» »

Kateri prenosnik?

Kateri prenosnik?

Temo vidijo: vsi
««
467 / 658
»»

igor0203 ::

Iščem nov prenosnik, večinoma se bo uporabljal za programiranje v Javi. Trenutno imam Elitebook 8560p s 16GB rama, tako da iščem nekaj v temu rangu. Budget je tam nekje do cca. 1100-1200€.

Zaenkrat sem gledal te:
Asus N552VS-FI210D
HP Envy 15-as007nc
IdeaPad 700 i5-6300HQ
ASUS-ZenBook UX303LN-R41 + 8GB DDR dodatno
Asus GL552VW

JamesTheKing ::

Zdravo,

kupujem nov laptop cenovnega ranga okoli 700EUR (lahko manj, lahko tudi več-do 800EUR več pa res ne). Laptop ne sme biti večji od 15.6", lahko pa je manjši. Primarno se bo računalnik uporabljal za faks (gradbeništvo), torej za CAD programe, tu pa tam kakšen Photoshop, pisanje seminarskih, gledanje filmov in pa če bo možno za kakšno FIFO. Če kaj pomaga, SSD že imam (SATA 2.5).
Hočem prenosnik z nesvetlečim ekranom in dobro baterijo pa da ni HP. Lahko je iz tujine.

Zaenkrat sem našel samo ta dva:
https://www.mimovrste.com/prenosniki/le...
http://geizhals.eu/asus-zenbook-ux310ua...

Je drugi vreden 100EUR več?

Vsak predlog je dobrodošel.

Hvala

Zgodovina sprememb…

Formula 1 ::

@JamesTheKing jaz sem za faks naročil tegale https://www.computeruniverse.net/produc...
Pri meni bi moral biti v ponedeljek. Če te zanimq lahko poročam kako je. Še najbolj me skrbi baterija.

JamesTheKing ::

Formula 1 je izjavil:

@JamesTheKing jaz sem za faks naročil tegale https://www.computeruniverse.net/produc...
Pri meni bi moral biti v ponedeljek. Če te zanimq lahko poročam kako je. Še najbolj me skrbi baterija.


Hmmmm AMD grafična v prenosniku? včasih vem da to ni bilo najbolje hh...kako je zdaj s tem?

JamesTheKing ::

PRavtako me zanima ali je integrirana grafična dovolj za poganjanje AutoCAD/ArhiCAD in Photoshopa?

ruupkeee ::

Pozdravjeni zanima me vaše mnenje o tem računalniku? je dober za svojo ceno ?
hvala

https://www.mimovrste.com/prenosniki/as...

Han ::

Odvisno, za kaj ga misliš uporabljat... Po moje lahko dobiš za 124 eur manj boljši prenosnik.

http://www.enaa.com/oddelki/racunalnist...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Han ()

windx ::

Kaj pravite na tole zadevco. Ni več nova zadeva bi pa verjetno bila za kakšne 2,3 leta?

https://www.amazon.co.uk/ASUS-G751JY-T7...

igor0203 ::

Danes sem se malo sprehodil do BigBang-a in si ogledal prenosnike. Gled ena to, da prihajam z Elitebook-a, moram reči da sta mi dober občutek pustila le Asus UX501, HP Envy 15 in HP Spectre. Novih Elitebookov nažalost nisem opazil, le ProBook-e.
Torej ima kdo kako idejo, kje bi najugodneje dobil katerega izmed teh dveh prenosnikov? Oz. ali sta Envy in Spectre kaj slabša od UX501?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: igor0203 ()

ruupkeee ::

Han je izjavil:

Odvisno, za kaj ga misliš uporabljat... Po moje lahko dobiš za 124 eur manj boljši prenosnik.

http://www.enaa.com/oddelki/racunalnist...



Računalnik bi uporabljal za lažje računalniška opravila, poker in vse applikacije ki spadajo zdraven* in pa ne prav zahtevne računalniške igre.
hvala za odgovor.

Han ::

Kot rečeno je ta HP za 449 eur boljši nakup kot ASUS za 573 eur. Ima sicer malenkost slabši procesor, vse ostalo pa je boljše. Poleg tega imamo pri nas katastrofalen servis za Asus.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Han ()

ruupkeee ::

Han je izjavil:

Kot rečeno je ta HP za 449 eur boljši nakup kot ASUS za 573 eur. Ima sicer malenkost slabši procesor, vse ostalo pa je boljše. Poleg tega imamo pri nas katastrofalen servis za Asus.


