hibrid 256 SSD+HDD)
- Bi šlo z 8GB rama, velik plus, če je možna nadgradnja
- Idealno 14'-15'

Gledal sem tole https://anni.si/prenosni-racunalniki/pr...

Zgodovina sprememb…

Tomson ::

@grx:
najboljše opcije 17" okoli tisočaka so: Lenovo IdeaPad 330, Dell Inspiron 5770, Asus VivoBook Pro, HP Probook 470, Acer Aspire 7. Vsi z IPS zaslonom ter 8th. gen CPUjem, SSDjem itd ...
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

martincek1 ::

@Tomson, vidim da se spoznaš, bi lahko še za moj primer napisal? (sva napisala ob istem času, verjetno nisi opazil posta) Hvala!

Tomson ::

@martincek1:
če je primarno namenjen AudoCadu, bo verjetno zaželjena 4GB grafika, DirectX 11+ ter spodoben CPU in dovolj RAMa, 8GB bo verjetno minimium, razširljivost je torej nujna, kjer se lahko tudi zamenja RAM v slotih. Preveri npr. Lenovo IdeaPad 330S, Acer Aspire 7, pri 14" pa kakšen HP 14 z GTX1050. Sicer pa so procesorsko in grafično precej zmogljivi gaming prenosniki, a zaradi izgleda in teže verjetno ne pridejo v poštev?
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

martincek1 ::

Hvala. Se opravičujem, ker nisem bil bolj točen - AutoCad uporablja večinoma, ampak zelo osnovne funkcije. Tako da v kolikor obstaja kakšen računalnik s slabšo grafično in boljši overall, bi raje izbral tisto. Da ima dobro baterijo, okej tipkovnica in trackpad, procesor nu nujno da je najboljši, debelina računalnika... Se opravičujem!

martincek1 ::

Predvsem me matra, ker izgleda da imajo vsi ti računalniki HDMI 1.4b... če prav razumem, za 4K 60hz potrebuje računalnik s HDMI 2.0?

Kako je pa z USB-C? Lahko z USB-C 3.0 preko USB-C to Displayport prikopim 4K 60hz monitor? Al bi moral kupit še adapter USB-C to HDMI 2.0?

Zgodovina sprememb…

igorpec ::

martincek1 je izjavil:

Predvsem me matra, ker izgleda da imajo vsi ti računalniki HDMI 1.4b... če prav razumem, za 4K 60hz potrebuje računalnik s HDMI 2.0?
da

martincek1 je izjavil:

Kako je pa z USB-C? Lahko z USB-C 3.0 preko USB-C to Displayport prikopim 4K 60hz monitor? Al bi moral kupit še adapter USB-C to HDMI 2.0?

za HDMI 2.0 rabiš drugačnega kot za display port. Jaz uporabljam tega: https://amzn.to/2WQeFAn

fujtajksel ::

martincek1 je izjavil:

Kako je pa z USB-C? Lahko z USB-C 3.0 preko USB-C to Displayport prikopim 4K 60hz monitor? Al bi moral kupit še adapter USB-C to HDMI 2.0?


4K 60Hz naj bi preko USB-C šlo, ampak na sme bit dock da bi šlo po istih žicah še kaj (če pa je TB3 USB-C pa lahko prenaša 2x 4K 60Hz pa še malo ostane rezerve).
Adapter je lahko ali HDMI2 ali Displayport, ampak pazi kateri standard ti monitor podpira, zadnjič je eden imel HDMI vhod samo 1.4.

MrStein ::

Omenjeni monitor ima 1x HDMI 2.0a, 1x DisplayPort 1.2, 1x Mini DisplayPort 1.2
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

martincek1 ::

Tako ja, vendar večina 1k računalnikov nima ničesar od tega. Moram biti od računalnika do računalnika pozoren, ali naj bi vsi z ločeno grafično kartico podpirali priklop na HDMI 2.0a preko adapterja 'USB-C' to HDMI 2.0?

