» »

Kaj bi bilo lahko narobe?

Kaj bi bilo lahko narobe?

phoinix ::

Ko prižgem računalnik, se prižge za nekje 3-4 sekunde, potem pa vse ugasne (ventilacija, disk...) in utripa zelena lučka (5x utripne in ugasne). Sem resetiral plato, po nekaj poskusih ugotovil da mi deluje le pri znižani frekvenci (1050MHz) in 100FSB. Imam TB 1,4GHz, 133FSB in nikoli v 4 letih mi ni kaj šlo narobe. Plata je pa ASUS A7V KT133.

Kaj bi to bilo?

No, pa se je spet začelo. Računalnik se prižge tudi pri znižani frekvenci le na svete cajte, crkne v eni sekundi po tem ko ga prižgem. Spet utripa zelena lučka. Ker ga ne upam več ugašat mi zej deluje 24/7. Kaj pa vem kdaj se bo zadnjič bootal. Temperature so vse OK glede na BIOS in ostale zadeve, restart OS pa k sreči normalno dela, ne crkne v BIOSu kot bi če bi bil čist nov zagon.

phoinix ::

Pa še en podatek. Zelena lučka na kišti neha utripat če izklopim štrom, če ne izklopim, utripa v nedogled.

Timmah ::

a so slucajn kondenzatorji na plati napihneni?
donde esta francesca

TriDvaEna ::

A so vse kartice vštekane OK?

Včasih se zgodi da če nekdo prestavlja karkoli in pri tem pocuka za kable, kaka kartica pade na pol iz slota.

Možno je tudi da je hladilnik CPU-ja obrnjen tako da se ves prah nalepi na RAM.

phoinix ::

Na plati zgleda vse ok, tud kartice so tam kjer morjo bit. Comp mi je brez da bi ga odpiral delal 1 leto, tko da, kaj takega skoraj ne pride v poštev.

Timmah ::

ventilatorji se sucejo? (graficna , napajalc, ...)
donde esta francesca

phoinix ::

Vse dela, pa non stop preverjam na asus probe. Sploh ni važno kdaj prižigam. Al je hladen al je pa delal cel teden, problem je enak.

karma ::

napajalnik...?

pri meni je bilo to..s podobnimi simptomi...


lp
k.
...obsolete...

phoinix ::

To me nikakor nebi presenetlo... 10x

phoinix ::

Hvala! Res je bil napajalnik! :D


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

PC ugasnil med pregledovanjem BIOSa

Oddelek: Pomoč in nasveti
131871 (1645) solatko
»

računalnik se ne prižge

Oddelek: Strojna oprema
412860 (2062) brez-imenko
»

Težava s BIOS - om

Oddelek: Pomoč in nasveti
334878 (4542) luka9
»

Računalnik se noče bootat - Na pomoč!

Oddelek: Pomoč in nasveti
141470 (1270) Dead_Eye
»

računalnik brez diska

Oddelek: Pomoč in nasveti
81007 (784) amigo_no1

Več podobnih tem