"Han" hvala za informacije , pa je ta spletna stran preverjena v sloveniji? Mogoče veste če se da plačilo na obroke na tej strani . Najlepša vam hvala za pomoč:)

Han ::

Spletna trgovina je preverjena, nudijo tudi plačilo na kredit. Zraven povezave za kredite imaš tudi seznam servisov...

SumTingWong ::

Katera grafična v prenosniku je dovolj močna za poganjanje LoL, indie games, Minecraft na FullHD? Da vem približno v kakšen rangu moram iskati prenosnik.

Shadow666 ::

Navadnega Minecrafta? In LOL na medium? Že 850m,950m bi mogl bit dovolj . 1060 bi pa posekal to v nulo, pomoje overkill , za take low zahtevne špile totaln overkill. za zmodan minecraft bi pa kr rabil orenk grafiko.

850 in 950 sta že malo outdated. ampak trenutno so mašine z 1060 notri še kar drage...
IntelXeon1241v3 3.5Ghz|GTX 1060 Strix 6GB| 16Gb 1600Mhz CrucialBallistics|
|AsusH97Pro|XFXPro650WBronze|
|1TbWDBlue|Crucial M500 SSD 240GB|Samsung EVO 256GB|ThermalRightRev.A

Zgodovina sprememb…

SumTingWong ::

Ouch. No, ze 850M in 950M dvigneta ceno laptopa na 700-800€ plus. Sem mislil da bom z LOL predvsem bolje cez prisel.

Shadow666 ::

Lahko me kdo popravi, ampak , v mojem primeru, jaz sem če sem igral na prenosniku, sem vedno kupil 1366x768, da ne greje preveč + nekaj performanca sem dobil za manj keša .. 2 leti nazaj sem kupil Asus-a za 530€ z 840m in je delal gud. Verjetno bi ti LOL delal tudi na slabših specifikacijah. najmanj kar sem igral jaz je bilo na 840m in sicer BF4 /D3/PoE, vse je teklo relativno dobro, ne upam pa reči kakšen bi bil performance na FHD.

Zdej če ti je resolucija neprioritetna in ti je ok 1366x768, potem maš opcije dosti poceni, v SLO (tujine sam ne gledam za prenosnike, lahko ti svetuje kdo drug).

http://www.enaa.com/oddelki/racunalnist... Tole ti bi gonilo LOL in MC brez problema kar solidno. Moram pa poudarit da zelo pluvajo po ASUS servisih, sam v dveh letih nisem imel enega problema. Če pa je, si pa baje vzamejo čas. Nisem pa 100% če to drži.

Druga opcija, ki je pa malce dražja in se mi zdi dosti ok za dinar v SLo, je pa tale:
LENOVO = FHD + 950m + i5 + SSD = 700€
https://www.mimovrste.com/prenosniki/le...

Verjetno bi ti LOL poganjal tudi prenosnik za 400€, samo vprašanje je pa kako in kako dolgo.
IntelXeon1241v3 3.5Ghz|GTX 1060 Strix 6GB| 16Gb 1600Mhz CrucialBallistics|
|AsusH97Pro|XFXPro650WBronze|
|1TbWDBlue|Crucial M500 SSD 240GB|Samsung EVO 256GB|ThermalRightRev.A

SumTingWong ::

Tega Lenovo imajo zdaj vsepovsod (zinžanega) za 700€. Ne vem sicer zakaj je ta odprodaja, ampak je dober deal. Gledal sem tudi Acerja s skoraj isto konfiguracijo. Vedno sem bil bolj za Asus, ampak tole s servisi me je kar zmotilo. Katere znamke nimajo problemov z nalaganjem "domačih" Windowsov?

Punca ima Asus 15.6" ASUS, 1366x768, 940M, lanski model. Zelo je lep, glasen (zvočniki), tih, ampak ločljivost me izredno moti, sploh pri gledanju filmov. In pa že 8 let sem na ločljivost 1680x1050 -> 1920x1080 in je precejšen downgrade potem tole.

