» »

WINXP in Restart

WINXP in Restart

Kriko ::

Imam instalirane WinMe in WinXP. Če sem v WinXP in jih želim restart-at se ustavijo normalno vendar ostane črn ekran in se nočejo ponovno naložit. V WinME restart dela normalno.!
kaj mi svetujete.
Še nekaj!
Zdaj bi rad pustil samo WinXP ki so na D:\. Kaj je dovolj da WinME oziroma cel C:\ kjer zaenkrat nimam nič od WinXP formatiram ali samo zbrišem.

Lucio ::

tako pa ne bo šlo ker imajo nekaj zagonskih datotek tudi na C:

Kriko ::

To sem ugotovil včeraj ko sem zbrisal C:\ in sem ponovno instaliral WinME in še delno XP, tolko da me vpraša kaj naj zažene.
Prosim naj mi kdo razloži kako odstranit WinME iz C:\ da bojo XP delali normalno naprej.
In še če poveste kako se naloži WinXP na prazen disk, ker sem probal kot zagonski dat CD-R ampak ne gre?

andrej ::

najlaze je, da bootnes s CD-ja, sformatiras c particijo in potem gres skozi repair procedure... Boot s CD-ja pa more it, seveda ce mas bootable CD

Kriko ::

Andrej.
Trenutno imam WinME na C:\ ki pa so "prazni" ! Na D:\ pa imam WinXP. Rad bi imel samo WinXP in odstranil ME.
Kaj lahko to naredim in kako. Imam pa XP Dewilson Corporate verzijo. Včeraj ko sem formatiral C:\ in nisem veš mogel zagnat XP sem probal dat zagnat WinXP iz CD-ja ampak se ni zgodilo nič. Če pa probam z zagonsko od Win)x,ME pa napiše da se iz Dos-a ne da zagnat!
kaj mi svetuješ, kako naj odstranim WinME in uredim da se bojo XP normalno zagnali!?

andrej ::

najbolj enostavno je ce mas bootable CD. Ce ne pa se jako zakomplicira, ker moras bootnit z DOS disketo, pa pognat instalacijo, uf... to je prevec dela...

JLP ::

kriko:
Dej u BIOSU mal poglej kaj maš naštiman kot bootable device. Ta more bit naštiman na CDROM. In tud tm k je za diske štimat morš met za un kanal na kermu je CDROM prkloplen naštiman na Auto, da ti zazna da maš CDROM sploh prkloplen. Pol bi ti mogl delat. Drgač je pa najbol da kr vse na frišno inštaliraš.
Live long and prosper!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

winME ne zažene setupa

Oddelek: Pomoč in nasveti
121076 (916) tropinovec
»

jutranje prebujanje...

Oddelek: Pomoč in nasveti
5841 (672) BigFoot
»

XP in igre

Oddelek: Programska oprema
411474 (1077) andrej
»

Win XP

Oddelek: Pomoč in nasveti
5851 (738) Kriko
»

Windowsi

Oddelek: Programska oprema
121223 (1040) andrej

Več podobnih tem