» »

Kateri prenosnik?

Kateri prenosnik?

Temo vidijo: vsi
««
468 / 658
»»

ribcek ::

zmaugy ::

Han je izjavil:

Ponavadi, se pa lahko zgodi, da baterijo "odnese" tudi čez noč zaradi defekta v celicah. V povprečju je baterija zrela za menjavo po 3-5 letih.

Ti imaš slabo izkušnjo s HP, nekdo drug s Canonom, Asusom, Dellom, Applom... Dandanes žal ni več nobene garancije na ime, neglede na (premium) ceno.


Samo update: ker sem za to že slišal, sem na youtubu poiskal ustrezna navodila. Guess what, notebook, ki na baterijo ni hotel niti pisniti, je od cca dveh zjutraj do zdaj (več kot 6 ur) že na bateriji. Ko sem nazadnje preveril, je imel še 34%.

zmaugy ::

Ob 10h se je sam ustavil, baterija je bila na 7%. Tako, softversko se je baterija onesposobila (in ob pomoči Youtube zelo enostavno rekalibrirala) in povprečni uporabnik bi plačal cca 80 EUR na servisu za novo. Nice. NOT! ;(

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zmaugy ()

Han ::

Dell (Latitude) ima odličen program, v katerem lahko nastaviš način uporabe baterije oziroma prenosnika. Če je večinoma priklopljen na elektriko, baterijo izprazni in napolni le nekajkrat na leto, manj kot enkrat mesečno. Povedano drugače, baterija se počasi prazni, ker je ne polni za vsakih 5% izpraznitve. Ko se izprazni do ca. 20%, jo napolni nazaj na 100%.

seminal ::

Han kaj torej priporočaš? nastavit v bious AC only? imam večinoma na docku prenosnik?
LP

Han ::

Logično bi bilo tako. Imaš zgolj v BIOS to možnost?

Motion ::

Si kdo lasti ali pa ima izkušnje z HP Pavilion x360 15" (model HP Pavilion x360 15-bk102ng naprimer).
A ma možnost dveh diskov? Se pravi SSD (lahko je tudi M2 verzja (al tisti brez ohišja)) plus klasičen hdd.

Zstiller ::

Velika dilema tukaj za 360€ lahko dobim nov thinkpad x230 z ips zaslonom. Vsi, ki ga imate kaj si mislite o zaslonu? Je 133x768 dovolj in najpomembneje kakšne so barve in kontrast.

seminal ::

Predrago, sploh če ni FHD..

Zstiller ::

x230 z FHD ne obstaja.

bojsi ::

A je ta Medion Erazer dober deal glede na specse/kvaliteto? Ali se dobi za ta dnar kaj boljšega?

mtosev ::

bojsi je izjavil:

A je ta Medion Erazer dober deal glede na specse/kvaliteto? Ali se dobi za ta dnar kaj boljšega?
da je
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

WildChild ::

Pozdravljeni!

Narava dela zahteva, da potrebujem ultrabook. Cena do 2k. Macbook in ostalo ne pride v poštev, ker bo primaren OS Linux. Zato je dobro, da je Linux friendly. Mora imeti 16GB hitrega rama, 480GB SSD, i7 tanovi skylake, fingerprint scanner je bonus. Kar mi je še pomembno je, da je lahko velikost ekrana največ 13" oziroma, če je dober screen to body ratio tudi 14" vendar ne sme presagati teže 1,5kg, raje 1,4kg... manjši/lažje ko je boljše je, ker veliko potujem. Zdaj, ker smo že na začeku 2017 bi bilo fino, da ima proper resolucijo 3200×1800 se prav 1600×900 podvojeno.

Imate kakšne predloge?
in da mood

Han ::

Dell XPS ali Lenovo Carbon. Poišči si ga na Altstore.si.

Klemen13 ::

Pozdravljeni,
ker je mel moj instikt prav, so mi vceraj odpovedali nakup prenosnika s strani naročnika sem spet na lovu za laptopom. Moje zahteve so: dober procesor(nekje v rangu 6700hq, 4710hq), ki ga potrebujem za poganjanje več virtualk in FHD IPS 15" ekran. Grafična kartica je lahko integrirana. Cena pa nekje do 700€.
Moj nakup, ki je bil zal preklican: http://www.ebay.co.uk/itm/322348012669
Ce imate kaksen nasvet, bi bil zelo hvalezen.

qwea ::

Kakšno mnenje o Lenovo IdeaPad 700?
https://www.mimovrste.com/multimedijski...

