» »

Novi Skini @ WinXP

Novi Skini @ WinXP

Tr0n ::

No, verjetno ze veste, da podjetji Stardock (WindowBlinds) in Microsoft sodelujeta skupaj in da bo XP verzija WindowBlindsa (verzija 3) direktno podpirala WindowsXP masino za spreminjanje izgleda oken etc... XPji imajo ze tudi po defaultu vgrajene WindowBlinds XP. Novo beta verzijo WB si lahko presnamete tukaj:

http://www.stardock.com/files/wb3xp_bet...

Zadeva je se dokaj bugasta, ampak kar je lepo je to, da laufa skoraj enako hitro kot default XP skini in da ne pozere skoraj nic resourcev. Vec informacije dobite tukaj:

http://www.tweakxp.com/display.asp?id=66

andrej ::

Hm TrOn, par napak:
1. Xp nimajo po defaulto vgrajeno WindowBlinds. So pa MS in StarDock delali skupaj na nekaterih zadevah...
2.WindowBlinds XP je ze v Beta1 podpirala skinanje v XP in je podpirala obstojece WindowBlinds skine...

Hm, prispevek na TweakXP je zlo slab...

Tr0n ::

Aha, hvala za pojasnilo. Torej nimajo default XP skini nic veze z WindowBlindsi, ki uporabljajo svojo masino za prikaz?

andrej ::

nope. Default skini so pac vgreajeni v OS.

WindowBlinds XP se ti splaca uporabljat takrat, ko hoces uporabit kaksne druge skine, ki jih recimo zdaj uporabljas na w2k + windoblinds...
jaz sem pred casom mel gori tak za foro aqua skin, ampak pol kaksnem tednu me je minlo in sem uporabo kar default skine...

Tr0n ::

Skoda. Super bi blo, ce bi se dali novi skini integrirat v sistem tako, kot so sedaj ti default XP skini. Potem bi verjetno zadeva laufala veliko boljse in tudi bolj stabilno.

Hmm, v direktoriju \WINDOWS\Resources\Themes\Luna\Shell\ se nahajajo ti trije XP skini (blue, silver, green) v obliki .dll knjiznjic (shellstyle.dll). Je mozno, da se bo v prihodnje dalo direktno integrirat te zadeve? Imas kaj vec informacij o tem?

TinkaPinka ::

Sicer malo off topic... A kdo pozna kakšno stran, na kateri bi se dale downloadat še druge teme? Če že sploh obstajajo...
I am easy to please as long as I get my way.

Tr0n ::

TinkaPinka ::

Tr0n, hvala, ampak nisem mislila na WindowBlinds teme, temveč tiste vrste teme, ki so originalno v Windows XP.
Sicer pa glede na to da je to toliko nova stvarca, verjetno še ni tega na netu... Tudi MS še nima.
I am easy to please as long as I get my way.

Tr0n ::

Saj to ravno mene zanima. Ce se bo sploh dalo tako integrirat nove skine. Drugace pa naj bi bila uradna stran za nove theme @ http://www.microsoft.com/windows/window...

andrej ::

TrOn: MS je reko, da nebo podpiral izdelavo skinov direkt za OS. Edini podprti nacin bo preko WindowBlinds. To se ne pomeni, da se zadeve ne bo dalo hacknit (tako kot recimo boot sliko), ampak to ni to...

Tinka:
a. PlusPack
b. MS web site...

TinkaPinka ::

andrej, hvala. Zaenkrat pa sem se potolažila z downloadom dodatka WindowBlinds. :)
I am easy to please as long as I get my way.

Tr0n ::

PlusPack me je zelo razocaral. Izredno neuporabna zadeva. Sem mislil, da bo kaj novih XP skinov, pa so samo nove ikone, screensaverji in podobni kic.

andrej ::

hja, vsega pa ne mores met :D
Drugace pa je zelo veliko ljudi zadovoljno s plus packom...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Browsanje pozira 100% CPU

Oddelek: Pomoč in nasveti
5926 (759) Tilen
»

Xp Theme

Oddelek: Operacijski sistemi
72222 (1358) veteran
»

Kako spremeniti Boot Logo v XP

Oddelek: Programska oprema
232408 (2045) zile
»

Styles XP

Oddelek: Novice / Ostala programska oprema
262398 (2398) andrej

Več podobnih tem