» »

AMD Athlon64 BOX in termalna pasta

AMD Athlon64 BOX in termalna pasta

Zako ::

Sem kupil AMD Athlon 64 3000+ BOX in sem poleg dobil tudi hladilnik ter ventilator. Pa sem namazal na CPU še termalno pasto in ko sem računalnik vklopil mi je lepo sel v BIOS in sem nekje minuto lahko konfiguriral BIOS, nato se je računalnik sam ugasnil.

Ko sem ga drugič prizgal sem pa sel gledat v BIOSu temperaturo CPUja in kar hitro narasca iz 74-85°C in se pri 85°C ugasne.

Zanima me, če ne bi smel namazat termalne paste, ker hladilnik je spodaj že nakaj imel (mehka guma) in je mogoce ze to bila pasta?
ALi naj zdaj pasto enostavno dol spraskam s CPUja ali ne?

LP
Zako je zakon!!!

jurre ::

tista guma je ponavadi namesto paste...zj je najbol da spraskas gumo + pasto dol in das se 1x lepo pasto gor

Zako ::

hvala za odgovor, bom kar jutr to naredil, ker morm it spat.

LP
Zako je zakon!!!

VASkO ::

pa da nisi pozabil odlepit s hladilnika zascitnega trakca, ki sciti nanos termalnega traku?

fosil ::

Če še nisi odstranil nalepke z "mehke gume" je zadeva mogoče še vedno uporabna, samo očisti vso pasto, odstrani nalepko in daj na proc.
Drugače pa nekaj nasvetov, ker očitno ti tole ni najbolj domače. Za praskanje uporabi kaj mehkega, leseno ali plastično palčko, tud nohti so v redu če maš dost dolge :D , nikakor pa ne uporabljat kakšnih šraufencigerjev ali pa nožev za to. Odstrani vse ostanke paste in "gume" z proca in hladilnika, nato pa pasto namaži čist na tenko, debelina papirja.
No upam da ni že prepozno za tele nasvete.

Zako ::

Sem ze zrihtal. pasto sm s papirjem odstranil iz CPUja in iz hladilnika ter nanovo namazal.

Dela vse lepo in prav.

LP
Zako je zakon!!!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Termalna pasta (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Strojna oprema
11824706 (4466) Valvoline
»

Termalna pasta

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
285346 (765) fujtajksel
»

Pregrevanje laptopa

Oddelek: Pomoč in nasveti
404561 (3330) solatko
»

nov hladilnik za CPU

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
352148 (1613) PINki
»

Kako na servisih montirajo hladilnike (S slikami)

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
422945 (1483) Boki_

Več podobnih tem