MrStein ::

Na https://geizhals.eu/?cat=nb lahko filtriraš po tipu priključkov.
Da malo pogledaš, kaj ima kateri prenosnik.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

DePalmo ::

V Leclercu bo od srede v akciji Asus Vivobook X540LA-DM977. Sem že iskal po internetu in ne morem ugotovit če se lahko v njega doda drugi HDD disk namesto DVD enote. Problem je, ker omenjeni laptop nima DVD enote in ne najdem podatka če je to možno, sem pa našel da imajo drugi, boljši modeli X540LA DVD enoto.

Mi lahko kdo pove če je to možno?

Tomson ::

Glede na tale video, če ni DVDja, ni kakšnega predvidenega prostora/priključka za dodaten (sekundarni) disk pri X540 modelu...
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

TOP ::

DePalmo je izjavil:

V Leclercu bo od srede v akciji Asus Vivobook X540LA-DM977. Sem že iskal po internetu in ne morem ugotovit če se lahko v njega doda drugi HDD disk namesto DVD enote. Problem je, ker omenjeni laptop nima DVD enote in ne najdem podatka če je to možno, sem pa našel da imajo drugi, boljši modeli X540LA DVD enoto.

Mi lahko kdo pove če je to možno?

Če nima dvd enote,ne moreš dodat,dodatni disk.Razen določeni modeli Lenove imajo ssd na M2 in lahko dodaš dodaten disk.Asusi tega nimajo,ker tudi moj nima.

care20 ::

TOP je izjavil:

DePalmo je izjavil:

V Leclercu bo od srede v akciji Asus Vivobook X540LA-DM977. Sem že iskal po internetu in ne morem ugotovit če se lahko v njega doda drugi HDD disk namesto DVD enote. Problem je, ker omenjeni laptop nima DVD enote in ne najdem podatka če je to možno, sem pa našel da imajo drugi, boljši modeli X540LA DVD enoto.

Mi lahko kdo pove če je to možno?

Če nima dvd enote,ne moreš dodat,dodatni disk.Razen določeni modeli Lenove imajo ssd na M2 in lahko dodaš dodaten disk.Asusi tega nimajo,ker tudi moj nima.


Moj asus ima to in sem ga nadgradil... Model gl502vm

DePalmo ::

@Tomson: Hvala za tale posnetek. Ampak na posnetku se lepo vidi da priklop je (razen če je mrtev), ni pa prostora da bi drugi disk prišraufal, niti ni luknje kjer pride DVD na ohišje.


Sprašujem zato ker sam sem tudi kupil Asus ROG G771JM, prišel je samo z enim HDDjem, sedaj pa so notri en NVMe, en SSD in en HDD. Ja, prostora ima za tri, pa DVD enota je še vedno v njem.

flameir ::

ker laptop priporočate za 700e, da se bo dal gor igrat csgo, fortnite kokr tok?
ne gre s kišto, ker bo veliko v tranzitu

hvala

MrStein ::

Za mobilni workstation. i7-8750H? Več? Morebiti kaki ryzen ?
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Joseph033 ::

Pozdravljeni kupuje se prenosni računalnik do 740EUR.Uporaba gledanje filmov,poganjanje zahtevnih pogramov, igranje iger FFIA 19,Farming Simulator,Far Cry 5,..., 8GB Ram,Full HD Display, SSD M2 ali PCIe NVMe, možnost vgranje tudi 1TB HDD diska, numerični del tipkovnice. Upam,da mi bo kdo znal zelo dobro svetovati in se bom pravilno odločil ter hvala za pomoč in odgovore že v naprej.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Joseph033 ()

GrX ::

Z prenosnikom za 740€ skoraj dvomim, da boš lahko poganjal zahtevne programe in igral igre..

care20 ::

Joseph033 je izjavil:

Pozdravljeni kupuje se prenosni računalnik do 740EUR.Uporaba gledanje filmov,poganjanje zahtevnih pogramov, igranje iger FFIA 19,Farming Simulator,Far Cry 5,..., 8GB Ram,Full HD Display, SSD M2 ali PCIe NVMe, možnost vgranje tudi 1TB HDD diska, numerični del tipkovnice. Upam,da mi bo kdo znal zelo dobro svetovati in se bom pravilno odločil ter hvala za pomoč in odgovore že v naprej.