Prvič kupujem laptop. Vedno sem bil pristaš desktopov, ker si kupil računalnik za ~800€ in si imel mir kar nekaj let. Moram premisliti ali mi mobilnost res toliko pomeni.

MrStein ::

1366x768 je crap
Potem raje 1680x1050, če že mora biti manj kot 1920 pik.

Razen, če se res ne bo nič počelo razen iger.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Shadow666 ::

Vse se gre za to koliko performanca si pripravljen žrtvovat za resolucijo. Bral sem da naj bi 940m bila dovolj za low/medium doto nad 60fps na 1080p. Tale Lenovo bi bil suepr choice ^^
IntelXeon1241v3 3.5Ghz|GTX 1060 Strix 6GB| 16Gb 1600Mhz CrucialBallistics|
|AsusH97Pro|XFXPro650WBronze|
|1TbWDBlue|Crucial M500 SSD 240GB|Samsung EVO 256GB|ThermalRightRev.A

SumTingWong ::

Hja, recimo GPUBoss in pa gpunechmark pravita, da je velika razlika med 940mx in 950m. POtem med 950m in 960m pa morda 10%, pa še to ne.

Shadow666 ::

Imo bi moral že 840m furat Doto. na low na FHD. 850 pa 100%.
IntelXeon1241v3 3.5Ghz|GTX 1060 Strix 6GB| 16Gb 1600Mhz CrucialBallistics|
|AsusH97Pro|XFXPro650WBronze|
|1TbWDBlue|Crucial M500 SSD 240GB|Samsung EVO 256GB|ThermalRightRev.A

Bye ::

Pozdravljeni,

kupujem nov prenosnik. Uporabljal se bo za brskanje, Office in gledanje filmov (4K).
Berem, da imajo Asusovi prenosniki najbolje rešen sistem hlajenja oz. so najtišji. Doslej sem imel HP-ja, ki se je precej grel in bil posledično tudi zelo glasen.
Zaslon preferenčno 17" (mat/FHD), Intelov proc, po možnosti osvetljena tipkovnica, RAM in SSD bom dokupil naknadno, SLO trgovina, brez OS (ali so problemi z nameščanjem WIN7?), cena < 450 ojrov.
Izbiram med sledečimi:
1. http://www.enaa.com/oddelki/racunalnist...
2. http://www.enaa.com/oddelki/racunalnist...
3. http://www.enaa.com/oddelki/racunalnist...
4. http://www.enaa.com/oddelki/racunalnist...

Takole na prvi uč se mi zdi, da HP ponuja največ za denar, samo bojim se, da ne bo spet problemov s pregrevanjem in hrupom. V poštev pride tudi Medion, vendar ga v Hoferju nisem zasledil.
Prosim za nasvet, hvala.

Han ::

HP ponuja največ za vložen denar. Prenosniki z Broadwell in novejšimi procesorji (14 nm litografija) se ne grejejo pretirano, sploh če so to dvojedrniki. Manj se greje tudi zaradi zgolj SSD diska. Za Asus si pa zgoraj preberi, kakšen servis imamo v kokoški.

Mediona morda še najdeš v žalskem Hoferju.

Bye ::

Hvala!

Bye ::

Na mimovrste imajo cenejšo verzijo z grafiko Intel HD5500. Verjetno se ne splača ločena kartica AMD Radeon, glede na namen uporabe? Tudi gretja bo verjetno manj?

https://www.mimovrste.com/multimedijski...

mat xxl ::

Han je izjavil:

HP ponuja največ za vložen denar. Prenosniki z Broadwell in novejšimi procesorji (14 nm litografija) se ne grejejo pretirano, sploh če so to dvojedrniki. Manj se greje tudi zaradi zgolj SSD diska. Za Asus si pa zgoraj preberi, kakšen servis imamo v kokoški.

Mediona morda še najdeš v žalskem Hoferju.


Kateri HP priporočaš za sicer pisarniško uporabo, vendar mora biti tudi stylish in ja močne performance nekje 15,4 col in pa malo višja resolucija pa vsaj možnost 2 ssd jev lahko na paličkah pa vsaj podpora za 32 gb memory. Lahko ima pa noter manj......

Kaj je top of top ?

