» »

Kako spremeniti Boot Logo v XP

Kako spremeniti Boot Logo v XP

GaS ::

OK, zvedeli smo že, kako spremeniti LogOn slikco, zdej me pa zanima, kako spremenit boot slikco?! Sprašujem zato, ker ni ista fora, kot pr Win2k...

zile ::

Tr0n ::

Ti si mu dal link za logon sliko, ne za boot sliko.

V vsakem primeru bos potreboval Resource Hacker. Potem moras se samo najt pravo .exe ali .dll datoteko, kjer je ta slika shranjena. Naredis backup, uvozis novo. Resetiras komp, startas kot Safe Mode with Command Promth, prekopiras spremenjeno datoteko in resetiras.

Problem je, da ne vem, v kateri datoteki je to shranjeno :).

andrej ::

G[e]c ::

Andrej tole je za win2k, sej lahko da je isto sam boot logoti v galeriji so vsi za win2k, jest bi neki za xp rabu kej v tem stilu, da mal spremenim un monotoni in dolgocasni boot logo winXP:)

Tr0n ::

V WinXP ta datoteka sicer vsebuje zacetni logo, ampak potem ne dela, ce zamenjas. Zgleda je kaksna druga datoteka, ali pa so pri microsoftu zadevo bolje zascitili.

G[e]c ::

Sej to je bedarija kaj cjo to scitit to bi moglo bit javno dostopno za spreminjat, za win2k so eni prov dobri se za xp morjo neki narest.

Tr0n ::

Ah, ne boj se. Tudi to bodo pogruntali :).

Zasciteno je pa zato, ker to v bistvu ti saris po .exe ali .dll datotekah, kar seveda ne bi smel. Whatever :). Ce koga zanima, moj trenutni logon in window style.


zile ::

Tr0n: sweet ni kej. Mene pa zanima ali imaš ti NTFS particijo ali FAT 32. Men ne namreč TGT Soft noče naložit na FAT32. Sem pisu avtorjem programa kaj bi bilo lahko narobe, pa še ni odgovora.

Tr0n ::

FAT32 imam ja. Normalno sem instaliral, potem pa resetiras komp.

andrej ::

ja tocno. sem cisto pozabo da v XP ne dela, ampak jaz tak te zadeve ne sarim. v bistvu spreminjas en zelo pomemben exe, kar ni ravno dobro.

zile ::

V glavnem :

Part of the problem with StylerXP is that it hacks the uxtheme.dll to allow for themes that aren't digitally signed by microsoft. This can easily cause your system to go kurplunk and have to reinstall. The best way to have windowsxp skins is to use a real 3rd party app like WindowBlinds 3. For those people who say "oh windowblinds isn't native though" go look at the word native again. For one thing StylerXP is required to skin non-microsoft compliant .msthemes using the microsoft uxtheme engine. The uxtheme engine was developed with 3rd party apps in mind, so windowblinds uses uxtheme.dll also. The difference is that windowblinds doesn't hack uxtheme.dll, it uses all the same calls as windows xp does natively to skin stuff. So Windowblinds is just as native as the Windows XP skinning is. StylerXP is just a hack that TBTsoft that goes against microsoft, and I dont think they will be around for very long. So if you want StylerXP, get it while you can. They are trying to sell a product that hacks a microsoft dll that is basically the same thing as stealing microsoft code and calling it your own.

Kva vi menite ?

andrej ::

saj pravim, da je to samo hack, WB je legalna aplikacija, ki tak uporablja XP stuff.

Tr0n ::

Ja, digitalni podpis odstrani iz uxtheme.dll datoteke. Dolzina datoteke je ista, vse ostalo je isto. Zato je to ravno tako kewl, ker uporabljas direktno microsoft tehnologijo, ne porabis nic dodatnih resourcev etc... Laufa super. Na to sem ravno cakal :).

Tr0n ::

zile: kakorkoli obracas, WinbodBlindsi so pritajen programcek in ce ga bos uporabljal dalj casa, bos videl, da sistem ni tako stabilen in tudi malce pocasnejsi. Ce te to ne moti, potem seveda uporabljal WB. Finalna verzijo bos moral seveda placat.

StlyeXP je pa zastonj, saj vsebuje samo uxtheme.dll datoteko, pri kateri je odstranjena digitalna signatura. Potem lahko s Resource Hackerjem (tudi freeware programcek) spreminjas bitmap slike v .msstyles datoteki.

Sedaj je pa TGTsoft izdal tudi StyleBuilder program (http://www.tgtsoft.com/) s katerim lahko spreminjas stile in ki ti potem kreira tvojo .msstyles datoteko. Ful verzija pa stane $20.

Cez cas se bo pa pokazalo, kaj bodo skinerji uporabljali. Vem pa, da ze sedaj obstaja ogromno StyleXP stilov za WinXP, tudi vse vecje skining strani bodo odprle novo sekcijo za StyleXP skine.

TinkaPinka ::

Tr0n: kje pa so ti StyleXP stili? Jaz imam do sedaj le enega (tistega, ki se dobi zraven programa..). Bi bila hvaležna za kake linke. Na glavnih skinning straneh pa jih še ni.
I am easy to please as long as I get my way.

Tr0n ::

Trenutno se ni nekih uradnih strani, ki bi imele nove StyleXP stile. Bodo pa zelo kmalu. Poglej na naslednje linke:

http://www.deviantart.com/
http://www.win-xp.cc/
http://www.windowsxp.nu/
http://www.tweakxp.com/

zile ::

Ok tukaj je članek kako spremeniti boot logo v XP-jih. Sam tega še nisem probal, zato ne vem če deluje.

Have fun :))

Tr0n ::

A kewl, thx. Sem si mislil, da je nekaj s paletami :).

Tisti, ki se vedno mislite, da StyleXP ni dober za vas racunalnik, vam priporocam, da si preberete intertvju z deviantART stafom. Zanimivo in zelo informativno branje. Pa se manjsi flamewar med Stardock in TGTsoftom :).

http://www.deviantart.com/news.php?id=6...

zile ::

Hehe sem vedu da se bojo prej ko slej "butnl" med sabo.
Men pa style XP sploh ne dela. Eh bo treba počakat na offical verzijo. Ko dam install se zadeva "odzipa", nato rebootam komp, potem pa mi v winsih napiše style XP could not install on your system. Ja, kva ne poveš, a ne:D.
Any idea ?

Tr0n ::

Mas finalne WinXP (build 2600)?

zile ::

Build 2600 ja.
Haha ker boot screen
Funny ni kej.

Tr0n ::

Hmm, cudno. Dosedaj si edini, ki ima ta problem. Pa ze dalj casa spremljam razne forume, ki se ukvarjajo s skinanjem.

zile ::

No sedaj ko sem probu style XP beta 3, deluje tudi meni. Yupie. In piše, da so popravili a "few install bugs". :))


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Xp Theme

Oddelek: Operacijski sistemi
72229 (1365) veteran
»

xp teme

Oddelek: Operacijski sistemi
91030 (964) Good Guy
»

System : Brez katerih programov si ga ne morete zamisliti !

Oddelek: Programska oprema
272714 (2134) tigrr
»

StyleXP - zastonj alternativa?

Oddelek: Programska oprema
201410 (947) Mercier
»

Styles XP

Oddelek: Novice / Ostala programska oprema
262402 (2402) andrej

Več podobnih tem