Jin ::

Živjo, kupujem prenosnik, ki bo namenjen delu v postprodukciji. Ker je tako velika ponudba prenosnikov sem malenkost izgubljen in bi mi prav prišlo nekoliko pomoči. Predvsem je problem dobiti podatke o zaslonu.

Prioritete so:
- dobro hlajenje (ne želim thermal throttlinga)
- zaslon, ki 100% pokriva sRGB. Resolucija HD ali UHD. Seveda je zaželjena čim boljša uniformnost in nivo črnine. Nujno pa mora imete dobre vidne kote. IPS, IGZO, itd.
- 4 jedrni i7 ali xeon procesor. Ni toliko pomembno kateri. Če kdo pozna prenosnik z več jedri, naj prosim posreduje link!:)
- 32GB RAM. Opcijsko ima lahko tudi 16GB s prostorom za razširitev na 32GB.
- M.2 in dve reži za diske. Kateri diski so notri je dosti vseeno, ker lahko damo svoje.
- čim več usb type c, usb 3.1, esata, itd. konektorjev
- grafična kartica 1070 ali 1080

Cena je cca. 2 - 2,5k +DDV.

Takole, to so nekako želje/prioritete. Zelo pomemben je zaslon, a ravno tukaj je najtežje dejansko zvedeti kaj kupuješ! Nujno mora pokrivati sRGB in mora imeti dobre vidne kote:)

Hvala za pomoč!

igor0203 ::

https://www.notebooksbilliger.de/acer+a...

In še review: Acer VN7-592G

edit: Aja, spregledal da iščem z 1070/1080. ;((

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: igor0203 ()

Bye ::

Tale se mi zdi soliden; pa še dosti lažje se upgrejda. Spusti mi do 450. Idealno bi bilo na 400...
http://www.bolha.com/racunalnistvo/pren...

Klemen13 ::

Ker nisem prejel odgovora, predvidevam da zato ker so kolegi objavili prošnje takoj za mano, še enkrat objavljam mojo prošnjo.
Pozdravljeni,
ker je mel moj instikt prav, so mi vceraj odpovedali nakup prenosnika s strani naročnika sem spet na lovu za laptopom. Moje zahteve so: dober procesor(nekje v rangu 6700hq, 4710hq), ki ga potrebujem za poganjanje več virtualk in FHD IPS 15" ekran. Grafična kartica je lahko integrirana. Cena pa nekje do 700€.
Moj nakup, ki je bil zal preklican: http://www.ebay.co.uk/itm/322348012669
Ce imate kaksen nasvet, bi bil zelo hvalezen.

Han ::

Pri nas za tako ceno ne boš dobil prenosnika s HQ procesorjem in IPS ekranom... Ali Ebay ali nemške trgovine.

idealo.de
geizhals.de

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Han ()

Han ::

Drugače pa v altstore.si iskalnik vnesi model procesorja, sortiraj po ceni in izbiraj...

mtreiber ::

Zdravo, tudi jaz sem v manjši dilemi. Nisem zahteven uporabnik računalnika, ampak vseeno.

razmišljam med spodnjima dvema:

http://www.enaa.com/oddelki/racunalnist... 450 eur

https://www.altstore.si/ideapad-110-i3-... 461 eur

Kolikor se meni zdi, je večja razlika samo med procesorjema i3 5005u in i3 6100u. Seveda bi za Lenovo kupil zraven še 4gb rama, da je potem 8gb.

Hvala za nasvete.Lp Marko

Dzanko ::

Pozdravljeni,
iščem manjši dokaj zmogljiv prenosnik za prevajalca za naslednjih 5+ let. Prosim za predloge, ki bi ustrezali naslednjim specifikacijam:

    - budget nekje med 800-1000€
    - velikost 11' ali 12' (13' le v primeru da ni druge izbire)
    - dobra avtonomija baterije (6-8 ur - terensko delo)
    - SSD 256GB
    - RAM 6-8GB
    - po možnosti z OS (Win 10) - ni nujno
    - osvetljena tipkovnica


Prenosnik je lahko nov ali rabljen (v tem primeru dobro ohranjen), ponubne so lahko tudi iz tujine (Avstrija, Nemčija).
Že vnaprej hvala za predloge.