OmegaM ::

Mi zna kdo svetopvan prenosnik 15'6 za cca 500€?
Ok, plus/minus 30 evricov.
Uporabljal bi se za vse, igrice, internet, filmi.
Ni nam lahko, bo pa boljše!!!

house ::

Han ::

Ta Dell je nekoliko bolj "plastičen", a vseeno dokaj soliden.

Če lahko dodaš še slabih 200 eur, je novi HP ProBook 470 G4 z i3-7100U procesorjem, FHD IPS ekranom, 8 GB RAM in 256 GB SSD za razred boljši.

@mat xxl: v omenjeni HP lahko vgradiš 2,5" SATA SSD, 8 GB RAM pa zamenjaš z 2×16 GB. Če rabiš močnejši procesor, se ozri po dražjih modelih. Test podobnega...

zmaugy ::

Han je izjavil:

HP ponuja največ za vložen denar. Prenosniki z Broadwell in novejšimi procesorji (14 nm litografija) se ne grejejo pretirano, sploh če so to dvojedrniki. Manj se greje tudi zaradi zgolj SSD diska. Za Asus si pa zgoraj preberi, kakšen servis imamo v kokoški.

Mediona morda še najdeš v žalskem Hoferju.


Se hecaš, ane? Sam imam doma 3 HPje, Elitebooki, baterije v dveh so crknile čez noč, seveda izven garancije. Brez kakršnih koli znakov, da se bo to zgodilo. Na novejšem mi vsak teden enkrat neha delati wifi kartica in je edini način restart. In pri tem se ugašanje nikoli ne konča, ko sem ugašanje po nekaj minutah prekinil z gumbom za izklop, mi pri ponovnem zagonu ni našlo diska in sem po uri panike ugotovil, da je rešitev izvlek baterije in čakanje deset minut, nakar se disk spet prepozna.
Zdaj te primere rešujem s poklopom zaslona, nakar se pri startu ponovno vrnemv ugašanje in nato lahko normalno startam.
Skratka - HP sam ne kupim več.

Kar nekaj težav je tudi z Lenovo Yoga ultrabookom za cca 1400 EUR.

Za naslednji notebook sem kar v dilemi tudi sam.

Han ::

Imaš pač smolo. 8 let star EliteBook deluje še danes brezhibno. Res se kar precej greje, a deluje. Tudi s 3 leta starim ProBookom ni nobenih težav.

Za boljšo kvaliteto boš moral seči globlje v žep in vzeti nekaj v rangu Dell XPS.

zmaugy ::

Han je izjavil:

Imaš pač smolo. 8 let star EliteBook deluje še danes brezhibno. Res se kar precej greje, a deluje. Tudi s 3 leta starim ProBookom ni nobenih težav.

Za boljšo kvaliteto boš moral seči globlje v žep in vzeti nekaj v rangu Dell XPS.


Dell XPS je v istem cenovnem rangu kot Elitebooki. In ne mi o smoli, smola je enkrat. In zdaj tudi starejši Elitebook dela ok, ampak a je bilo treba plačati davek HPju v obliki nove baterije? A sem omenil multifunkcijsko HP napravo, ki je kakšno leto po koncu garancije nehala printat, nato 14 dni kasneje še skenirat? Nič vidnega narobe, neka nedefinirana napaka. Naprava rabljena zelo malo.
Od HP ne kupim nikoli več ničesar.

Baterije ponavadi crkujejo počasi, ane?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zmaugy ()

Han ::

Ponavadi, se pa lahko zgodi, da baterijo "odnese" tudi čez noč zaradi defekta v celicah. V povprečju je baterija zrela za menjavo po 3-5 letih.

Ti imaš slabo izkušnjo s HP, nekdo drug s Canonom, Asusom, Dellom, Applom... Dandanes žal ni več nobene garancije na ime, neglede na (premium) ceno.

fujtajksel ::

Han je izjavil:

Imaš pač smolo. 8 let star EliteBook deluje še danes brezhibno. Res se kar precej greje, a deluje. Tudi s 3 leta starim ProBookom ni nobenih težav.

Za boljšo kvaliteto boš moral seči globlje v žep in vzeti nekaj v rangu Dell XPS.