Tezka bo...ce doplacas cca 200e, dobis to kar isces sicer kaksen far cry 5 bos igral z nizkimi fps, za fifo ni problema

Generton ::

Pozdrav,

Zanima me kakšno mnenje imate o HP Envy x360 15" z ryzen 5 2500U procesorjem 8gb rama in 256 SSD. Kupujem za pisarnisko delo pa light photoediting :D

Lp

Tomson ::

@Generation:
čisto ok prenosnik, Ryzen 5 je v primerjavi z omenjenim i5-8250 malenkost manj zmogljiv in malo manj varčen, se pozna na avtonomiji baterije, Inteli so malo bolje optimizirani, a so zato cenovno ugodnejši, sicer pa precej primerljivi če ne dlakocepimo. HP Eny x360 pa overall ok, zaslon je IPS, ni pa med boljšimi, ima nižjo svetilnost, manj natančne barve, vidna je "pulse-width modulation" če ni na najvišji svetilnosti, grafični driverji potrebujejo še nekaj dela, menda se pogosto sesuvajo, kar se pozna nasplošno v pogostih sesutjih sistema, ventilator je vedno v pogonu in posledično slišen, na papirju je Vega 8 grafika precej spodobna, zaradi driverjev pa je trenutno MX150 v praksi zmogljivejša, skratka, cena je ok glede na specifikacije, ostalo pa nekoliko razočara ...
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

Generton ::

Tomson je izjavil:

@Generation:
čisto ok prenosnik, Ryzen 5 je v primerjavi z omenjenim i5-8250 malenkost manj zmogljiv in malo manj varčen, se pozna na avtonomiji baterije, Inteli so malo bolje optimizirani, a so zato cenovno ugodnejši, sicer pa precej primerljivi če ne dlakocepimo. HP Eny x360 pa overall ok, zaslon je IPS, ni pa med boljšimi, ima nižjo svetilnost, manj natančne barve, vidna je "pulse-width modulation" če ni na najvišji svetilnosti, grafični driverji potrebujejo še nekaj dela, menda se pogosto sesuvajo, kar se pozna nasplošno v pogostih sesutjih sistema, ventilator je vedno v pogonu in posledično slišen, na papirju je Vega 8 grafika precej spodobna, zaradi driverjev pa je trenutno MX150 v praksi zmogljivejša, skratka, cena je ok glede na specifikacije, ostalo pa nekoliko razočara ...


Hvala za info, mislim, da bo za delo za katerega bo namenjen vec kot dovolj, se posebej, ce gledam prenosnik, ki ga bo zamenjal.

drzni86 ::

Išče se en prenosni za splošno rabo (net, muska, filmi, brez iger in zahtevnih grafičnih programov)

glavna pogoja sta 17+" ekran in cena okoli 700-750€ ali manj.

Kaj je trenutno najboljša izbira v Slo štacunah?

lešnik ::

Zanima me, če je kdo že naročal z eudirect.shop. Kakšne so izkušnje?

drzni86 ::

drzni86 je izjavil:

Išče se en prenosni za splošno rabo (net, muska, filmi, brez iger in zahtevnih grafičnih programov)

glavna pogoja sta 17+" ekran in cena okoli 700-750€ ali manj.

Kaj je trenutno najboljša izbira v Slo štacunah?


ok glede, da ni nekega odziva sem sam delal malo raziskave... :)

specifikacije sem nekako določil takole:

- 17,3 zaslon
- 8GB rama
- 256 SSD
- brez OS
- zaloga v slo štacuni oz. nek normalen dobavni čas (do cca 15 dni)
- cena nekje med 700-800€


Ravno neke bogate izbire ni tako, da sem prišel do tegale:
HP

Kaj so alternative? Pri navedenem me moti predvsem to, da ima samo 1 leto garancije (opcija je sicer doplačilo 52€ za 3 leta garancije).

D3m ::

|HP EliteBook|R5 6650U|

drzni86 ::

D3m je izjavil:

Alternative.

https://anni.si/prenosni-racunalniki/pr...

https://anni.si/prenosni-racunalniki/pr...



Žal ni noben 17,3...