Egidij88 ::

Vzemi en proper 13" laptop, npr. Asus UX serija.

Na hitro dobim recimo tole: https://www.mimovrste.com/prenosniki/as...

Motion ::

Dzanko je izjavil:

Pozdravljeni,
iščem manjši dokaj zmogljiv prenosnik za prevajalca za naslednjih 5+ let. Prosim za predloge, ki bi ustrezali naslednjim specifikacijam:

    - budget nekje med 800-1000EUR
    - velikost 11' ali 12' (13' le v primeru da ni druge izbire)
    - dobra avtonomija baterije (6-8 ur - terensko delo)
    - SSD 256GB
    - RAM 6-8GB
    - po možnosti z OS (Win 10) - ni nujno
    - osvetljena tipkovnica


Prenosnik je lahko nov ali rabljen (v tem primeru dobro ohranjen), ponubne so lahko tudi iz tujine (Avstrija, Nemčija).
Že vnaprej hvala za predloge.

HP Spectre x360 linijo si poglej.
Ta naprimer
https://www.computeruniverse.net/produc...
Sicer lanski model vendar ni kaj slabšI kot letošnji za katerga pravjo da je najboljši laptop letošnjega leta.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Motion ()

lopov ::

Kolegica se je ogrela za Lenovo Yoga 510 14" : http://shop.lenovo.com/si/sl/laptops/yo...

i5-7200U
8Gb rama
256 Gb SSD
1920 x 1080 px

Ostalo enako kot v specifikacijh.

Dobi ga za 730 EUR (z davkom) in sem mnenja, da je dober nakup.

Kakšni zadržki?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: lopov ()

aborko ::

JA... Na prvi pogled je sicer ok (specifikacije), samo v realnosti pa:
- povprečna, da ne rečem slaba svetilnost (247cd/m?) pa še glossy je - slab recept za uporabo na prostem. PA še screen bleeding ima baje...
- ima tudi relativno švoh baterijo 35Wh, npr. moja Thinkpad Yoga 14 ima 56Wh (ok drug cenovni rang, ampak vseeno 35Wh ima redkokateri laptop)
- v testih omenjajo še slab wifi ter odsotnost maintenance flapa

MiDO ::

Je možno dobiti prenosnik z naslednjimi specifikacijami do 700EUR v Sloveniji:

17,3" zaslon
i5 ali i7 procesor
vsaj 1TB HDD
6-8gb ramov
FHD ločljivost
prostor za SSD

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MiDO ()

Motion ::

https://www.altstore.si/prenosnik-asus-...
Vržeš DVD ven in daš disk noter.

MiDO ::

Motion je izjavil:

https://www.altstore.si/prenosnik-asus-...
Vržeš DVD ven in daš disk noter.


A brez, da odstranim DVD pogon ni možnosti? Ker DVD bi potreboval. Lp

Motion ::

Morda da ima tudi mesto za še en disk posebi ali pa M2 slot. NEvem .Za 17" laptop nebi blo nič kaj nenavadno če ima prostor za 2 diska. DVD sem vidu da ma in tisto lahko sigurno daš vn in vržeš disk noter. DVD pa daš v prenosno škatlo in ga priklopiš prek USB ja ko ga rabiš.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Motion ()

M-XXXX ::

Išče se prenosnik do max 1500€ (če ni potrebe po toliko raje manj)

13-14", SSD seveda, lahko tudi touchscreen, dobra baterija. Lahko nekaj predlogov, magar kakšnega za 1000, kakšnega za cca 1250, kakšnega za cca 1500?

Zstiller ::

Ja seveda ker prenosniki se tako kupujejo. Prvo napiši zakaj ga potrebuješ pa kaj vse bi imel. Če je pa pomembno samo, da se boš hvalil, da imaš prenosnik za 1500 pa kupi macbook. Drugače pa si poglej dell xps 13 ima vse kar si zgoraj napisal.