Dell XPS izgleda red dobro zdizajniran in narejen, ampak žal dodelanost BIOSa in drajverjev nikakor ne ustreza cenovnemu nivoju, TB3 dock ne dela...

Modri dirkač ::

fujtajksel je izjavil:

Han je izjavil:

Imaš pač smolo. 8 let star EliteBook deluje še danes brezhibno. Res se kar precej greje, a deluje. Tudi s 3 leta starim ProBookom ni nobenih težav.

Za boljšo kvaliteto boš moral seči globlje v žep in vzeti nekaj v rangu Dell XPS.


Dell XPS izgleda red dobro zdizajniran in narejen, ampak žal dodelanost BIOSa in drajverjev nikakor ne ustreza cenovnemu nivoju, TB3 dock ne dela...


Ja, čisti polom, upajmo da bo OWC dock kaj bolje delal ...
Everybody lies!

fujtajksel ::

Modri dirkač je izjavil:

fujtajksel je izjavil:



Dell XPS izgleda red dobro zdizajniran in narejen, ampak žal dodelanost BIOSa in drajverjev nikakor ne ustreza cenovnemu nivoju, TB3 dock ne dela...


Ja, čisti polom, upajmo da bo OWC dock kaj bolje delal ...


Ne vem, zna bit da je problem da je TB3 čipovje in drajverovje nasploh na nivoju polizdelka. Ker Dell ni edini ki ima težave, vprašanje kolk so sploh krivi za ta del. Tozadevno si lahko še na slabšem če vzameš 3rd party dock, ker znajo bit težave s tvojim računalnikom bolj endemične. Pri Plugable so tudi zaznali težave
http://plugable.com/2016/06/30/investig...
No glavni razlog za odpoklic TB15 je menda pregrevanje z dvema 4k zaslonoma, kar je zihr njihova krivda. Pa za del problemov znajo bit krive Dell Broadcom 1830 wifi kartice v računalnikih... Očitno niso sposobni problemov sproti odkrivat in razreševat v razumnem času.

omni-vor ::

Katerih znamk za prenosnike nižjega cenovnega ranga priporočate, da se izogibamo?


Gre se za nezahtevnega uporabnika, ki bo prenosnik večinoma uporabljal za pisanje dokumentov (veliko tipkanja) in surfanja.

Sam sem osredotočen na Asus, Lenovo, HP in Dell.

Čeprav po drugi strani pa sem v preteklosti večkrat slišal precej pritožb čez HP in Dell. Je to slučaj, in mi te dve znamki vseeno priporočate?



Katere procesorje naj gledam? i5, mogoče še kaj od AMDja? Nisem več na tekočem s tem.

Modri dirkač ::

fujtajksel je izjavil:

Modri dirkač je izjavil:

fujtajksel je izjavil:



Dell XPS izgleda red dobro zdizajniran in narejen, ampak žal dodelanost BIOSa in drajverjev nikakor ne ustreza cenovnemu nivoju, TB3 dock ne dela...


Ja, čisti polom, upajmo da bo OWC dock kaj bolje delal ...


Ne vem, zna bit da je problem da je TB3 čipovje in drajverovje nasploh na nivoju polizdelka. Ker Dell ni edini ki ima težave, vprašanje kolk so sploh krivi za ta del. Tozadevno si lahko še na slabšem če vzameš 3rd party dock, ker znajo bit težave s tvojim računalnikom bolj endemične. Pri Plugable so tudi zaznali težave
http://plugable.com/2016/06/30/investig...
No glavni razlog za odpoklic TB15 je menda pregrevanje z dvema 4k zaslonoma, kar je zihr njihova krivda. Pa za del problemov znajo bit krive Dell Broadcom 1830 wifi kartice v računalnikih... Očitno niso sposobni problemov sproti odkrivat in razreševat v razumnem času.

Sem videl, ja.
Apple pa itak še po svoje nagaja 3rd party proizvajalcem. http://www.digitaltrends.com/apple/2016...
Škoda, TB3 bi lahko precej poenostavil ogromno zadev, ampak očitno bo še nekaj časa trajalo ...
Everybody lies!

fujtajksel ::

Modri dirkač je izjavil:


Škoda, TB3 bi lahko precej poenostavil ogromno zadev, ampak očitno bo še nekaj časa trajalo ...


