» »

Firmware Update for DVD-RW NEC ND-2510A

Firmware Update for DVD-RW NEC ND-2510A

Pekl ::

Sem lastnik DVD-RW NEC ND-2510A, ki bi ga rad nadgradil z novim Firmware-om, ki sem ga dobil na http://www.nec.com. V datoteki "Readme_winUpdater.htm", ki je poleg WIN programa za namestitev FW na DVD pekač, je naslednje navodilo:


Pls note following instructions for update procedure:
=======================================================
1. Connect drive to secondary IDE channel as Master
2. Disconnect all slave hardware from IDE secondary Master
3. Use standard UDMA-2 IDE cable
4. Update in Windows "Safe Mode"
5. Under Windows 2000 & XP login as administrator
6. Update without DMA mode, under Windows XP & 2000 in the device manager
- "IDE ATA/ ATAPI controllers", you can switch from DMA to PIO mode
7.Disconnect all external USB/ FireWire devices.
8. Deactivate virusscanners, active desktop programs and packetwriting agents
9. Do not turn off power during the updating process.


DVD pekač imam na računalnik priklopljen kot zunanjo enoto preko zunanjega ohišja, ki podpira povezavo USB 2.0/Firewire. DVD pekač je dejansko na računalnik priklopljen preko USB 2.0.


Zanima me, če lahko ne glede na to, da DVD pekača na računalnik nimam priklopljenega direktno preko "IDE ATA/ATAPI" kontrolerja, posodobim FW enote? Ali je možnost, da zaradi tega pokvarim DVD enoto? Ali je dovolj, da se držim naslednjih točk navodila (4. , 5., 8., 9.) in posodobim enoto, ki je priklopljena preko USB 2.0 vrat v zunanjem ohišju, ne da bi enoto poškodoval?


Najlepša hvala za odgovore...

LP, Pekl

SasoS ::

Verjetno da ne bo šlo ker update firmwara rabi direktni dostop do enote kar pri firewireju nima.

Pekl ::

Torej... verjetno že sam program za Update FW mi ne bo prepoznal, da imam DVD pekač instaliran, ker
kontrolira na IDE kontrolerju... če mi pa ga slučajno prepozna... ali je narobe, če naredim update?

Hvala.

LP, Pekl

Quikee ::

Ja probaj ce bo delovalo... problem je po navadi, da ne deluje ker v zunanjem ohisju ne forwarda ukaza za flashanje enoti. Ce bo delalo ali ne je pac odvisno od zunanjega ohisja. Naceloma je tak ali dela ali pa ne dela.. zajebe flash pa le redkokdaj.. ampak zaradi varnosti je boljse da das enoto v racunalnik in flashas preko IDE.

Aja tisto kaj pise v navodilih je tak bull. Sem za flashal kar dostikrat (sicer nikoli zunanjega pogona).. pa pol teh tock nisem uposteval. Reboot po flashanju? zakaj le =)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Quikee ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

DVD pece nemarno pocasi ...

Oddelek: Pomoč in nasveti
71010 (878) Volk|
»

dvdRAM HL-DT-ST GMA-4082N peče prepočasi

Oddelek: Pomoč in nasveti
151108 (925) UzzI
»

Dvd pomoččč

Oddelek: Pomoč in nasveti
211118 (930) bossini
»

Zunanje ohisje+pekac,tezave z bufferjem,a kdo ve?

Oddelek: Pomoč in nasveti
151031 (911) Realman
»

Maxtor 80 GB (2 MB bufferja) bere max 30 MB/s

Oddelek: Pomoč in nasveti
261660 (1367) @ljash

Več podobnih tem