» »

Vprašanje glede SDRAMa

Vprašanje glede SDRAMa

leinad ::

Torej imam starejšo ploščo na katero pašejo 16čipni double-sided SDRAMi, zdaj pa me zanima ali če bi dal notri 8čipni enostranski sdram, a bi mi ga polovica delovala?
Namreč slišal sem, da enim deluje tako pol rama, drugim nič, po kakšnem pravilu se to ravna?

Namreč imam drug rač, kjer imam 8čip default ram, pa sem not dal 4čipnega pa mi ga polovico prepozna, isto SDRAM.

malinavc ::

najbrž kje piše kater ram paše na katero ploščo, lahko ti pa iz lastnih izkušenj povem da enostranski rami bodo normalno delali na novejših ploščah (vsaj BX čipset), obojestranski pa delajo skor na vseh ploščah, zato pa še vedno drži ceno.
...odvisno s katere perspektive gledamo...

leinad ::

Saj jaz vem, da pašejo nanjo double-sided 16chip rami, ampak moja plošča podpira max. 128MB module, v trgovinah pa pod 256 double-sided ne dobiš, pa še ti so dragi ko žafran. Zato bi potem kupil recimo dva 128MB enostranska 8chip modula, pa če bi mi od vsakega polovica delala bi bil zadovoljen.

Raziel ::

Ti povej kaj razumeš pod starejšo ploščo, jaz imam v mojem Abit VA6 ( Via apollo pro133 čipovje), ki je okoli 8 let star, vse skupaj 512MB ramov in to enkrat po 256MB obejestranske in dvakrat po enostranske 128MB.

leinad ::

Ja mislim, da je okoli 8 let stara, samo izrecno v dokumentaciji piše, da podpira max. 128MB. Pa še za te ti ne dajo garanta češ, da jih niso dovolj stestirali.

Azrael ::

Klik, preglej še linke.

Ali ti bo "napačen" RAM prepoznalo prav, polovičko ali nič, ni pravila, lahko samo poskusiš in upaš na najbolje. Obvezno RAM preveri z Memtestom. Glede 128MB modula z 8 chipi, bo najbrž delalo brez težav. O katerem chipsetu pa sploh govorimo?

LP, Azrael
Nekoč je bil Slo-tech.

leinad ::

Chipset je Intel 82440LX. Skratka neki predpotopen.

Azrael ::

LX je oskubljen BX.

Mislim (nisem pa 100%), da bi 8 chipni enostranski 128 MB modul delal, ker sem nekoč v neko LX ploščo dal dvostranski 16 chipni 256MB modul in ni bilo težav. Poskusi se zmeniti tako, da module dobiš na preizkus, in jih kupiš,če bo delalo.

LP, Azrael
Nekoč je bil Slo-tech.

leinad ::

A nevarnosti, da bi plata jih lahko uničila v kolikor ne bi bili kompatibilni ni?

TribesMan ::

Azrael... napača... LX je bil prvi chipset za Pentium 2... sledil mu je BX, ki je imel podporo za 100MHz FSB procesorje. BX je izšel vsaj eno leto kasneje kot LX...

CARNIVORE: plošče z nekompatibilnimi RAMi ne moreš uničiti, mašina se pač ne bo bootala, pa najbrž bo malo piskala, da ji RAM ni všeč.

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

Alexius Heristalski ::

ZX je bil oskubljen BX, če se prav spomnim.
fantje, ni blo slabo, samo dajte še v herbicidščini

Azrael ::

Se opravičujem, moj zajeb, zavedlo me je, da je cifra oznake SB teh chipsetov ista (82371), samo spregledal sem črke, ki sledijo cifri: EB => BX in ZX, AB=> LX.

LP, Azrael
Nekoč je bil Slo-tech.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

ne prepozna nekaj rama

Oddelek: Strojna oprema
131292 (1127) Senzacionale
»

RAM za star kompjuter

Oddelek: Strojna oprema
61260 (1158) antonija
»

Crknjen RAM ali kaj drugega?

Oddelek: Strojna oprema
161755 (1537) Jeebs
»

obojestranski ram in m.plošča abit BE6-II

Oddelek: Strojna oprema
6820 (754) damir
»

RAM?!

Oddelek: Kaj kupiti
251334 (959) Trdi

Več podobnih tem