M-XXXX ::

Zstiller je izjavil:

Ja seveda ker prenosniki se tako kupujejo. Prvo napiši zakaj ga potrebuješ pa kaj vse bi imel. Če je pa pomembno samo, da se boš hvalil, da imaš prenosnik za 1500 pa kupi macbook. Drugače pa si poglej dell xps 13 ima vse kar si zgoraj napisal.

Ni zame. Je za punco bratranca.

Kaj rabi laptop za 1500€? Čisto popolnoma nič.
Ravno zato hočem imeti neke valid cenejše opcije, da jih predlagam.

Zstiller ::

Veš kaj bo počela z njim?

M-XXXX ::

Zstiller je izjavil:

Veš kaj bo počela z njim?

Fb, filmi, kakšni Simsi občasno.

zmaugy ::

Dzanko je izjavil:

Pozdravljeni,
iščem manjši dokaj zmogljiv prenosnik za prevajalca za naslednjih 5+ let. Prosim za predloge, ki bi ustrezali naslednjim specifikacijam:

    - budget nekje med 800-1000EUR
    - velikost 11' ali 12' (13' le v primeru da ni druge izbire)
    - dobra avtonomija baterije (6-8 ur - terensko delo)
    - SSD 256GB
    - RAM 6-8GB
    - po možnosti z OS (Win 10) - ni nujno
    - osvetljena tipkovnica


Prenosnik je lahko nov ali rabljen (v tem primeru dobro ohranjen), ponubne so lahko tudi iz tujine (Avstrija, Nemčija).
Že vnaprej hvala za predloge.


Good luck with that. Danšnji škart ne glede na cenovni razred je narejen da crkne prej kot v petih letih. Vsaj baterijo je treba menjat prej.
256 Gb disk je premajhen.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zmaugy ()

Formula 1 ::

lopov je izjavil:

Kolegica se je ogrela za Lenovo Yoga 510 14" : http://shop.lenovo.com/si/sl/laptops/yo...

i5-7200U
8Gb rama
256 Gb SSD
1920 x 1080 px

Ostalo enako kot v specifikacijh.

Dobi ga za 730 EUR (z davkom) in sem mnenja, da je dober nakup.

Kakšni zadržki?


Jaz imam Ideapad 510 kakšne 2 tedna, iste specifikacije kot tale Yoga samo pač ni na dotik in pa matt zaslon. No ja pa cenejši je bil. Solidna stvar za to kar uporabljam, ekran je relativno lep, dela hitro, boot time je super. Še najbolj me moti trackpad, ki ni super, ni pa slab no. Greje se ne pretirano, sliši se ga ni pa obupno glasen.

keks1504 ::

ve kdo, če se da kupit The New Razer Blade (GTX 1060) v Sloveniji?

LP

ribcek ::

Zivjo, torej moje potrebe po laptopu bodo namenjene za osnovne potrebe in delo, iščem nekaj za 5+let, neko sliko sem si sicer že ustvaril po prebranem, zato bi bil nakup glede glede specifikacij sledeči:
17" fhd ips mat
Intel i3
8gb rama
256 ssd m.2 SATA

Ostalo:
ohišje, tipkovnica več kot solidne kvalitete
možnost osvetljene tipkovnice
dobro hlajenje in tiho delovanje

Dobro, lahko grem tudi na varianto 15", i3, 4gb, 128ssd, problem je, ker bom imel zadevo 365 dni na mizi, zato mogoče 17".

Cena pa do 400-500€, za osnovne potrebe je to več kot dovolj. Je kakšna solidna ponudba pri Telekomu mogoče, kak 250 G5, glede na to, da dobro ocenjujete probook bi bila tale ponudba za probook g3 za 552€ (sem nov na optiki) celo odlična?

zaslon: HD+ AntiGlare, diagonala 17,3", osvetlitev WLED (1600 × 900 točk)
masa: 2,61 kg
velikost: 41,68 x 29,05 x 2,6 cm
procesor: Intel® Core™ i5-6200U (2,3 - 2,8 GHz)
grafična kartica: AMD Radeon™ R7 M340 (2 GB DDR3) in Intel® HD 520
operacijski sistem: Microsoft Windows® 7, 64-bit v slovenščini, in licenca za Microsoft Windows® 10 Pro
delovni pomnilnik: 8 GB, DDR4, 2133 MHz
trdi disk: 1 TB
2 x USB 3.0, 1 x VGA, 2 x USB 2.0, 1 x HDMI, 1 x AUDIO, 1 x RJ45

Vsak komentar ali vprašanje dobrodošlo, da le zbistrim situacijo in končno kupim laptop.

