» »

Zvit konektorcek v agp slotu

Zvit konektorcek v agp slotu

Kozliček ::

Nekako se je uspel zvit konektorcek, ena tista mala iglica v agp slotu in mi graficne ne prepozna vec.
Kaj mi je storiti? A lahko na servisu odlotajo, zamenjajo le agp slot, ali bo treba novo maticno kupit?

thnx

perci ::

mal poslikaj, da vidmo

krifa ::

js ti ga zamenjam za 5k s tem da prineses nov agp sabo:)

Kozliček ::



Sem poskusal sam poravnat, vendar ne gre. Kovinska je iglica, tako da bi rabil vec prostora da bi jo zvil v nasprotno smer in da bi tako tudi ostala. Skoci nazaj. Namrec ocitno je ven skocil konektorcek in ko sem dal graficno notri, sem ga stisnil do dna slota... mi ga uspe s pinceto navzgor potegnit, vendar ga je treba se nazaj v plasticno ohisje spravit v njegovo rezo... kar pa je jeba... ne uspe mi, ni prostora in nazaj ven skace, tako da graficne ne morem nazaj dat brez da bi ga spet stisnil in zvil na dno AGPja.

No, zanima me predvsem to, ali se da agp slot odlotat in zamenjat. Da mi ne bo treba cele plate menjat slucajno.

Ja hvala, krifa, bom povprasal po servisih malo okoli tega, ce ne bo boljse resitve bom pa vzel tvojo ponudbo.

perci ::

A ne moreš z eno iglo ali nečem podobnim držat zadevce, medtem pa grafiko not zadegat?

krifa ::

u bistvu sem malo bolse premislil pa rajsi nebi tega delal. plate so dvoslojne tko da ne vem kako bi se to obneslo. drugace pa imam za sabo ze nekaj popravljenih plat. sam AGP je pa druga zgodba pomoje.. pa se fena nimam trenutno. k pomoje s spajkalnikom to delat odpade.

mtosev ::

krifa ZS poglej.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Kozliček ::

Plate so mislim da vecslojne ja, ne le dvoslojne. In fen sem vsaj jaz uporabljal za odstranjevanje stvari iz slabih plat, ker fen zazge in osmodi okoli sebe... tako da dvomim da se bi to dalo poceti na dobri plati. Unicil bi kak sloj vezja.

Jackal ::

Zadeva se da zrihtat... Sem imel v časih P II podoben problem, ko me je čistilna mrzlica malo preveč zagrabila in sem šel čistit posamezne pine v SLOT1 konektorju. Ker pa nisem prišel vredu zraven sem probal odstranit plastiko, tako da bi ostali samo pini. Sem pač mislil, da se to da... Wat a mistejka tu mejka...
Rezultat je bil, da sem menjal cel SLOT1 na plošči... in to uspešno.... pa slot1 je imel veliko več pinov kot AGP.

Lepo razspajkalno črpalko v roke pa odstranjevat cin pin za pinom. Potem pa če si dovolj previden lahko celo stare pine popraviš in AGP konektor zalotaš nazaj. Samo je to bolj jalovo početje. Najboljše je če dobiš AGP konektor s kakšne druge pokvarjene plošče.

Aja.. pa če ga boš vzel z druge plošče pazi - je razlika med AGP 2x, AGP4x in AGP8x. Da ne boš česa pomešal.

Kozliček ::

Uh hvala jackal.

Daj mi please povej se, kako zvem kater agp slot imam? Plata je K7S5A.

Mavrik ::

K7S5A ima AGP 4x slot.
The truth is rarely pure and never simple.

VASkO ::

da bi placal 5 jurjev za popravilo plate, ki je vredna 5 jurjev? hehe. kupi novo, na boljsem cipsetu, k7s8x za 7 jurjev pa je. se ti ne splaca popravljat, ce bos karkoli placal.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Grafična kartica - AGP ! (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
13412229 (10601) ThomasSGS
»

nenavaden vonj iz plate xD

Oddelek: Pomoč in nasveti
13814 (644) zagi123
»

Zamenjava matične plošče

Oddelek: Strojna oprema
71060 (956) kekc
»

Drugačen AGP slot ?

Oddelek: Strojna oprema
131494 (1176) GrimReaper
»

PCI-E in AGP na eni plošči

Oddelek: Novice / Grafične kartice
232849 (2849) franci

Več podobnih tem