» »

Opera ne požene dialup-a

Opera ne požene dialup-a

beni ::

Živjo.
Sosedu sem postavil računalnik. Ker sem sam na adslu, on pa na dial-upu imam težave.
Ko hočem na net z IE mi odpre okno za dial-up povezavo in zadeva se po prijavi poveže.
Pri kliku na Opero se odpre okno z opero, nikjer pa ni sluha ne duha o dial-up povezavi. Kako naj torej prepričam Opero, da bo povezana preko dial-upa, in, da naj ponudi okno za povezavo.

(Sem iskal rešitev na netu , pa se mi nikakor ne posveti, kaj storiti)

LP Beni
Pojma nimam ...

kriko1 ::

Opera se ne ukvarja z sistemskimi zadevami, zato te ne bo nikoli vprašala za vzpostavitev povezave, lahko pa naštimaš sistem, tako da, ko bo kak program zahteval internet povezavo (vkjučno z opero), da se pokaže dial-up okno za vzpostavitev le-te. Odgovor najdeš tudi na my.opera.com/forums (kjer sem ga tudi jaz), ali pa na googlu. Več ti ne morem pomagati ker sem že nekaj časa na linuxu.

beni ::

Vse to že vem in sem že poskusil. Verjetno nisem dovolj podrobno napisal. Rešitev, ki jo ponuja Opera v forimu oz. v FAQ sicer deluje a ni 100%. Namreč ne deluje vedno. Lahko deluje 20x zapored, potem pa ne, dokler ne nastaviš default nastavitev in ponovno predlaganih. Potem dela nekaj časa.

Sem mislil, če je kdo pogruntal rešitev, ki deluje 100%.

Nič hudega, bo pač sosoed moral še naprej najprej povezavo vzpostavit, pa nato Opero pognat .

Saj ima čas.

LP Beni
Pojma nimam ...

Utk ::

Dokler se dial-up povezuje lahko brez problema zaženeš opero, pa še vse kar rabiš na netu.

kriko1 ::

Beni: Kakšen os imaš? Meni je na XP delalo vedno. Vem da sem mogu zagnat neke servise in to je bilo to.

beni ::

Možakar ima XP pro SP2 in kiot sem napisal rešitev s spremembami v servisih ne deluje dobro.
Prijeti se bo moral variante, ki jo je predlagal CrniE. Sicer pa itak ni veliko na netu.

LP Beni
Pojma nimam ...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Opera browser

Oddelek: Omrežja in internet
172022 (1496) oo7
»

Opera 10 z 10 milijoni prenosov (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Brskalniki
638055 (5581) JoskoMacher
»

Opera 10 prihaja (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Brskalniki
10312107 (8233) hamax
»

Opera 9.5 Alpha (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Brskalniki
12313443 (9340) kriko1
»

Oddaljen dostop - NUJNO !

Oddelek: Programska oprema
121546 (1366) Ex0rC|5t

Več podobnih tem