» »

kater spajkalnik?

kater spajkalnik?

Black Metalc ::

Odlocu sm se da bom naredu vdimm na svoji plosci. Pa me zanima kaksen spajkalnik je primeren. Sem klical v Merkur in so mi povedali za Wellerja 25W in baje ima precej konico, kar predvidevam da je pomembno. Stane pa 4500SIT. A je ta zadeva v redu? Oz kaj priporocate?

igor0203 ::

nisem zdej lih strokovnjak, sam pomoje bo to mal prešvoh spajkalnik če boš hotu še kej druzga delat. vem da je fotr zdej naroču Mondeco spajkalnike 175W se mi zdi, sam ne vem pa kok stanejo. če misliš še kej druzga delat s spajkalnikom vzem kej močnejšga

Black Metalc ::

U bistvu ne mislim nic drugega delat, razn kakih modov po graficni in plati. A bi za take zadeve to zadostovalo?

profii ::

ja za tako delo je čist dovolj.
bolše manj kot več ker če maš močan spajkalnik lahko še kaj drugega odlotaš če nisi hiter.
s bolj švoh spajkalnikom pa lahko malo dalj (2-3s) greješ.
tak da močnejšega maš več šans maš da boš kaj skuril.
jst mam za ta namen 8w spajkač.
25W je čist dovolj če ima dobro špico. bo tud dobr če boš kaj drugega lotal.
samo za 25 kable glih ne bo:D pa žlebove tud ne:D

Black Metalc ::

A lahko pls pastas kako sliko kaksna naj bi ta "dobra" spica zgledala. Jaz sicer zadeve nism videl un iz Merkurja je pac reku da ima spico (bog ve kaksno). Tko da ce bom sel nabavt da bom vedu.

Azrael ::

Nekaj linkov, ki bodo morda prišli prav:
Spajkalnik
Kok mocan spajkalnik?
Spajkalnik ali spajkalna postaja
Nekoč je bil Slo-tech.

Black Metalc ::

Tnx, sm mal na hiter preletu. Mislm da 25W bi moglo bit kr uredu, sploh pa sm noob, ne rabm neki hudga :))

gabl136 ::

Hja, 175W je za elektroniko PRECEJ PREVEČ! Razen če misliš švasat>:D

Za fino elektronike je kot je že rekel 8W dovolj, kar se pa špice tiče pa poglej preden kupiš...

igor0203 ::

mah on ma to za dvigala

KTr1sk ::

Jaz tudi kupujem spajkalnik, tega gledam, kako se vam zdi, lotal bi pa največ kondenzatorje na matičnih ploščah http://shop.conrad.si/websale7/Kompaktn...
i5-14500k,32gb ddr5,6700xt,nvme2x,hdd4x

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: KTr1sk ()

Ashrack ::

hudo, 5 let staro temo si obudil od mirtvih :)
....

RazzorX ::

Če potrebuješ za amatersko uporabo in ne boš zelo veliko spajkal bo vredu. Tanka konica pride kar uredu za spajkat elemente. Če pa misliš spajkat več pa vzami kaj dražjega. Imam izkušnje s to postajo ki si jo navedel v linku in je za domačo, bolj redko uporabo super, sploh zato ker je tako poceni.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

srednja računalniška šola

Oddelek: Šola
285365 (4747) Siddh
»

Orodje za spajkanje/odspajkanje

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
234298 (3565) BlaY0
»

Kakšen SPAJKALNIK ?

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
313722 (3183) MadMax
»

Kater spajkalnik?

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
164082 (4082) Pyr0Beast
»

Kok mocan spajkalnik?

Oddelek: Kaj kupiti
92086 (1924) mihec87

Več podobnih tem