» »

Inštalacija SLAX-a na trdi disk problem.

Inštalacija SLAX-a na trdi disk problem.

civic_ ::

no bom dal kr slike:

tako zgleda v cfdisk:

hda1 je sesut xp

tako pa slax installer.



v bistvu pokaže mi le hda1, potem ko sem se pa odloćil da bom xp povozil in se mdal nej inštalira na hda1:


pokaže tale error
slax bi pa rad imel, ker mi je fajn dela hitro že kot live...
  • spremenil: civic_ ()

Nerdor ::

To je napaka v inštalacijskem programu Slax-a. Počakaj, da pride ven novejša verzija Slax-a, ki bo to napako popravila.

Drugače pa Berac, če si že postal napako na tem forumu, dej še pošlji opis napake avtorju Slax-a in mu priloži te tri sličice, da vidi kje se napaka pojavi. Se zna zgoditi, da bo avtor to upošteval in pri naslednji inkrementaciji verzije (beri: pri naslednjem releasu, recimo iz 5.0.5 v 5.0.6) popravil Slax Install program. :)
... for lifetime!

civic_ ::

bom poslal ampak trenutno jim ne dela stran.

satfinder ::

Remixing Slax:

www.linux.com/article.pl?sid=05/07/28/2...

Na HD imel inštaliranega v 7minutah.
Korak do konca in Naprej :).

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: satfinder ()

ddeben ::

Kok integriras te programe v iso sliko slax-a? :)

satfinder ::

1. prekopiraš "original" iso v "new folder" (ustvariš novi imenik).

2. copiraš pred tem dolpotegnjene modules iz www.slax.org v prekopiran iso in sicer v mapo modules (nekaj takega).

3.Skompajlaš "new folder" v "new iso":

Konzola: "mkdir /root/newiso"

"cp -r /boot/* /root/newiso

Nato sem uporabil Konguerror in v /root/newiso prekopiral predtem dolpotegnjene the modules. V mapo modules.

Potem pa v konzolo....:

"cd /root/newiso"

"./make_iso.sh /root/slax_new.iso"

Zapekel novi iso s K3b. In restartal comp.

Pri boot pa upisal: slax toram slax gui...

Drugače pa vse piše.....

Za inštalacijo na HD je en modul za install, pa grub..... Nekaj takega. Screensaver mi ne dela, v grubconf se pa tudi nisem poglabljal. Na HD ga inštaliral "za poskus". Drugače ga pa zdaj "laufam" u Ramu in je zelo hiter (1.25GB Rama, AMD Athlon 2500 Box...). Na HD mi drugače zasedel cca. 700MB.

KPlayer (Media Player) ima drugače med drugim wmv codeke že po defaultu. Pa na Linux particije brez problema spravljam oz. upravljam z datotekami. Četudi
ga "laufam" v Ramu. Na HD pa drugih particij ni prepoznal samodejno. KTorrent dela b.p. Navidezno se "obeša", ko pa premaknem miško pa pokaže realne "parametre", ista "fora" = s FTPjem. Se mi zdi, da mi dolpoteg v operi bolje vleče kot v FF. Torrent client odlično vleče tudi v Ramu glede na moj Ram.

Slovenska tipkovnica se pa nastavi v "controll centru", v KDE-ju.

Drugač pa use piše: www.linux.com/article.pl?sid=05/07/28/2...

Nastavitev OS pa mi po navodilih na www.slax.org nikakor ne uspe shraniti.

Vsaka informacija v zvezi s tem bo dobrodošla. Kot tudi kako "skreirati" svoje module. Iz navodil se pretirano zaenkrat še ne znajdem. Screensaver pa bo menda funkcioniral v prihodnjih verzijah.


Dodano:

Moduli, katere sem "dodal v new iso": abiword, aMule (jo ne laufam, pa ne vem, če "dela"), FF, Opera, Thunderbird, KTorrent, Qemu, slaptget,xmms, grub, install
module, nvidia graphics. OS bi brez problema lahko "sklestil" na cca.200MB velik iso. In bi še vedno popolnoma zadovoljeval moje internetne potrebe. :)
Korak do konca in Naprej :).

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: satfinder ()

satfinder ::

Original "tutorial":

...Remixing Slax
Having grasped the strengths and weaknesses of Slax's default configuration, I proceeded to tweak it to my liking. I set out to make a custom live CD with programs I wish the developers had included -- AbiWord, Firefox, amaroK, and the GIMP. I browsed to www.slax.org and downloaded the latest modules for these programs.

To remix Slax from inside Slax, you need to: (1) copy the contents of the Slax CD to a new folder so that you can modify them; (2) copy the modules into this new folder; and (3) compile this folder into a new ISO.

I did the first step from a root terminal (the default in Slax):

mkdir /root/newiso
cp -r /boot/* /root/newiso

After the command completed, I had a writable copy of the Slax filesystem in /root/newiso. I then used Konqueror to browse to /root/newiso. I copied the modules I downloaded into the modules folder. Returning to the terminal, I entered the commands:

cd /root/newiso
./make_iso.sh /root/slax_new.iso

To complete the process, I burned /root/slax_new.iso with K3b. Upon rebooting -- lo and behold! -- the new programs were all there and working. After a few minutes with my new system, I felt that this was the Linux distribution I wanted Slax to be.


There were a few glitches, though. AbiWord crashed when I changed fonts in a certain document. And Slax's KDE-centric configuration really showed; non-KDE apps like AbiWord and Firefox stuck out like a sore thumb.

Other remixing methods

As previously covered on NewsForge, you can also remix Slax from Windows with My Slax Creator. The ISO image, if mounted in a Windows environment, also includes a DOS equivalent of make_iso.sh, and you can use a similar process to the one I described above to make a new Slax ISO from Windows.

Slax also supports adding modules on the fly to the live system by double-clicking the modules from Konqueror or running the uselivemod command. In my tests, this process worked occasionally, but was often buggy and unreliable, especially with certain modules...
Korak do konca in Naprej :).

satfinder ::

Korak do konca in Naprej :).

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: satfinder ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

težave z branjem izmenljivih medijev (usb, SD kartica) na prenosniku

Oddelek: Pomoč in nasveti
131672 (1510) ST-777
»

Zavrnjen dostop - Administrator

Oddelek: Pomoč in nasveti
171712 (1390) XrobertoX
»

Disk Cloning - ghost image (strani: 1 2 )

Oddelek: Programska oprema
537175 (5595) thebaloh
»

norton partition magic

Oddelek: Programska oprema
91064 (987) 'FireSTORM'
»

Iščem živo distribucijo linux-a

Oddelek: Programska oprema
111949 (1490) bluefish

Več podobnih tem