» »

Katero matično ploščo za s939-ali je dual channel prednost?

Katero matično ploščo za s939-ali je dual channel prednost?

hudo79 ::

Odločil sem se za procesor AMD 64 3000+ s939, vendar ne vem katera matična plošča bi najbolje delovala v kompletu z procesorjem. Odločam se za Gigabyte GA-K8NS Ultra S939, vendar ne vem če ima funkcija dual channel pri ramu veliko prednos pred običajnimi rami. V čem se pozna razlika in ali se splača? Katero matično ploščo mi pa vi predlagate? Prosil bi da mi odgovorite čim hitreje. Hvala.

gamer ::

čez ploščo nimam kaj rečt ker je tud sam še nism imel prilike testirat... najbol da mal po googlaš pa prebereš kakšen test...

dualchanel...hmm... ke začet... uporabla navadne DDR rame, no ja dobi se tud uparjene, ki so "testirani" za skupno delovanje, večina ramov deluje v dualchanel, je pa priporočlivo da sta vsaj iste firme oz. enaka... dualchanel je ubistvu tko kot RAID, bere in zapisiuje na dva rama hkrati zato tudi 200% prepustnost proti single chanel... čeprav v praksi tega glih ne dosežeš, je pa dualchanel pri a64 vsekakor prednost
vem ker mam sam single:'(

igor0203 ::

a to kupuješ plato na AGP?

Če si zaintereseran ti jst prodam MSI K8N NEO2 Platinum. To je trenutno najboljša plata za s939 na AGP.

ZS če si zainteresiran.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

RAM ne dela v dual channel načinu

Oddelek: Strojna oprema
101411 (1365) hojnikb
»

Nadgradnja zelo starega računalnika

Oddelek: Kaj kupiti
432699 (1340) Riff
»

A64 2800+ problem z ramom

Oddelek: Strojna oprema
261260 (965) AnubisOfDoom
»

Gta iv(šteka)kaj zadaj izboljšati (grafo ali procesor

Oddelek: Kaj kupiti
352840 (2297) ShARk63
»

DFI nF3 za s939 (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Strojna oprema
1157244 (5377) PrimozR

Več podobnih tem