» »

Arctic silver 5

Arctic silver 5

Black Metalc ::

Imam amd athlon 64. In sm pac za foro reku da bom namazu s to pasto, da bi mal pridobil na hlajenju, ampak rezultati so slabi. Prej je bla temp za okrog 5-10 nizja pri full loadu. Namazu sm pa z iglo in zlo tanko plast (a je mozn da je pretanka?). A ma to kej veze da je pasta stara okol leto dni?

OZZY ::

na a64 se nanese tako..prvo mal na dno hladilnika in razmažeš ter odbrišeš. Potem pa daš na cpu na sredo a ne razmašeš ter daš gor hladilnik. zarad pritiska se pasta samodejo razdeli po cpuju. Tako jaz delam in je bolje kot da cel cpu namažeš...

Seveda pa je dobro pred nanosom vse lepo očistit..najbolj z alkoholom..
Go with the flow.

s56vpe ::

Jzt sem tut prejšnji teden zamenju navadno pasto, ki sem jo dobil zraven novega hladilnika, z AS (mi je posodu kolega sej drugač nebi). Poznal se je mogoče kako stopinjo, tak de te paste so bolj pravljice za majhne otroke (zdej bomo vidl plaz odgovorov :D ), sam de bi blo pa slabš pa skor ne verjamem. Probi še enkrat namazat pa boš vidu. Je pa res, da je AS zelo viskozna. Uno navadno pasto sm kapnu na sredino procesorja in jo je razmazal ko sm dal hladilnik gor, AS pa ne (pa mam Athlon XP, ki ma dokaj majhno površino). Tak de sm jo pol razmazu po celi površini. Res pa je, da je bla tut moja pasta verjtn že neki časa stara in delci se posedajo, samo ne verjamem, da ima to opazen vpliv.

dxx ::

Buče. Če bi se kaj spoznali na fiziko potem bi vedeli odgovor. Sedaj so tudi na original AMD hladilnikih ( vsaj za 2500 barton), srebrne termalne paste! Razlika med srebrno in belo(silikonsko) termalno pasto pa pri dobrem stiku naj bi bila težko izmerljiva, ker so jedra takorekoč ravna, tudi hladilniki so zadnji 2 leti zelo napredovali-skoraj vsi imajo polirano dno. Vem da je že kar nekaj časa nazaj bila podobna tema in je nekdo iz S-T celo izračunal T razliko med dvema pastama, in to na stotinko natančno. Saj če bo bral tole, vam bo verjetno kaj povedal.

veteran ::

Poznal se je mogoče kako stopinjo, tak de te paste so bolj pravljice za majhne otroke (zdej bomo vidl plaz odgovorov :D )

Ja, AS silver je nateg. :\ AS Ceramique je skoraj pol cenejša, pa bolj učinkovita. In npr tista pasta, ki je zraven Zalmanovih izdelkov, je tudi čisto OK. Primerjava termalnih past

s56vpe ::

Tako, paste, ki so zraven hladilnikov so ok. Za tisti denar si kupim raje sladoled in sendvič :D

Black Metalc ::

Sem probal se enkrt namazat. Posteno sm se zajebal, da sm su to gor dajat, ta arctic silver sux za moje pojme. Prej je blo velik bols (pac tisto kar so v mlacomu namazal). Namazu sm pa tko da sem vse z acetonom spucu pa kanu na proc na sredino mal paste. Proc dal nazaj potem gor hladilnik ter ga skos z eno roko drzal dol da neb prslo kej zraka vmes in pol sm ga sm se prpel. In zdaj je vse u kurcu, prov zal mi je da sm su to delat. Fuck yeah ;(

Moonman ::

Tudi sam večinoma uporabljam navadno silikonsko pasto, ker hladilnike veliko menjavam. AS se po mojem ne splača.
Če že hočem pridobiti 1, 2 stopinji bom malo privil vente. 30g tuba silikonske je bila še malo cenejša od AS5:D


s56vpe ::

Metalc: Kaj je zdej vse u kurcu? Ni nč bolš, je še slabš, si procesor zlomu, bajto zažgal?

Black Metalc ::

Ja poslabsal sm stvar, visje temperature so kokr so ble prej. :\ Heh, smesno mi je to. Dons sm poklicu v mlacom in prasu pac s katero pasto oni namazejo in je reku s prilozeno. Sicer ne vem kaksna je bla ta prilozena pasta ker je zravn nism dobil (verjetn niso vse ponucal). Pa se reku je da namazejo proc po celi povrsini. Zanimivo eni mazejo samo s kapljico eni po celi povrsini.

SavoS ::

Sam za info....tudi pasta se mora uležat preden zažne dobro opravljat svojo vlogo......počakaj kakšen dan ali dva in potem preveri temperature.....

Razmisli tudi o kakšnem programu za softwersko hlajenje procesorja....CPUIDLE....seveda, če si na netu in ne delaš kaj procesorsko potratnega....
Podpis..... Kdo mi je vkradu podpis???

billy ::

Meni je AS5 hladila kakšnih 5° boljse, kot priložena zalmanova (srebrna), tako da res ne vem kaj počneš narobe...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Termalna pasta (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Strojna oprema
11824704 (4464) Valvoline
»

termalna pasta

Oddelek: Kaj kupiti
4410537 (9405) flipr
»

Nova termalna pasta !?

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
91256 (1063) OZZY
»

Razlike termalnih past v praksi

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
201890 (1502) Vexto
»

Artic Silver termalne paste

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
171784 (1467) Tic

Več podobnih tem