D3m ::

Potlej pa vzemi tega, ki si gledal.
|HP EliteBook|R5 6650U|

MrStein ::

MrStein je izjavil:

Za mobilni workstation. i7-8750H? Več? Morebiti kaki ryzen ?

Hmm, vsi modeli z i7-8750H imajo še "gamersko" GTX 1050 Ti zraven.
A res ni nobenega z Intel grafiko?
Bi raje ta denar dal za večji SSD ali RAM.
(razen če je rak poceni ta čip)
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

DePalmo ::

Kaj pa tole? https://www.mimovrste.com/prenosniki/hp...

17.3, 1920x1080, IPS
i3 7020U
256 GB SSD oz. NVMe (!)
4 GB RAM

500 EUR. Meni se zdi soliden za ta denar, uporaba nebo zahtevna: Office, internet, filmi oz. serije.

Tomson ::

@DePalmo, @drzni86:
omenjeni HP (17-by0003nm) je precej solidna opcija za ceno, dobra alternativa je Acer Aspire 5 za 650€, ki ima novejši procesor, ki je občutno zmogljivejši (2x boljši) in prijaznejši do baterije, tudi 4GB več RAMa danes hitro pride prav, 4GB je res skrajni minimum. Overall na višjem nivoju je HP Probook 470 za 770€, ki je dražji, a se tudi pozna pri materialih, tipkovnici, sledilni plošči itd., če gre finančno skozi bi sam predlagal ProBooka ...
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

w4nkst4 ::

https://www.tehnox.si/prenosnik-hp-15-d...

tale se mi zdi kar ugoden, zamenaš še z ssd

Kumar93 ::

Zdravo.

Za študentsko rabo iščem prenosnik za cca 800 eur (max 900):
- 14 ali 15,6˝ zaslon
- i5 ali i7 procesor 8. gen
- zaželjeno, če je lahek in tanek
Kaj je trenutno best buy za to ceno?

Gledal sem npr:
https://www.notebooksbilliger.de/notebo...
https://www.notebooksbilliger.de/notebo...
Mnenja o zgornjih dveh prenosnikih in drugi predlogi dobrodošli.

Hvala

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Kumar93 ()

Tomson ::

Fino bi se bilo za začetek odločit ali 14" ali 15.6", ker je potem lažje priporočat in predvsem manj časa vzame. Glede na to, da želiš, da je lahek in tanek, bo verjetno 14" bolj primeren? 15.6" modeli so okoli 2kg, 14" pa okoli 1kg, je razlika torej kar občutna ...
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

commissar ::

Iscem prenosnika za domaco rabo.
Najraje bi i5-8250u, 8gb, graficna ni pomembna, 15,6 ips zaslon ter pa (zelo pomembno) nesvetleco Slovensko tipkovnico (vkljucno layout).

Gledal sem Asus vivobook, lenovo ideapad, hp,...
Sam nimam izkusenj s slo tipkovnicami, tako da ne vem, ali imajo te prenosniki samo slovenske crke vgravirane v US layout, ali je pravi slo layout (QWERTZ @ Wikipedia. Rabil bi pravi slo layout.


hvala
lp

Tomson ::

Bestbuy pri 15.6" je trenutno Medion Akoya za 699€ (15.6" FHD IPS, i5-8250U, 8GB RAM, 512GB SSD, Win10, 3-letna garancija), glede tipkovnice pa preveri ...
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

MrStein ::

Osvetlitev tipkovnice se skoraj vedno lahko izklopi.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Kumar93 ::

Tomson je izjavil:

Fino bi se bilo za začetek odločit ali 14" ali 15.6", ker je potem lažje priporočat in predvsem manj časa vzame. Glede na to, da želiš, da je lahek in tanek, bo verjetno 14" bolj primeren? 15.6" modeli so okoli 2kg, 14" pa okoli 1kg, je razlika torej kar občutna ...


Glede na to, da nimam dodatnega monitorja, niti stacionarnega racunalnika, bo verjetno 15.6" bolj primeren.
Tako da prosim za predloge za 15.6" prenosnike.

w4nkst4 ::

««
524 / 658
»»