Kaj in komu TB3 poenostavlja...
Mislim da bi bilo precej uporabnikov srečnejših, če bi imeli laptopi par konektorjev več, da ne bi potem rabili dockov/hubov/adapterjev s sabo nosit za vsako p.
Kar se priključevanja dockov in eGPU tiče je alternativa konektor za sistemsko vodilo (kot stari docki, pa Alienware eGPU in množica domačih rešitev).

zmaugy ::

Han je izjavil:

Ponavadi, se pa lahko zgodi, da baterijo "odnese" tudi čez noč zaradi defekta v celicah. V povprečju je baterija zrela za menjavo po 3-5 letih.

Ti imaš slabo izkušnjo s HP, nekdo drug s Canonom, Asusom, Dellom, Applom... Dandanes žal ni več nobene garancije na ime, neglede na (premium) ceno.


Dvakrat pri istem proizvajalcu in pri istem kupcu? Le kakšna je verjetnost za to? Razen če ni by design. Me zanima kdaj bo tretjemu šla baterija, ta je najmlajši. Bo zanimivo videti, če bo kakšno časovno pokrivanje...

house ::

Han je izjavil:

Ta Dell je nekoliko bolj "plastičen", a vseeno dokaj soliden.

Če lahko dodaš še slabih 200 eur, je novi HP ProBook 470 G4 z i3-7100U procesorjem, FHD IPS ekranom, 8 GB RAM in 256 GB SSD za razred boljši.

@mat xxl: v omenjeni HP lahko vgradiš 2,5" SATA SSD, 8 GB RAM pa zamenjaš z 2×16 GB. Če rabiš močnejši procesor, se ozri po dražjih modelih. Test podobnega...


Plastičen pomeni?

HP sem že imel, ASUS tudi, zdaj bi poskusil z DELL. Morda kateri drug model DELL?

omni-vor ::

house je izjavil:


HP sem že imel, ASUS tudi, zdaj bi poskusil z DELL. Morda kateri drug model DELL?


Zakaj ne bi ponovno vzel HP ali ASUS? Slabe izkušnje?

Modri dirkač ::

fujtajksel je izjavil:

Modri dirkač je izjavil:


Škoda, TB3 bi lahko precej poenostavil ogromno zadev, ampak očitno bo še nekaj časa trajalo ...


Kaj in komu TB3 poenostavlja...
Mislim da bi bilo precej uporabnikov srečnejših, če bi imeli laptopi par konektorjev več, da ne bi potem rabili dockov/hubov/adapterjev s sabo nosit za vsako p.
Kar se priključevanja dockov in eGPU tiče je alternativa konektor za sistemsko vodilo (kot stari docki, pa Alienware eGPU in množica domačih rešitev).

Čezdalje več monitorjev ima/bo imelo USB-C in in s tem funkcionalnost docka in polnilca, en kabel in ciao.
Razen SD-card readerja (pri macu recimo) pa res ne rabiš nekih donglov, sploh ker ima dosti naprav posebej kabel, kupiš samo adapter kabel.

Čez najkasneje 2 leti bo USB-C (z ali brez TB3) standard priključek.
Everybody lies!

bigbada ::

Jaz sem kupil tega MEDION za 899 v hoferju, pa da vidimo. Čez nekaj dni prispe. Gor je windows 10 home. A če recimo inštaliram drug windows in se odločim vrniti na 10 imam kje kakšno kodo ali je že aktivirana zadeva?

house ::

omni-vor je izjavil:

house je izjavil:


HP sem že imel, ASUS tudi, zdaj bi poskusil z DELL. Morda kateri drug model DELL?


Zakaj ne bi ponovno vzel HP ali ASUS? Slabe izkušnje?


