» »

strešno okno

strešno okno

Marjan ::

Morda kdo ve kje se da kupit strešno okno, takšnega tipa kot je tale GVT model, pri tem je problem edino, da je premajhnih dimenzij: 50*80cm. Rabil bi nekako te dimenzije x2.

Odpirati se mora celo, ne pa samo po sredini. Takšna okna se definirajo kot za izhod na streho in ne za bivanjski prostor.

Velux žal takšnih nima v prodajnem programu.

Nejc Pintar ::

link ne dela, vem pa da sem pri Veluxu že videl taka okna!
Lahko je biti prvi, če si edini!

Nejc Pintar ::

Lahko je biti prvi, če si edini!

Zgodovina sprememb…

Keyser Soze ::

Kaj točno hočeš sedaj oz. bolje bi te bilo vprašat kako hočeš imet zadevo in kakšne so razmere v mansardi(predvsem višina parapetnega zidu).

Ti bi rad vrata ali okno? Velux ima nekaj podobnega samo v smislu strešnega okna - balkona. Strešno okno večjih dimenzij, kjer se zgornji del odpre navzgor, spodnja polovica pa se spremeni v ograjo majhnega "balkončka". Samo ni ravno za izhod namenjen. Ker moraš preplezat ograjo.:D

Ti bi verjetno rad nekakšna balkonska steklena vrata, ki se odpirajo navzgor recimo. Kaj takega pa še nisem videl. Ni pa rečeno, da se ne da narediti. Problem je le to, da če zadevščina ni dobro narejena, ti zna ob dežju in snegu zatekati.

P.S.: Sem še enkrat prebral in se mi zdi, da niti ne potrebuješ izhoda na streho, kot se mi je sprva zazdelo. Tisti balkon ima ravno tako zgoraj vpeto okno kot tile iz GPL serije. Je pa res, da ne sme bit parapetnega zidu.

Zgodovina sprememb…

Marjan ::

Puschin, ni ok ker se ne odpira celotno. Ampak samo do višine, da je okno vodoravno s tlemi.

Keyser, jaz rabim okno, ki bi se celotno odprlo, tako kot tisti GVT model na prvem linku (meni dela). To je edini pogoj, da se odpre celotno vidno polje navzgor, proti nebu. To nimam za bivanjski prostor, to je mala podstrešica, v kateri je *teleskop* in par stare šare... :)

Če obstajajo kaki čudni modeli, ki bi se okno samo spustilo dol po tirnicah, bi bilo tud fino

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Marjan ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Strešna okna - kontrola odprto/zaprto

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
81804 (1288) IL_DIAVOLO
»

zakaj nimamo belih/srebrnih streh/sten

Oddelek: Loža
438177 (6294) sef_gendale
»

Klimatska naprava LG Standard Inverter P09RK

Oddelek: Kaj kupiti
113282 (2769) spawns
»

Senčila za strešna okna

Oddelek: Loža
206945 (6631) domzi
»

Javljalnik dežja ob odprtih oknih

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
112240 (1825) rotom

Več podobnih tem