Hvala.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ribcek ()

Han ::

Za to, kar iščeš, boš moral dodat še ca. 150 eur...

http://anni.si/prenosni-racunalniki/pre...

ribcek ::

Han, a lahko pokomentiraš ponudbo od Telekoma, dobro, dokupiti bi moral ssd, cca 100 dodatnih €.

Han ::

Če bi imel SSD in FHD IPS ekran, bi bil za to ceno (624 eur) odličen. Plus so licenčen Windows 7 ali 10, M.2 reža za SSD, solidna kvaliteta, tiho delovanje, minus pa predvsem navaden 1600×900 TN ekran.

ribcek ::

Han je izjavil:

Če bi imel SSD in FHD IPS ekran, bi bil za to ceno (624 eur) odličen. Plus so licenčen Windows 7 ali 10, M.2 reža za SSD, solidna kvaliteta, tiho delovanje, minus pa predvsem navaden 1600×900 TN ekran.


V resnici je cena zame 552€. Ok, ssd bi npr. dokupil, glede ekrana, se splača gledat FullHD, je ogromna razlika? Hvala.

Han ::

Razlika seveda je, sploh če je še IPS, ni pa to takšen preskok v ločljivosti kot med 1366×768 in 1920×1080. Odvisno tudi od namena uporabe...

ribcek ::

ribcek je izjavil:

Zivjo, torej moje potrebe po laptopu bodo namenjene za osnovne potrebe in delo, iščem nekaj za 5+let, neko sliko sem si sicer že ustvaril po prebranem, zato bi bil nakup glede glede specifikacij sledeči:
17" fhd ips mat
Intel i3
8gb rama
256 ssd m.2 SATA

Ostalo:
ohišje, tipkovnica več kot solidne kvalitete
možnost osvetljene tipkovnice
dobro hlajenje in tiho delovanje

Dobro, lahko grem tudi na varianto 15", i3, 4gb, 128ssd, problem je, ker bom imel zadevo 365 dni na mizi, zato mogoče 17".

Cena pa do 400-500€, za osnovne potrebe je to več kot dovolj. Je kakšna solidna ponudba pri Telekomu mogoče, kak 250 G5, glede na to, da dobro ocenjujete probook bi bila tale ponudba za probook g3 za 552€ (sem nov na optiki) celo odlična?

zaslon: HD+ AntiGlare, diagonala 17,3", osvetlitev WLED (1600 × 900 točk)
masa: 2,61 kg
velikost: 41,68 x 29,05 x 2,6 cm
procesor: Intel® Core™ i5-6200U (2,3 - 2,8 GHz)
grafična kartica: AMD Radeon™ R7 M340 (2 GB DDR3) in Intel® HD 520
operacijski sistem: Microsoft Windows® 7, 64-bit v slovenščini, in licenca za Microsoft Windows® 10 Pro
delovni pomnilnik: 8 GB, DDR4, 2133 MHz
trdi disk: 1 TB
2 x USB 3.0, 1 x VGA, 2 x USB 2.0, 1 x HDMI, 1 x AUDIO, 1 x RJ45

Vsak komentar ali vprašanje dobrodošlo, da le zbistrim situacijo in končno kupim laptop.

Hvala.


Malo bi spremenil konfiguracijo in bi šel na:

15" zaslon fhd ips (lahko tudi hd)
I3 proc
8gb rama
128 ssd
grafa, mi je vseeno
ohišje, tipkovnica, kurzor iz boljših materialov oz delovanja

Hm, a vse poti vodijo k hpju?

Han ::

ribcek ::

Han je izjavil:

Nekaj takega bo na voljo od 27.12. v Hoferju...


Uuu, Han, hvala. Morebiti bi to lahko bil PP nakup. Bi to bil dobr nakup za naslednjih 5 let? Kako ste zadovoljni tisti, ki ste že kupili medion laptop? Hvala.

Motion ::

5 let je dolga doba. če ga boš mel na mizi doma ali v pisarni potem bo najverjetneje zdržal. Niso pa ti laptopi narejeni za terensko delo.
««
468 / 658
»»