Tako, disk in baterija.

japol ::

Ni važno, vse pride iz iste fabrike/traka.
- baterija od 1000 do 2000 ciklov (okvirno 2 do 3 cikli na dan, se pravi v 2 letih gre vsaka u maloro)
- diski HDD so WD ali pa seagate, SSD pa Samsung, neki liteon in podobno spet vse isto, WD ma zdej ssdje, pa naj bi to bil prepakiran sandisk. te M.2 pločice itd.
Kar se tiče laptopov smo skos na HP pavilionih, pa vsi vemo da to ni kvaliteta. Edino sedaj gremo na envy, da je mal aluminija, bol kompaktno zgleda
- je pa treba vzeti v račun, da po 7 letih delovanja (12 do 14ur na dan) so se diski zamnejali, ker takoj ko so pokazali da se na njih ne da več zapisovat, menjava.
- pa po 6 letih se na ekranu pojavijo dead piksli, ne da se jih popravt, je treba panel zamnjat. Spet ekrane dela pa ena al 2 firmi in to se potem vgrajuje vsepovsod
Predlagamo da se kupi vtičnica s tipko, da ko je polna baterija, se izklopi, ko je prazna priklopi in se čim dlje obdrži baterijo. Renderji so hudič, dokler si na netu, wordu,... dela integrirana grafa, ni nič slišat, ko pa renderiraš, pa se uklopi ventilator in ločena 4GB grafa, pol pa spije baterijo v 2 urah, normalno je zdržala po 6do8 ur.
Mi žal iz HP ne gremo, bomo pa pri printerjih šli. Ker tam je pa čisto nekaj drugega.
Vse ostalo tega ranga je še vedno na otip blo kot cenena plastika.

Acerje smo vozili na popravilo mateplate, ker se je tako pregreval, da je heatpipe (bakrena cev, ki gre čez čipovje, do rež in ventilatorja za hlajenje) odstopil od čipovja in je potem vezje skurilo, pa čipe menjali (ja, še se to dela!) in potem ni garancije, ker nikoli ne več koliko globoke je kaj odstopilo oz. skurilo.
Velik vpliv na življensko dobo ima prenašanje.

Aja pa še priporočamo čiščenje ventilatorjev (na par mesecev) in pa da je laptop dvignjen od postelje,... mora bit pretok zraka.
Je pa nekakšno nepisano pravilo, ki pravi: "Če te po parih dneh/takoj ne začne zaj.... potem imaš mir."
Vsi so v uporabi brez problema 7let, pa vidmo da še po tem delujejo.
Mal v razmislek: glede na to dobo 7let, 1400EUR za laptop, računaj 200EUR/leto oz. 16-17EUR/mesec za ornk laptop, kolk daš za telefon, klice,...?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: japol ()

zmaugy ::

Tudi če bi vse prišlo iz iste tovarne, imaš izdelke po različnih specifikacijah in zahtevah, kontrola kakovosti se razlikuje glede na cenovni razred. Poleg tega je lahko zasnova notebooka pametna in s tem podaljša življensko dobo ali pa butasta in stvar crkne hitro.
Pri planned obsolence ni stvar toliko v glavnini izdelka kot je v posameznih delčkih, ki so namensko slabši, da se pokvarijo in onesposobijo celoto.

MrStein ::

japol je izjavil:


Predlagamo da se kupi vtičnica s tipko, da ko je polna baterija, se izklopi, ko je prazna priklopi in se čim dlje obdrži baterijo.

Ja, pol pa ni čudno, da baterije crknejo po dveh letih.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Han ::

house je izjavil:

Plastičen pomeni? HP sem že imel, ASUS tudi, zdaj bi poskusil z DELL. Morda kateri drug model DELL?

Plastičen pomeni, da deluje bolj plastično kot npr. Dell Latitude, ki je stopničko nad Inspironom. Slednji je vseeno manj plastičen kot npr. Lenovo IdeaPad...

Pri Dellu moraš žal seči kar globoko v žep, če želiš imeti kvaliteten (IPS) ekran, SSD, boljši procesor, dodaten GPU, več spomina kot 4 GB... Predvsem pa moraš vedet, za kaj boš računalnik uporabljal. Če je to osnovna ali povprečna pisarniška raba, je tudi Inspiron v redu...

Dell Latitude 3570 i5/8GB/256SSD/WIN10PRO + 500GB zunanji USB 3.0 disk bi bil dokaj v redu, če ne bi imel 1366×768 ekrana.

Latitude E5570 je skoraj ista pesem, le da ima FullHD ekran (1920×1080), a je cena dvakratnik zgornjega...

Inspiron 5767 i7-7500U, 8GB, 1TB, R7 M445, W10P je približno na nivoju 300 eur cenejšega HP ProBooka 470 G4.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Han ()
««
467 / 658
»»