» »

HELP ! Cel II 700 + ABIT BE6 !

HELP ! Cel II 700 + ABIT BE6 !

BaTeMaN ::

Pozdravljeni,

na svoji matični plošči sem zamenjal procesor z novejšim, ki ga moja plošča podpira.
Imam ABIT BE 6 !
Trenutno stanje celeron 400@500.
Željeno stanje CELERON II 700.
Grem po najnovejši BIOS !!! Opis BIOSa :
Adds support for Celeron II CPU 633 MHz and up to 700MHz .

OK.
Bios uspesno FLASHAN:
Pustim DEFOLT SETTINGZ in menjam CPU:
(ta plata ima SLOT 1 tak da rabi ADAPTER PGA370).
KOMP SE NE ZAZENE... preverim vso kablovje in vse.. zopet ne dela... preverim se enkrat in ne dela.. dam nazaj stari CPU dela.

TOREJ ???
Zakaj novi CPU ne dela ? In kaj mi je storiti, ne verjamem da je novi CPU Cel II 700 ZANIC. Imam BOX izvedenko.
Prosim če pomagate le resni s konkretnimi nasveti... brez servisa pri uradnih serviserjih, ker so občutno predragi in prepočasni.
;((:'(;((;((
less then zero

Boky ::

Probaj z drugim adapterjem. Slisal sem, da se lahko pojavijo z njim tezave.

BaTeMaN ::

Ne pomaga.

Še kaka IDEJA ?
less then zero

alien-w ::

Sem imel tudi jaz podobne probleme. Kupil sem celerona 600, ki naj bi ga plata ABIT ZM6 z najnovejsim BIOSom podpirala. Dam gor najnovejsi BIOS, kupim proc ter ga vtaknem noter... Prizgem zadevo, pa se mi ne zbudi. Pa tezim po forumu, po ircu ipd, pa nix. Nakar mi MadMax iz DAR Computers pove, da ta plata podpira Celerona600, smao ne teh "novih" s CC0 steppingom (napetost VCore = 1,7). Zakolnem vse pri abitu, da tega niso omenili in grem kupiti novo plato... Mozno je, da je problem v tem.

VASkO ::

si preprican, da ti adapter podpira coppermine jedro? ponavadi je gor kak jumper, ki ga moras prestaviti za podporo copperminea.

Tavher ::

A imaš adapter Abit Slotket III. Če nimaš nabavi tega ali pa MSI 4095 Master bi tudi mogel delati.
Če pa imaš tega pa malo preštudiraj nastavitve, čeprav pri meni nimajo nobenega vpliva.
Vsekakor je kriv adapter!

BaTeMaN ::

Zdaj mi ni pa nič več jasno... po 6stih letih sem preživel weekend brez računalnika... GROZNO.
ZAKAJ ?

Sedaj ne dela niti c400 o c700 pa itaq veste... al je sla plata v PM al ADAPTER ne vem... vsega mam poln kurac in bom sel kupt eno poceni plato namenjno za celeron2...
ABIT je s*v*i*n*j*a je daje lazen INFO na svoj page... zavajajo ko ....

Ehhh...
:'(:'(:'(:'(:'(:'(:'(:'(
less then zero

mobisuxguru01 ::

dobod si adapter ki ti podpira oba jedra, oz. napetost, jest sm tut šouz iz 400 na 700 in ni delal>:D pol sm pa ugotovu da je en jumper na adapterju za CII in ko sm ga pramaknu je delal


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kateri PIII bi mi dal najboljse performanse?

Oddelek: Navijanje
161867 (1380) iro
»

pretvornik za slot 1

Oddelek: Strojna oprema
352051 (1652) Spajky
»

upgrade- prosim za nasvet

Oddelek: Kaj kupiti
6826 (681) haman
»

Obnova zastarelega sistema...kaksen..CPU...graficno...itd.

Oddelek: Kaj kupiti
261399 (1031) Boky
»

help plz!!!!!

Oddelek: Pomoč in nasveti
151308 (1161) XsenO

Več podobnih tem